جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد دوره سی و ششم

زمان : سال 1385

مکان : تهران

دبیر جشنوارهاحمد جولایی

بخشهای جشنواره : مستند علمی آموزشی ، انیمیشن ، داستانی ، دانش آموزی و فرهنگیان ، کودکان استثنایی

کشورهای شرکت کننده : آلمان ، اتریش ، اسپانیا ، استرالیا ، سوئیس ، یونان ، امریکا ، انگلستان ، ایتالیا ، برزیل ، نروژ ، دانمارک ، سوئد ، فرانسه ، صربستان ، اوکراین ، چکسلواکی ، فنلاند ، کانادا ، کرواسی ، هلند ، هند ، یوگسلاوی ، روسیه ، پرتغال ، آفریقای جنوبی ، اکوادر ، تایلند ، ژاپن ، لهستان ، تانزانیا ، اسلواکی ، بلژیک ، کلمبیا ، پرو ، لبنان ، سنگاپور  ، فیلیپین ، چین ، الجزایر ، مالت ، رومانی ، اسکاتلند ، لیتوانی ، مجارستان ، آذربایجان ، ایرلند و کنیا .

 

کمیته انتخاب : امیر حسن ندایی، دکتر حسن عشایری، سید امیر هاشمی، علی اصغرزاده، حمید جمدر ، جعفر توکلی

هیئت داوران : حبیب احمدزاده، مهدی فلفیل، دکتر محمد حاتمی، ودا کومار، خسرو سینایی ، آنتون کالیفانو، سید امید شریف موسوی

داوران بخش مستندکامران شیردل ، محمود امانی تهرانی، دوبراو کاوجودیچ بریجت تامپسون، میگل میرا

بخش دانش آموزی:سامان شعبانی، لینا اسکو، نیما نادری، کرونوسلاف جویک، نیکل آچاریا

بخش انیمیشن: امیر محمد دهستانی، مایکی کانتولا، آرتوهالونون

 

 

فهرست برگزیدگان و لیست جوایز جشنواره :

گروه معلمان فیلم ساز

تندیس زرین به فیلم : خوشه های مهر / ساخته الهه گل محمدی زنجانی

 

گروه دانش آموزان فیلم ساز

 تندیس زرین به فیلم : واحد / ساخته علیرضا پارسا و مسعود احمدی

 تندیس سیمین به فیلم : دو دقیقه و سی و شش فریم / به کارگردانی گروهی از دانش آموزان و محصول مشترک ایران و استرالیا .

 دیپلم افتخار بخش داستانی به فیلم : بیست / ساخته بهاره مظاهری

 

گروه انیمیشن دانش آموزان فیلم ساز :

 تندیس زرین به فیلم : داستان کاغذ / کار گروهی از دانش آموزان مدرسه انیمیشن ژاپن .

 تندیس سیمین به فیلم : پسر آب / کار گروهی از دانش آموزان مدرسه انیمیشن بلژیک .

 دیپلم افتخار به فیلم : فانوس دریایی / گروهی از دانش آموزان مدرسه انیمیشن بوسنی و هرزگوین 

 

گروه مستند فیلم دانش آموزی

 تندیس زرین به فیلم : من فقط ایدز دارم / از ایران 

 تندیس سیمین به فیلم : ما جنگ نمی خواهیم / از فنلاند

 دیپلم افتخار به فیلم : کام لادن / از بلژیک

 

گروه فیلم سازان انیمیشن حرفه ای

 با تقدیر از فیلم نشانی ، تندیس زرین به فیلم : هدیه / ساخته جیکا لانگ فورد محصول مشترک اسکاتلند و بریتانیا

 تندیس سیمین به فیلم : هبوط / سعید زمانی

 دیپلم افتخار به فیلم : هیتلر کریسمس / ساخته موریتس مایرهوفر از آلمان

 

برگزیدگان گروه مستند :

 تندیس زرین به فیلم : ذوالجناح روزی 50000 سال / محمدرضا وطن دوست

 تندیس سیمین به طور مشترک به فیلم : مالا / ساخته کوروش فرزانگان از ایران و فیلم : به فلوردها نگاه کن / ساخته جان مارتین فرولاند / از نروژ .

