جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی رشد - دوره سی و پنجم

زمان : سال 1384

مکان : تهران

دبیر جشنواره : رحمت اله محرابی

هیئت انتخاب : جعفر توکلی، جواد طوسی، رحیم ذوالمجد، مهدی مختاری ، ارد زند

هیئت داوران : سجاد افشاریان، دکتر محمد حاتمی، کامران شیردل ، اسماعیل میرفخرایی

 

      میروسلاونیکولیچ                                                    وحید واحد

 

      الگاوا سیلوا مارکوا                                                  ولادیمیر پروویچ

 

      رونالدلی هالوی                                                     امیر محمد دهستانی

 

      خورخه ک . دورادو                                                  آریان دیلی واحد

 

      مایت لاس                                                            مورتیس مایرهوفر

 

      آندری لیخوتا                                                         کن اسلوک

 

      مسعود کرامتی                                                     سید وحید حسینی نامی

 

فهرست برگزیدگان و لیست جوایز جشنواره :

گروه تربیتی

تندیس زرین به فیلم : باران می بارد / ساخته ی هولگر ارنست از آلمان 

تندیس زرین به فیلم : دو خواهر / ساخته کایسا راستیمو از فنلاند 

تندیس سیمین به فیلم : شروع رمان فیلیوپ / از روسیه .

تندیس سیمین به فیلم : کوچه های باریک / ساخته علی زمانی عصمتی

دیپلم افتخار به فیلم : کابل سینما / ساخته میرویزر کاب از افغانستان .

دیپلم افتخار به فیلم : لپل / ساخته ویلم ون دی ساند از هلند .

 

گروه دانش آموزان فیلم ساز

تندیس زرین به فیلم : انتهای سرنوشت / ساخته مینا ذاکری از ایران .

تندیس سیمین به فیلم : گریزی نیست / ساخته پریسا محمدحسین شیرازی از ایران .

دیپلم افتخار به فیلم : راز یک نیاز / ساخته مرجان صدیقی و محبوبه صالحیه از ایران .

 

گروه علمی ، آموزشی :

تندیس زرین به فیلم : اولین پرواز / ساخته استیو نیکنز و آلفرد فندل از استرالیا .

تندیس سیمین به فیلم : تاج های ستاره دریایی خاردار / ساخته لری زتلین از استرالیا .

دیپلم افتخار به فیلم : قاتل بی صدا / ساخته دانا نجوی ماندال از هندوستان 

 

گروه مستند :

تندیس زرین به فیلم : من با تو هستم / ساخته ماچیچ آدامک از لهستان 

تندیس سیمین به فیلم : اینانا / ساخته سودابه مجاوری 

دیپلم افتخار به فیلم : من با خدا حرف می زنم / ساخته کاوه بهرامی مقدم 


 

سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد در خراسان رضوی برگزار شد و آثار رسیده در گروه های مستند علمی – آموزشی ، انیمیشن و داستانی پذیرفته و داوری شدند .

هم چنین در این دوره جشنواره ، مروری بر آثار سینمای صربستان ، چشم اندازی بر سینمای اتریش و یک دهه با برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم رشد گنجانده شد .

سوّمین جشنواره بین المللی دانش آموزان فیلم ساز نیز به طور هم زمان برگزار شد و در بخش مسابقه دانش آموزان فیلم ساز ، جوایزی به آن ها اختصاص یافت .

کشورهای شرکت کننده

آلمان ، امریکا ، استرالیا ، اسپانیا ، اتریش ، ارمنستان ، انگلیس ، اسکاتلند ، استونی ، ایرلند ، ایتالیا ، آلبانی ، آرژانتین ، افغانستان ، اوکراین ، آفریقای جنوبی ، ازبکستان ، بلژیک ، برزیل ، تایلند ، دانمارک ، روسیه ، زیمباوه ، ژاپن ، سوئد ، سنگاپور ، سنگال ، صربستان ، فرانسه ، فنلاند ، کانادا ، کرواسی ، لیتوانی ، لهستان ، مکزیک ، مجارستان ، نروژ ، ولز ، هلند ، هند ، هنگ کنگ و یونان .

 

برگزارکنندگان

 

      مهدی مختاری : مدیر اجرایی جشنواره

 

      جعفر توکلی : کمیته انتخاب

 

      آنیتا تقی زاده : کمیته برنامه ریزی و اجرایی

 

      مهرداد طالش رمضانی : کمیته پشتیبانی و برنامه ریزی امور مالی

 

      شهریار ابراهیمی : کمیته تبلیغات و انتشارات

 

      محمود رضایی نژاد : کمیته فنی و پخش

 

      مهشید کریمی : کمیته امور بین الملل

 

      مانیپا فتاحی : کمیته تشریفات و مهمانان خارجی

 

      هنگامه حسینعلی ، گلاره کاشانیان : کمیته تشریفات و مهمانان داخلی

 

      محمد تقی زائری : کمیته ارزشیابی

 

      محمد رفیع صادقی : کمیته علمی

 

      محبوبه نوروزی : کمیته برگزاری گردهمایی استان ها

 

      معصومه نادری : کمیته هماهنگی امور دانش آموزان فیلم ساز

 

مسئولین برنامه ریزی و ستاد اجرایی

 

      جعفر حسین زاده ملکی : رئیس ستاد ( رئیس ستاد سازمان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی )

 

      محمدرضا باستان : قائم مقام ستاد برگزاری

 

      محمود شفق : نماینده تام الاختیار رئیس سازمان

 

      غلامحسین عابدی : کمیته حفاظت

 

      محمد علائی : کمیته مالی

 

      علی دیانی : کمیته روابط عمومی و تبلیغات

 

      محمود مجریان : کمیته پشتیبانی و تدارکات

 

      مرتضی موحد : کمیته ارزشیابی

 

      علیرضا یوسفی : کمیته فنی

 

      محمدحسین پورمطلق : کمیته مخاطبین

 

      محمدرضا کاظمی : کمیته تشریفات

 

      عباس ژیلایی : کمیته دبیرخانه

 

      سید اسماعیل اصغرزاده : کمیته علمی

 


منبع :

       http://film.roshd.ir/content/620