سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : 1386

دوّمین جشنواره بین المللی فرهنگیان فیلم ساز

هیئت انتخاب : مهدی آقابیگی، یدالله کریمی، مهدی حقیقی، وحید گلستان، محمد درمنش، علی میرزایی، پرویز شیخ طادی، سید امیر هاشمی، قدرت الله صلح میرزایی

هیئت داوران : احمد الستی، ژکو آلتونن، محمود امانی تهرانی، ویکتور اوروزکو رامیرز، حبیب احمدزاده، آنتونیو برونی، کمال تبریزی، میخائیل ژلزنیکوف، فرهاد توحیدی، دارکو سو کووتیس، مجتبی راعی ، داوید اگوستین مونزو لوپز، حسین سلطانی، وداکومار مانی کوندا، محمدرضا شرف الدین، فرانسیس نیلسن، اکبر عالمی، حامد دوستکام، شهاب الدین عادل، پریسا محمد حسین شیرازی، تهمینه میلانی، مراد ناجیف، مسعود نقاش زاده، چیا یوهوآنگ، وحید واحد


 

 فهرست جوایز و برگزیدگان جشنواره :

گروه انیمیشن

 تندیس زرین به فیلم : روزی کلاغی / ساخته عبدالله علیمراد از ایران .

 دیپلم افتخار به فیلم : آلامد / ساخته امیر سحرخیز از ایران .

 لوح سپاس به فیلم : آنکس که مادر است / ساخته فرهاد علیزاده

 جایزه ویژه به فیلم : قلب کوچک / ساخته پژمان علیپور

 

تقدیر نامه های فیلم های انیمیشن

فیلم : ابراهیم در آتش / ساخته فاطمه نصیری فرد از ایران .

فیلم : رستوران فولکور / ساخته توموکو گوچی از امریکا .

فیلم : نقش / ساخته شیما منفرد از ایران .

فیلم : من راه خانه را بلد نیستم / ساخته پژمان علیپور از ایران .

 

گروه فیلم های کوتاه

 تندیس زرین به فیلم : جایگزین / آندرا جوبلین از ایتالیا .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : بازی واقعی / ساخته مجید حسین شیرودی از ایران .

 

      لوح سپاس به فیلم : خواب سرد / ساخته پیمان نهان قدرتی از ایران .

 

گروه مستند

 

      تندیس زرین به فیلم : تکنولوژی طبیعت / ساخته استیو نیکولس از اتریش .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : زنان در فک / ساخته محمد نامی از ایران .

 

      لوح سپاس به فیلم : روشنان / ساخته محسن رمضان زاده از ایران .

 

      تقدیر از فیلم : چرخ ریسک / ساخته نادر پاکروان از ایران .

 

جوایز ویژه هیئت داوران

 

      فیلم : قفل ساز / ساخته غلام رضا رمضانی از ایران .

 

      فیلم : سبیل مردونه / ساخته جواد اردکانی از ایران .

 

گروه نما آهنگ

 

      تندیس جشنواره به فیلم : سپید / ساخته محمد جعفر رفیعی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : در انتظار صبح / ساخته کسری کریمی از ایران .

 

      لوح سپاس به فیلم : رقص گندم / ساخته رفیع رفیعی از ایران .

 

گروه داستانی بلند

 

داوران سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد هیچ یک از فیلم های موجود در این گروه را شایسته دریافت جوایز اول تا سوم ندانستند .

 

دیپلم های افتخار بازیگری

 

      فیلم : زینب / سهراب از ایران .

 

      فیلم : تصمیم کبری / علی شادمان از ایران .

 

      فیلم : میم مثل مادر / پریسا پورقاسمی از ایران .

 

      فیلم : گوشواره / از ایران .

 

بهترین کارگردانی

 

      به فیلم : تصمیم کبری / سیروس حسن پور از ایران .

 

گروه معلمان فیلم ساز

 

      تندیس زرین به فیلم : میترا / ساخته شهریار پورسیدیان از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : تسلسل / ساخته مریم ناصری از ایران .

 

      لوح سپاس به فیلم : پیشکسوتان بازنشسته / ساخته علی اصغر نجات از ایران .

 

گروه دانش آموزان فیلم ساز

 

انیمیشن

 

      تندیس زرین به فیلم : به خاطر یک نارگیل / ساخته م . م لابه ، از بلژیک .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : عاج ها در خطر / ساخته ماتیو لابه از بلژیک .

 

      لوح سپاس به فیلم : گومبل / ساخته دومینیک فان هک از بلژیک .

 

داستانی

 

      دیپلم افتخار به فیلم : خدای همه یکی است / ساخته امین بیگی از ایران .

 

      لوح سپاس به فیلم : حسرت / ساخته نگار جعفربیک ایروانی از ایران .

 

هیئت داوران دانش آموزی هیچ فیلمی را شایسته دریافت جایزه تندیس زرین ندانست .

 

مستند

 

      تندیس زرین به فیلم : راه بلند / ساخته رومینا محقق از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : مسیر / ساخته سارا محمدی از ایران .

 

جوایز دفتر منطقه ای آیسسکو

 

      تندیس زرین و جایزه ویژه به فیلم : محمود / ساخته مونیا مصطفی دویکع از فلسطین .

 

      دیپلم افتخار و جایزه ویژه به فیلم : محمد (ص) / ساخته پدرام گنجی از ایران .

 

      لوح سپاس و جایزه ویژه به فیلم : الرماد / ساخته حبیب باوی ساجد .

 

جایزه انجمن اولیا و مربیان

 

      لوح سپاس به فیلم : بازی واقعی / ساخته مجید حسین شیرودی از ایران .

