سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : سال 1381

هیئت انتخاب : مهدی مختاری، جعفر توکلی، هوشنگ مرادی کرمانی، حسن عشایری، دکتر مهدی چوبینه

 

هیئت داوران : جعفر توکلی                                                            سید احمد زرهانی

 

      اسماعیل میرفخرابی                                                 سی . جی . پائولوس

 

      محمدعلی طالبی

 

 

فهرست برگزیدگان و لیست جوایز جشنواره :

گروه علمی ، آموزشی

تندیس زرین به فیلم : جنگ حشرات / ساخته تری براد از فرانسه .

تندیس سیمین به فیلم : دریای درون دانه / ساخته سوزوکی یوکی از ژاپن .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : معادن گمشده فراعنه / ساخته پال ردیش از اتریش .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : ابوریحان بیرونی / ساخته ذکریا عبدل آل از مصر .

 

گروه تربیتی (کوتاه ) کودک و نوجوانان

 

      تندیس زرین به فیلم : دویدم و دویدم  / ساخته مهین جواهریان از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : ندای آزادی / ساخته نارایان شی از هند .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : خورشید خانم آفتاب کن / ساخته عبدالرضا سعیدی نیا از ایران .

 

گروه سینمایی تربیتی ( بلند ) کودک و نوجوان

 

      تندیس زرین به فیلم : دهقان فداکار / ساخته سیروس حسن پور از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : من ترانه پانزده سال دارم / ساخته رسول صدر عاملی از ایران .

 

گروه تربیتی ( کوتاه ) اولیا و مربیان

 

      تندیس زرین به فیلم : درسی برای فردا / ساخته رضا حیدرنژاد از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : هدیه مادر / ساخته پاتریک هالپاین از فرانسه .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : مسافر قاچاق / ابی فیجو از کانادا و پرتغال .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : در رویای مدرسه / ساخته بیژن زمان پیرا از ایران .

 

گروه سینمایی ( بلند ) اولیا و مربیان

 

      تندیس سیمین به فیلم : ایستگاه متروک / ساخته علیرضا رئیسیان از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : آرزوهای زمین / ساخته وحید موسائیان از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : امتحان / ساخته ناصر وفایی از ایران .

 

در این بخش ، هیئت داوران هیچ فیلمی را حائز شرایط لازم برای دریافت کتاب زرین ندانست .

 

جوایز ویژه جشنواره

 

      تندیس زرین بهترین تصویربرداری به فیلم : بنکو پستچی ایل / ساخته کامران فاروغی از ایران .

 

      بهترین متن تحقیق به فیلم : گاگومان / ساخته محمد رسول اف از ایران .

 

      بهترین کارگردانی به فیلم : من ترانه پانزده سال دارم / ساخته رسول صدر عاملی از ایران .

 

      جایزه ویژه به فیلم : ترکش های صلح / ساخته علی شاه حاتمی از ایران .

 

استان های برگزیده کشور

 

      رتبه اول : به طور مشترک به مهدی احمدی فولادی و عباس میثمی ، روسای سازمان آموزش و پرورش استان های مازندران و خوزستان .

 

      رتبه دوم : عبداله پیامی ، رئیس سازمان آموزش و پرورش استان اردبیل .

 

      رتبه سوم : نصرت اله جلالیان ، رئیس سازمان آموزش و پرورش استان ایلام .

 

گزارش جشنواره :

 آثار رسیده به این دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد به گروه های علمی ، آموزشی ، تربیتی کودک و نوجوان ، تربیتی اولیا و مربیان و فیلم های کوتاه و بلند سینمایی تقسیم و داوری شدند .

در این دوره جشنواره به منظور تقدیر از استان های برگزارکننده ، هدایایی به استان های برگزیده تقدیم شد .

کشورهای شرکت کننده : امریکا ، آلمان ، فرانسه ، روسیه ، کرواسی ، کانادا ، برزیل ، مصر ، مکزیک ، ایتالیا ، سوئیس ، ژاپن ، هند ، اسپانیا ، مجارستان ، دانمارک ، استرالیا ، امارات متحده عربی ، چین ، بلژیک ، ولز ، اتریش ، پرتغال ، سوئد ، استونی ، یوگسلاوی ، عربستان سعودی و لهستان .

 

برگزارکنندگان :

 

      رحمت الله محرابی : دبیر جشنواره

 

      مهدی مختاری : مدیر اجرایی جشنواره

 

      محبوبه نوروزی : کمیته برنامه ریزی

 

      آنیتا تقی زاده : کمیته امور احرایی و هماهنگی

 

      هنگامه حسینعلی : کمیته امور تهران

 

      مهشید کریمی و مانیپا فتاحی : امور بین الملل

 

      حسین مهرالحسنی و گلاره کاشانیان : کمیته امور استان ها

 

      محمود حدادی : کمیته تبلیغات

 

      محمد رفیع صادقی : کمیته علمی

 

      جعفر توکلی : کمیته انتشارات

 

      محمود رضایی نژاد : کمیته فنی و پخش

 

      حشمت سلیمی : کمیته ارزشیابی

 

      حمید حاج محمدی : کمیته روابط عمومی

 

      علی اکبر نتاج : کمیته پشتیبانی

 

      مرضیه برنگی : کمیته تشریفات

منبع : http://film.roshd.ir/