چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد 

 ۲۳ لغایت ۳۰ آبان 1393

مکان: تهران

موضوعات جشنواره:  «تعلیم و تربیت اسلامی»، «فرهنگ، تمدن و هویت ایرانی اسلامی و پاسداشت زبان و ادب فارسی»، «آموزش و پرورش دانش‌آموزان با نیاز به آموزش‌های خاص، مدارس عشایری، مدارس چندپایه و نهضت سوادآموزی»، «نقش مؤثر خانواده و مدرسه در جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی»، «کارآفرینی، حرفه‌آموزی و اخلاق حرفه‌ای»، «اقتصاد مقاومتی، اصلاح الگوی مصرف و تولید ملی»، «ایران امروز»، «حفظ محیط‌زیست و توجه به انرژی‌های تجدید ناپذیر»، «فناوری‌های نوین و جایگاه علوم در زندگی»، «جلوه‌های ایثار، مشاهیر و فرهیختگان تعلیم و تربیت و ثبت تجربیات معلمان»، «سبک زندگی، حقوق شهروندی و شهروند الکترونیک»، «صلح، دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز در فرهنگ ایرانی اسلامی»، «جغرافیای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران با نگاهی ویژه به خلیج‌فارس»، «تربیت‌بدنی و تندرستی، بهداشت فردی و اجتماعی» و «دانش‌آموزان و دوری از رفتارهای پرخطر»

بخش ویژه جشنواره، تولید با نگاه به محتوا، موضوع‌ها و عناوین کتاب‌های درسی دوره‌های تحصیلی در نظر گرفته شد.

 


 فهرست برگزیدگان جشنواره چهل و چهارم فیلم رشد

فیلم یک روز سرد به کارگردانی محمدعلی طالبی در بخش داستانی بلند جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم گنجشک اشی مشی به کارگردانی غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی و وحید نیکخواه آزاد، در بخش داستانی بلند جشنواره چهل و چهارم، تندیس سیمین را دریافت کرد.

 فیلم مهمان به کارگردانی بهروز رفیعی در بخش داستانی بلند جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را کسب کرد.

 فیلم تبسم گرک به کارگردانی جواد علی زاده در بخش داستانی بلند جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را کسب کرد.

 فیلم چند روز بیشتر به کارگردانی پریسا گرگین در بخش داستانی بلند جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم باد در باغ نظر به کارگردانی یویان کاظمی در بخش مستند علمی آموزشی جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم مدل‌های منظومه شمسی به کارگردانی لوک دونلان در بخش مستند علمی آموزشی جشنواره چهل و چهارم، تندیس سیمین را دریافت کرد.

 فیلم دستگرد یزدگرد چهارم به کارگردانی پژمان مظاهری پور در بخش مستند علمی آموزشی جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

فیلم کربن در برابر آب به کارگردانی اوان آبرامسون و کارمن السا لوپز در بخش مستند علمی آموزشی جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 تندیس زرین، به فیلم "حیات در رگ‌های سرد" به کارگردانی فتح الله امیری در بخش مستند

تندیس سیمین به فیلم لیر به کارگردانی محمدرضا حافظی در بخش مستند

فیلم چشم به راه به کارگردانی ابراهیم سعیدی‌نژاد در بخش مستند جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

فیلم القهوه به کارگردانی مرتضی مطوری در بخش مستند جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم باد به کارگردانی رابرت لوبل در بخش پویا نمایی (انیمیشن) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم درخت کنهسال به کارگردانی فرنوش عابدی در بخش پویا نمایی (انیمیشن) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

فیلم شکنجه دادن به کارگردانی ربکا بلاچر در بخش پویا نمایی (انیمیشن) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم ماهی سرخ شده به کارگردانی لیلا خلیل زاده در بخش پویا نمایی (انیمیشن) جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم افسانه شهر قالی به کارگردانی حمیدرضا حافظی در بخش پویا نمایی (انیمیشن) جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 لوح تقدیر به فیلم سنگدل به کارگردانی هانس رال در بخش پویا نمایی (انیمیشن)

 لوح تقدیر به فیلم پنکه به کارگردانی فاطمه سوهانی در بخش پویا نمایی (انیمیشن)

 فیلم دوچرخه‌ها - پدرها - سیگارها به کارگردانی ابراهیم ایرج‌زاد در بخش داستانی کوتاه جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم کودکان ابری به کارگردانی رضا فهیمی در بخش داستانی کوتاه جشنواره چهل و چهارم، تندیس سیمین را دریافت کرد.

 فیلم کجا هستم به کارگردانی ایکر کاتاک در بخش داستانی کوتاه جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم برتلک باز به کارگردانی سجاد احمدبیگی در بخش داستانی کوتاه جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم خداحافظ بابا به کارگردانی هندریک ماکسیمیلیان اشمیت در بخش داستانی کوتاه جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم انعکاس نور به کارگردانی احسان قانع در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (در موضوع: مستند) جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم با بهار جمله بسازید به کارگردانی مالک علیزاده در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (در موضوع: مستند) جشنواره چهل و چهارم، تندیس سیمین را دریافت کرد.

 فیلم قاووت به کارگردانی زینت بیگدلی در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (در موضوع: مستند) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم نان محلی به کارگردانی فاطمه رشیدرز در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (در موضوع : مستند) جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم سرزمین برف در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (در موضوع : مستند) جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم نامه‌ای برای او به کارگردانی مهران جبلی در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (بخش : داستانی کوتاه) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم زنگ پدر به کارگردانی عسل پاکدل در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (بخش : داستانی کوتاه) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم از کجا تا کجا به کارگردانی نیلوفر پورکمالی در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (بخش : پویانمایی) جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم بسوی بهشت به کارگردانی مرتضی تقی بیگی در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (بخش : پویانمایی) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم خانواده به کارگردانی سیده فرشته ناصری در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (بخش : پویانمایی) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد

 فیلم زندگی شهری در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (بخش : پویانمایی) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم یک اتفاق ساده در بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز (بخش : پویانمایی) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار را دریافت کرد.

 فیلم عشق علیه السلام به کارگردانی نریمان خلیلی در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (داستانی کوتاه) جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم ساعت هنوز یازده نشده به کارگردانی محمد صادقی در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (داستانی کوتاه) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار دریافت کرد.

 فیلم مترسک‌ها هم می‌میرند به کارگردانی پرویز رستمی در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (داستانی کوتاه) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار دریافت کرد.

 فیلم رویای سرخ به کارگردانی شهریار پورسیدیان در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (داستانی کوتاه) جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم آب کیمیای حیات به کارگردانی سیدمهدی هاشمی در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (مستند) جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم شور باریک به کارگردانی محمد مرادی جاوید در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (مستند) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار دریافت کرد.

 فیلم " شاداب " به کارگردانی علیرضا نوروزی در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (مستند) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار

 فیلم تابش و رنگ‌ها به کارگردانی علیرضا کارگر قوی‌بازو در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (مستند) جشنواره چهل و چهارم، لوح تقدیر دریافت کرد.

 فیلم جهنم دره به کارگردانی گل‌رخ الوان دارستانی در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (پویانمایی) جشنواره چهل و چهارم، تندیس زرین را دریافت کرد.

 فیلم خواب سنگین به کارگردانی مونا کارآمد در بخش فرهنگیان فیلم‌ساز (پویانمایی) جشنواره چهل و چهارم، دیپلم افتخار دریافت کرد.