 

گروه سلامت ، بهداشت و تندرستی

 

هیئت داوران هیچ فیلمی را شایسته دریافت جوایز در این بخش ندانست و از فیلم های زیر تقدیر کرد :

 

      فیلم : مسیر / ساخته سارا محمدی از ایران .

 

      فیلم : حصار / ساخته محمد صادق مقدسی از ایران .

 

      فیلم : به اندازه دو تا چشم / ساخته قربانعلی طاهرفر از ایران .

 

      فیلم : نامه / ساخته مریم اورنگ از ایران .

 

      تقدیر ویژه از فیلم : بچه های ابدی / ساخته پوران درخشنده از ایران .

 

گروه کودک و مقاومت

 

      تندیس زرین به فیلم : کودکی نخل / ساخته محمدرضا فرطوسی از ایران .

 

هیئت داوران سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد ، هیچ فیلمی را در این بخش شایسته لوح سپاس و دیپلم افتخار ندانست .

 

گروه کودکان استثنایی

 

      فیلم : جایزه / ساخته مهدی توحید از ایران .

 

      فیلم : میترا / ساخته شهریار پورسیدیان از ایران .

 

      فیلم : کار / ساخته مصطفی امامی از ایران .

 

      فیلم : خدا را دوست دارم / ساخته خیام مهاجری از ایران .

 

      فیلم : روی ابرها قدم بزن / ساخته بهناز تاجیک از ایران .

 

      فیلم : ملازهرا / ساخته سید مهدی حسینی از ایران .

 

      فیلم : تار سفید ، پود رنگی / ساخته علیرضا حسینی موسوی از ایران .

 

گروه نماز و قرآن

 

      تقدیر از زهرا بیک به خاطر فیلم : ملازهرا / ساخته سید مهدی حسینی از ایران .

 

جوایز یونیسف

 

      تندیس زرین و جایزه ویژه به فیلم : رنگین کمان / ساخته فرزاد شیرنسب زاده از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : گومبل / ساخته دومینیک فان هک از بلژیک .

 

      لوح سپاس به فیلم : ما می بینیم / ساخته تاپا بومیک از هند .

 

گزارش جشنواره :

مستند علمی ، آموزشی – انیمیشن – داستانی – نما آهنگ – دانش آموزی و فرهنگیان – کودکان استثنایی

 

کشورهای شرکت کننده

 

آرژانتین ، آلمان ، امریکا ، اتریش ، اتیوپی ، اسپانیا ، اسکاتلند ، ایتالیا ، برزیل ، بریتانیا ، بلژیک ، پرو ، چک ، چین ، ژاپن ، دومینیکن ، سری لانکا ، سنگاپور ، صربستان ، فرانسه ، فلسطین ، کانادا ، کنیا ، مالزی ، مجارستان ، میانمار ( برمه ) ، نپال ، هلند ، هند ، لبنان ، دانمارک ، فنلاند ، کوزوو ، استرالیا ، کرواسی ، بوسنی ، استونی ، مقدونیه ، هنگ کنگ ،پرتغال ، سوئیس ، ترکیه ، کنگو ، رومانی ، روسیه ، آفریقای جنوبی ، نامیبیا ، بوستاوانا ، ولز ، ایسلند ، نیوزیلند ، نیکاراگوئه ، ایرلند ، سوئد و تایلند .

 

برگزارکنندگان

 

      بهرام محمدیان : رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره

 

      حمیدرضا کفاش : دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره

 

      احمد جولانی : دبیر جشنواره

 

      مهدی آقا بیگی : مدیر اجرایی و مسئول کمیته انتخاب

 

      رمضانعلی دشتکی :کمیته روابط عمومی ، تبلیغات و انتشارات

 

      محمدرضا شرف الدین : کمیته هیئت داوران

 

      خسرو رحمت اللهی : کمیته اجرایی و پشتیبانی

 

      یداله کریمی : کمیته مخاطبان

 

      فرزاد شیر نسب زاده : مشاور اجرایی دبیر جشنواره

 

      سید مصطفی مختاباد : کمیته علمی

 

      مهشید کریمی : کمیته امور بین الملل

 

      محمد جعفر کرمانشاهی : کمیته حفاظت و حراست

 

      هنگامه حسینعلی ، محبوبه نوروزی : کمیته برنامه ریزی

 

      گلاره کاشانیان : کمیته جذب آثار

 

      معصومه نادری : کمیته معلمان و دانش آموزان فیلم ساز

 

      محمود موذن : کمیته تشریفات

 

      حسن حاج محمد مهدی ارباب : کمیته تولید ، افتتاحیه و اختتامیه

 

      ماشاالله قبادی : کمیته مالی و قراردادها

 

      سید رضا گدازگر : کمیته فنی

 

      محبوبه نوروزی : کمیته امور استان ها

 

      فهیمه مظفری : کمیته ارزشیابی

 

      پری حسن زاده : فیلم خانه

 

      شهریار ابراهیمی : هماهنگی شورای سیاست گذاری

 

      جواد نصرتیان : هماهنگی و ارتباطات

 

      یوسف افشار : پیگیری کمیته ها

 

      پوریا نظارتی : سایت جشنواره

در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد ، فیلم های رسیده به دبیرخانه جشنواره به گروه های انیمیشن ، داستانی بلند و کوتاه ، نما آهنگ ، معلمان و دانش آموزان فیلم ساز ، اولیا و مربیان و کودکان استثنایی تقسیم و داوری شدند.

هم چنین به طور هم زمان پنجمین جشنواره بین المللی دانش آموزان فیلم ساز و دوّمین جشنواره بین المللی فرهنگیان فیلم ساز نیز برگزار شد .

 

منبع : http://film.roshd.ir/