بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد( فیلم ، ویدئو )-دوره بیست و هفتم

زمان : 1376

دبیر جشنواره: رحمت الله محرابی

هیآت انتخاب: مهدی مختاری, غلام علی احمدی,  سیامک رضا مهجور,  جواد طوسی, جعفر توکلی, اکبر فرجی, مهدی عظیمی

هیآت داوران: محمد علی باغچه سرا ,  جهانگیر الماسی, هوشنگ مرادی کرمانی,  داریوش نوروزی,  عبدالله علی مراد, حسین دانشفر, عزیزالله تاجیک اسماعیلی


فهرست برگزیدگان و لیست جوایز بیست و هفتمین جشنواره آموزشی رشد 

 گروه دانش آموزی-فیلم های کوتاه

تندیس زرین به سلیمان رضایی ، کارگردان فیلم : سی پی سبز / از انجمن سینمای جوان گرگان

تندیس سیمین به طور مشترک به فیلم : کلبه / از نروژ و به فیلم : سهمیه دفتر / به کارگردانی بهمن قبادی ، از صدا و سیمای سنندج ، ایران .

دیپلم افتخار به فیلم : بلیط سینما / از نروژ 

دیپلم افتخار به جعفر توکلی ، سازنده فیلم : سپاس / تولید دفتر تکنولوژی آموزشی

دیپلم افتخار به حمیدرضا پوردیلمی ، سازنده فیلم : پرواز 

دیپلم افتخار به آزیتا رصافی ، سازنده فیلم : عبور باید / تولید سینمای جوانان زاهدان

دیپلم افتخار به هنرمند جوان ، شاهد احمدلو در فیلم : عکاسخانه

 

فیلم های بلند

 تندیس زرین به پرویز شهبازی کارگردان فیلم : مسافر جنوب / از ایران .

 

      تندیس سیمین به مجید مجیدی کارگردان فیلم : بچه های آسمان / از ایران .

 

      دیپلم افتخار به محمد علی طالبی کارگردان فیلم : کیسه برنج / از ایران .

 

      دیپلم افتخار به کامپوزیا پرتویی کارگردان فیلم : ننه لالا و فرزندانش / از ایران .

 

گروه علمی و آموزشی

 

      تندیس زرین به طور مشترک به فیلم : ساختار رشد گیاهان دم اسبی / از آلمان و فیلم : پیش / ساخته ناصر تقوایی از مجموعه کودکان سرزمین ایران

 

      تندیس سیمین به طور مشترک به فیلم : اصحاب فیل / ساخته علی اصغرزاده ، کانون پر.رش فکری کودکان و نوجوانان ایران و فیلم : قوه مغز انسان / از چین .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : ریواس قرمز / از ایتالیا .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : درس الفبا / ساخته محمد نجف اوشانی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : دریاچه هامون / ساخته مسعود کرامتی از مجموعه کودکان سرزمین ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : تلاش / ساخته مهرزاد شورکی و علی رفیع زاده از ایران .

 

جوایز تخصصی فیلم های علمی و آموزشی

 

      جایزه بهترین متن تحقیقی به محمدرضا اصلانی ، نویسنده گفتار متن فیلم : چیق / از مجموعه کودکان سرزمین ایران .

 

      جایزه بهترین متن تحقیقی به فیلم : لایحه سطحی میکروب / از اتریش .

 

      جایزه بهترین کارگردانی این گروه به محمد علی سجادی ، کارگردان فیلم : سی یلک / از مجموعه مستند مرکب راز ، از ایران .

 

      جایزه بهترین تصویربرداری به بهروز فرجی ، تصویربردار آوانمای : رویای زمین / از ایران .

 

گروه فنی و حرفه ای

 

      جایزه ویژه به بهمن قبادی ، کارگردان فیلم های : سهمیه دفتر و مثل مادر / از ایران .

 

      جایزه نخست به احمد طالبی نژاد ، کارگردان فیلم : دملو / از ایران .

 

      جایزه دوم به فیلم : تکنولوژی انرژی سیال / جیمزا . دوفی .

 

      جایزه سوم به فیلم : پدرم قلمکار بود / ساخته مجتبی میرطهماسب از مجموعه داستان های هنر ، از ایران .

 

 

 

گروه اولیا و مربیان

 

فیلم های کوتاه

 

      تندیس زرین به فیلم : پناهگاه / از نروژ .

 

      تندیس سیمین به فیلم : مثل مادر / ساخته بهمن قبادی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : کتیبه / به کارگردانی ایرج کریمی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : دنیای تنهایی پالی / از ایسلند .

 

فیلم های بلند

 

      تندیس زرین به ناصر غلام رضایی ، کارگردان فیلم : نامزدی / از ایران .

 

      دیپلم افتخار به یدالله صمدی ، کارگردان فیلم : معجزه خنده / از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : پسر نهنگ / از فرانسه .

 

     هیئت داوران در این بخش کتاب سیمین را به هیچ فیلمی اهدا نکرد .

 

جوایز تخصصی گروه تربیتی

 

      دیپلم افتخار به معصومه اسکندری ، بازیگر فیلم : کیسه برنج / از ایران .

 

      جایزه بهترین فیلم برداری به مرتضی پورصمدی ، فیلم بردار فیلم های : چیق ، پیش ، بچه های هامون و موشک کاغذی / از ایران .

 

      دیپلم افتخار به شاهد احمدلو ، بازیگر نخست فیلم : حریف دل / از ایران .

 

      جایزه بهترین بازیگر نوجوان هنرمند به میرفرخ هاشمیان ، بازیگر فیلم : بچه های آسمان / از ایران.

 

      جایزه ویژه به فیلم : موشک کاغذی / ساخته فرهاد مهرانفر از ایران .


 کزارش جشنواره :

دراین جشنواره کشورهای, ایسلند ، آلمان ، امریکا ، اتریش ، استرالیا ، انگلیس ، ایتالیا ، ترکیه ، چین ، رومانی ، سری لانکا ، سوئیس ، فرانسه ، فنلاند ، کانادا ، کنیا ، نروژ و هند شرکت داشتند.

 

برگزارکنندگان :

 جعفر توکلی : کمیته فنی و پخش

  میریونس نوروزیان : کمیته آموزش

 محمد صادقپور : کمیته ارزشیابی

 مهرداد طالش رمضانی کمیته امور شهرستان ها

 آنیتا تقی زاده : کمیته اجرایی

 مرضیه برنگی : کمیته امور اداری و تشریفات

 علی رضایی : کمیته امور مالی و تدارکات

 شهریار ابراهیمی : کمیته روابط عمومی و تبلیغات

 احمد طالبی نژاد : مسئول هیئت داوران

 هنگامه حسینعلی : کمیته بین الملل

 غلامحسین قربانیان : کمیته علمی

 نفیسه فرشته حکمت : کمیته تهران

محمود رضایی نژاد : کمیته مراسم افتتاح و اختتام

این دوره جشنواره با موضوع های علمی ، آموزشی ، تربیتی ، کودکان ، نوجوانان ، جوانان و خانواده برگزار شد و برای هر یک از گروه های جشنواره علاوه بر بخش مسابقه ، یک بخش جنبی نیز در نظر گرفته شد.