جشنواره بین المللی فیلم رشد - دوره سی و نهم

سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد و چهارمین جشنواره بین المللی فرهنگیان فیلم ساز

زمان : سال 1388

مکان : تهران

بخشهای جشنواره : مستند – مستند آموزشی – انیمیشن – داستانی – دانش آموزی و فرهنگیان – پدافند غیرعامل

هیئت انتخاب : صفرعلی اصغرزاده، حجت الاسلام همایون صدوقی، سهیل جهان بیگلری، روح اله عباس خانی، وحید گلستان، مهدی مختاری، جواد طوسی

هیئت داوران : محمود امانی طهرانی، حسام الدین الوان، مهین جواهریان، ولادیمر پروویچ، بزرگمهر رفیعا، نورا تومی، علی اکبر صادقی، اورا نایرابیا، احمد رضا گرشاسبی، وحید واحد، اسماعیل میرفخرایی، امیر حسن ندایی، فاندا ازرت تران

 هیئت داوران بخش دانش آموزی : موشق باغداساریان، رومینا محقق، مهدی حکم فرمائی

 


 

برگزیدگان سی و نهمین جشنواره فیلم رشد :

فیلمهای کوتاه داستانی

 تندیس زرین به فیلم : آوای شامگاهی / از آلمان 

 تندیس سیمین به فیلم : ماهیگیری / از انگلستان 

 دیپلم افتخار به فیلم : آنتون منزوی / از سوئد 

جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم : آلزایمر / به کارگردانی امیرحسین ترابی از ایران .

 

فیلمهای بلند داستانی

تندیس زرین به فیلم : پنالتی / ساخته انسیه شاه حسینی از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : قورباغه ها و وزغ ها / از فنلاند .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : زمانی برای دوست داشتن / ساخته ابراهیم فروزش از ایران .

 

      جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم : هاپِت / از آلمان .

 

فیلمهای مستند برگزیده

تندیس زرین به فیلم : پیترپیر / از روسیه .

تندیس سیمین به فیلم : اتاق صعود / ساخته رضا فرهمند

دیپلم افتخار به فیلم : هشدار حیوانات – آلودگی هوا / از آلمان .

دیپلم افتخار به فیلم : لطفاً غروب نکن / ساخته احسان شادمانی از ایران .

جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم : دلفین ها / از فرانسه .

 

فیلمهای مستند آموزشی برگزیده :

تندیس زرین به فیلم : اسماعیل که آمد / ساخته فرشاد احمدی دستگردی

تندیس سیمین به فیلم : من اچ آی وی هستم / به کارگردانی کیوان فهیمی

جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم : جور دیگر دیدن / ساخته رضا مجلسی

 

گروه انیمیشن

تندیس زرین به فیلم : ماهوری / ساخته فاطمه گودرزی از ایران .

تندیس سیمین به فیلم : اُرُس / از آلمان .

دیپلم افتخار به فیلم : مرد جوان و خیاط حیله گر / راشین خیریه از ایران .

جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم : تات و تارد / از سوئد .

 

گروه دانش آموزان فیلم ساز

تندیس زرین در گروه انیمیشن دانش آموزی به فیلم : مگر اینکه ما / از انگلیس .

دیپلم افتخار در بخش داستانی به فیلم : زهرا / به کارگردانی سمیرا رحیمی از ایران .

دیپلم افتخار در بخش مستند دانش آموزی به فیلم : ملیله کاری / به کارگردانی داریوش محمدی از ایران .

دیپلم افتخار در گروه انیمیشن دانش آموزی به فیلم : پسر مامان / از انگلیس .

 

      لوح تقدیر به فیلم : بار دیگر / به کارگردانی حمید پیرزادی از ایران .

 

      لوح تقدیر به فیلم : جزیره / به کارگردانی پارسا رحیمی از ایران .

 

گروه فرهنگیان فیلم ساز

 

      تندیس سیمین به فیلم : سرزمین سرد / شهریار پورسیدیان از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : زغال / به کارگردانی محمدحسین پاکباز از ایران .

 

بخش ویژه جشنواره

 

      تقدیر ویژه از جعفر نورمحمدی و محمدرضا وطن دوست ، فیلم سازان ایرانی .

 

      تقدیر ویژه در بخش پدافند غیرعامل از فیلم های : آژیر قرمز ، قصه های پادی و پوریا .

 

      تقدیر ویژه از تولیدات دفتر تامین رسانه های آموزشی ، فیلم های : چه کسی عاشق تر است ؟ ، رویای زندگی و خزان در پائیز


سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در گروه های انیمیشن ، داستانی بلند و کوتاه ،  مستند آموزشی و فرهنگیان و دانش آموزان فیلم ساز برگزار و داوری شد .

 

در این دوره از جشنواره ، تولیداتی با موضوع پدافند غیرعامل و مروری بر آثار فیلم سازان ایرانی به نمایش گذاشته شد و هم چنین برخی تولیدات دفتر تامین رسانه های آموزشی به نمایش درآمد .

 

کشورهای شرکت کننده : بلژیک ، فنلاند ، ولز ، انگلستان ، فرانسه ، بوسنی ، سوئیس ، ایتالیا ، هلند ، هند ، روسیه ، چک ، آفریقای جنوبی ، استونی ، اسپانیا ، آلمان ، لهستان ، آذربایجان ، مجارستان ، مکزیک ، سوئد ، نروژ ، کانادا ، لیتوانی ، استرالیا ، آمریکا ، ایرلند ، اسلواکی ، نیوزلند ، ترکیه ، سوئد ، پاکستان ، اتریش ، ژاپن ، چین ، بلاروس ، لبنان ، ولز ، صربستان ، تایلند ، پرتغال ، ونزوئلا ، آلبانی ، اسکاتلند ، هنگ کنگ ، یونان ، بلژیک ، کره جنوبی و پورتوریکو

 

برگزارکنندگان

 

      بهرام محمدیان : رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره

 

      حمیدرضا کفاش : دبیر جشنواره و دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره

 

      سید امیر هاشمی : مدیر اجرایی جشنواره

 

      دکتر امیر حسن ندایی : رئیس هیئت داوران

 

      شهریار ابراهیمی : کمیته روابط عمومی و تبلیغات

 

      مهدی مختاری : کمیته انتخاب

 

      وحید گلستان : کمیته علمی

 

      مهرداد طالش رمضانی : کمیته پشتیبانی

 

      یداله کریمی : کمیته فنی

 

      محمود رضائی نژاد : کمیته افتتاحیه و اختتامیه

 

      محمد جعفر کرمانشاهی : کمیته حفاظت و حراست

 

      محبوبه نوروزی : کمیته برنامه ریزی

 

      هنگامه حسینعلی : کمیته جذب مخاطب تهران

 

      مهشید کریمی : کمیته امور بین الملل و تشریفات

 

      گلاره کاشانیان : کمیته دبیرخانه و جذب آثار

 

      معصومه نادری : کمیته معلمان و دانش آموزان فیلم ساز

 

      محمد تقی زائری : کمیته ارزشیابی

 

      سهیل رجبی : کمیته جوانان و جلب مشارکت ها

 

      محمد شبستانی : کمیته فوق برنامه میهمانان خارجی

 

      نفیسه فرشته حکمت : کمیته اجرایی

 

 

      جواد نصرتیان : هماهنگی و ارتباطات

 

منبع : http://film.roshd.ir/