تماس با ما                ثبت اطلاعات 

 

 درباره انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس

 در شهریور ماه ۱۳۷۰ « انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» برای حمایت از آثار و فیلمسازان عرصه سینمای دفاع مقدس و انقلاب، جلسات متعددی با حضور افرادی چون ناصر شفق، هدایت لطفعلیان، محمد باقر ذوالقدر، حسن خامنه ای و حجت الاسلام سعادتی به عنوان اعضای اصلی تشکیل شد تا هسته اولیه این انجمن با هدف تعیین سیاست های آن فعال گردد.

پس از ۲۷ جلسه در طول دو سال، و تبیین سیاست های این انجمن، در اردیبهشت ۱۳۷۲  «انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» در بنیاد شهید تاسیس گشت و آغاز به کار کرد. هیئت امناء این انجمن شامل حجت الاسلام محمد حسن رحیمیان، محسن رفیق دوست، هدایت الله لطفیان، محمد باقر ذوالقدر و محسن رضایی بودند. در دوره نخست ناصر شفق به عنوان مدیر عامل و نورالدین حجازی، محمد حاتمی، مجید رجبی معمار و علیرضا مزینانی به عنوان هیئت اجرایی فعالیت خود را در این انجمن آغاز کردند. ناصر شفق در سال ۷۶ جای خود را برای مدتی کوتاه به حبیب الله کاسه ساز داد تا وی به مدت دو سال مدیر عاملی انجمن سینمای دفاع مقدس را برعهده گیرد. در سال ۷۸ باز هم ناصر شفق برای مدت یکسال به مدیر عاملی انجمن در آمد و پس از او عبدالحسن برزیده از سال ۷۹ تا ۸۱ بر راس شورای سیاست گذاری انجمن تکیه زد. پس از نزدیک به دو سال فعالیت برزیده، به مدتی کوتاه انجمن با سرپرست  و بدون مدیر عامل اداره می شد؛ تا اینکه در سال ۸۲ مدیر عاملی این انجمن به محمد رضا شرف الدین سپرده شد و وی با روح الله سهرابی به عنوان قائم مقام فعالیت های این  انجمن سینمایی را دنبال کرد و فعالیت وی و گروهش تا سال ۹۳ ادامه یافت.

«انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» هم اکنون با مدیر عاملی محمدحسین نیرومند در زمینه حمایت از پژوهش و آموزش در حوزه آثار دفاع مقدس و سینمای انقلاب، و نیز تولید آثار مستند، کوتاه داستانی و نیز فیلم بلند سینمایی مشغول به فعالیت است.

 

 تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۹۱۱۴۳۳ الی ۷      نمـابر: ۰۲۱۸۸۸۰۰۵۰۵  آدرس: تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به کریمخان، انتهای بن بست وحدت، بنیاد فرهنگی روایت، طبقه پنجم

مشاهده سایت: http://cinemarevayat.ir