دیپلم افتخار به فیلم : آقای هنر / ساخته رضا بهرامی نژاد

 

برگزیدگان گروه علمی ، آموزشی :

تندیس زرین به طور مشترک به فیلم : مورچه های گوشتخوار و فیلم : زنبورهای جهنده / ساخته تی بری بدود از فرانسه .

 تندیس سیمین به فیلم : لرزش / دبوراج فرایر از امریکا

 دیپلم افتخار به فیلم : آب حیات / ساخته فرهاد مهران فر

 

گروه تربیتی

 تندیس زرین برای بهترین فیلم نامه به فیلم : درخت صلح / ساخته میترا سن از کانادا

 تندیس زرین بهترین فیلم برداری به فیلم : رویا پرداز / از اسپانیا

 تندیس زرین بهترین کارگردانی به فیلم : چوپان دروغگو / ساخته سیروس حسن پور

 تندیس زرین بهترین بازیگر مرد به فرامرز قریبیان ، به خاطر بازی در فیلم : رویای خیس

 تندیس زرین و جایزه ویژه هیئت داوران به سه بازیگر خردسال فیلم : درخت صلح

 

گروه کوتاه کودک و نوجوانان

 تندیس زرین به فیلم : درخت صلح / ساخته میترا سن از کانادا

 تندیس سیمین به فیلم : همه روزهای خوب / ساخته مهدی جعفری

 دیپلم افتخار به فیلم : لیزانه / ساخته لارس گونارلاتس از آلمان

 

گروه بلند کودک و نوجوانان

 تندیس زرین به فیلم : سینه سرخ / ساخته پرویز شیخ طادی

 تندیس سیمین به فیلم : پسر زشت / محرم زینال زاده

 دیپلم افتخار به فیلم : چوپان دروغگو / ساخته سیروس حسن پور

 

گروه داستانی کوتاه خانواده

 دیپلم افتخار به فیلم : این را پست کن / ساخته میچل روه از ایتالیا

 

گروه بلند خانواده

تندیس زرین به فیلم : رویای خیس / ساخته پوران درخشنده از ایران .

 

گروه کودکان استثنایی :

تندیس سیمین به فیلم : چیزی شبیه چشم هایم / ساخته هوشنگ میرزایی

دیپلم افتخار به فیلم : ذهن زیبا / ساخته ابوالفضل شکیبا

 

جوایز سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور

 

      فیلم : رابطه / به کارگردانی پوران درخشنده از ایران .

 

      فیلم : پرنده کوچک خوشبختی / به تهیه کنندگی سیروس تسلیمی از ایران .

 

      فیلم : رنگ خدا / به کارگردانی مجید مجیدی از ایران .

 

جوایز استان های برگزارکننده جشنواره

 

      تندیس زرین به استان : کهکیلویه و بویراحمد

 

        تندیس سیمین به استان : بوشهر


اولین جشنواره بین المللی فرهنگیان فیلم ساز، برای اولین سال در کنار جشنواره رشد برگزار شد.

 

برگزارکنندگان جشنواره 36 رشد :

بهرام محمدیان : رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره

حمیدرضا کفاش : دبیر سیاست گذاری جشنواره

سید امیر هاشمی : مدیر اجرایی جشنواره

جعفر توکلی : کمیته انتخاب

گلاره کاشانیان : کمیته جذب آثار

هنگامه حسینعلی : کمیته امور تهران

معصومه نادری : کمیته هماهنگی دانش آموزان فیلم ساز

محبوبه نوروزی : کمیته امور استان ها

آنیتا تقی زاده : کمیته برنامه ریزی

مهشید کریمی : کمیته اور بین الملل

محمود رضایی نژاد : کمیته فنی و پخش

خسرو رحمت الهی : کمیته پشتیبانی

محمود حدادی : کمیته مالی و قراردادها

شهریار ابراهیمی : کمیته روابط عمومی و تبلیغات

سید مصطفی مختاباد : کمیته علمی

محمود موذن : کمیته تشریفات

میثم رشیدی : کمیته انتشارات

دکتر محمد حسنی : کمیته ارزشیابی