سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : 1387

هیئت انتخاب : صفرعلی اصغرزاده، سهیل جهان بیگلری، جعفر توکلی، دکتر مهدی چوبینه، روح الله عباس خانی، جواد طوسی

هیئت داوران : کارلوس آلاسترویی، کریس فربی، ایان الیوری، مجید مجیدی، محمود امانی تهرانی، تومی مندل، یوجین اولمن، اشتفان آ . والکه، جانلوییجی د استفانو، ورا ولاجیتیس، پوران درخشنده، احمد اوف فریض، آصف اوغلو، کامران شیردل ، علی اکبر صادقی، مانه تونویان، اکبر عالمی ، نگار جعفربیک ایروانی

 

 فهرست برگزیدگان و لیست جوایز :

برگزیدگان گروه داستانی بلند :

تندیس زرین به فیلم : خاک سرد / ساخته رضا سبحانی

تندیس سیمین به فیلم : کتونی سفید / ساخته محمد ابراهیم معیری

دیپلم افتخار به فیلم : یک روز خوب / ساخته شارلوت و دیوید لو از فرانسه 

لوح تقدیر به فیلم : شاهزاده کاغذی / ساخته مارکو کاسیتیس از صربستان

 

برگزیدگان گروه داستانی کوتاه :

 تندیس زرین به فیلم : مادرهای برفی / ساخته پیمان نهان قدرتی

 تندیس سیمین به فیلم : آراموس پوکوس / ساخته بورفا کوبه آگا از اسپانیا .

 جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم : در سایه / ساخته دیمیتریس آپوستولو از یونان

 دیپلم افتخار به فیلم : آفکند / ساخته داود رجبی

 لوح تقدیر به فیلم : مرگان / ساخته جعفر نورمحمدی

 

جوایز تخصصی

 جایزه ویژه برای بهترین فیلم برداری به محمدرضا سکوت ، فیلم بردار فیلم : استشهادی برای خدا

 تندیس زرین بهترین فیلم نامه به مسعود احمدیان برای فیلم نامه فیلم : جعبه موسیقی

تندیس زرین بهترین بازیگر به بازیگر خردسال فیلم : شاهزاده کاغذی / ساخته ملیتسیا اسپاسوویتچ .

 

گروه مستند

تندیس زرین به فیلم : سفر در قطب شمال / ساخته آندراس فویکت از فرانسه .

 

      تندیس سیمین به فیلم : تینار / ساخته مهدی منیری از ایران .

 

      جایزه ویژه به فیلم : حیوانات نگهبان ، هشدار آلودگی آب / ساخته ونسان آنورو از فرانسه .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : روزی در بازار / ساخته جلال مهمان نواز از ایران .

 

      لوح تقدیر به فیلم : نورمقدس / ساخته سعادتعلی سعیدپور از ایران .

 

گروه مستند آموزشی

تندیس زرین به فیلم : لطفاً به من رای دهید / ساخته وی جون چن از چین .

تندیس سیمین به فیلم : دیزی – 3269 / ساخته کنت الفه باک از نروژ .

جایزه ویژه به فیلم : هکرهای فضا / ساخته آ ، برنار ، ی ، چراسوئولو . پ . چره تو محصول مشترک ایتالیا و فرانسه .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : بوم های سنگی / ساخته مهدی اسدی از ایران .

 

      لوح تقدیر به فیلم : جور دیگر ببینید / ساخته مهناز خالقی و فیلم : سرایی به رنگ اصفهان / ساخته طیبه فلکیان از ایران .

 

گروه انیمیشن

 

      تندیس سیمین به فیلم : علامت سوال / ساخته حمید نوین از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : مرد تنها پرنده است که قفس خود را تحمل می کند / ساخته کلودوایس از فرانسه .

 

      جایزه ویژه به فیلم : در خانه ما / ساخته مریم کشکولی نیا از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : بارون می آد جرجر / ساخته مهین جواهریان از ایران .

 

      لوح تقدیر به فیلم : داستان ناتمام فصل آخر / ساخته فاطمه جعفری از ایران .

 

گروه دانش آموزان فیلم ساز

 

      تندیس زرین در گروه مستند به فیلم : کرش / ساخته مهدی حکم فرمایی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : رنگ شب / ساخته مینا اربابیان .

 

      دیپلم افتخار گروه مستند به فیلم : کرچال / ساخته بهناز اکبری از ایران .

 

      دیپلم افتخار گروه داستانی به فیلم : خزان سبز / ساخته زهرا علیقلی زاده از ایران .

 

      لوح تقدیر به فیلم : نقاب / ساخته پدرام زنگنه از ایران .

 

گروه فرهنگیان فیلم ساز

 

      تندیس زرین به فیلم : شدونا / ساخته وحید گلستان از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : مم مم شو / ساخته محمد مقیم پور بیژنی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : پیرمسگر / ساخته داور علایی از ایران .

 

      لوح تقدیر به فیلم : پیرهن ستاره / ساختته بهزاد مظاهری از ایران .

 

تجلیل از استان های برتر

 

      تندیس زرین و رتبه اول به : سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر .

 

      تندیس سیمین و رتبه دوم به : سازمان آموزش و پرورش کهکیلویه و بویراحمد .

 

      دیپلم افتخار و رتبه سوم به طور مشترک به : سازمان های آموزش و پرورش استان های مازندران و یزد .

 

بخش جنبی جشنواره

 

      لوح سپاس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به فیلم : آن مرد کیست ؟ / ساخته مهناز رکنی و فیلم : نسیم دوستی / ساخته حامد عبداللهی از ایران .

 

      لوح سپاس سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان به فیلم : خاک سرد / ساخته رضا سبحانی و فیلم : مادرهای برفی / ساخته پیمان نهان قدرتی از ایران .

 

      لوح سپاس سازمان پدافند غیرعامل به فیلم : پدافند غیرعامل / ساخته بهروز صمدی مطلق از ایران .

 

      لوح سپاس گروه شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران به فیلم : اشکی در صفر / ساخته روح اله اکبری از ایران .

 

      لوح سپاس وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به فیلم : خطی از روشنی / ساخته آذرخش نیازی و فیلم : به نام مهر / ساخته فرید میرخانی از ایران .

 

      لوح سپاس شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به فیلم : شن ، باد ، آب / ساخته مونیک فان دن بروک از هلند و فیلم : حیوانات نگهبان – هشدار آلودگی آب / ساخته ونسان آنورو از فرانسه .

 

      لوح سپاس ستاد مبارزه با مواد مخدر به فیلم : تلخ و شیرین / ساخته فاطمه الله قلی زاده و فیلم : مانا / ساخته علیرضا رزازی فر از ایران .

 

      لوح سپاس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به فیلم : کتونی سفید / ساخته محمد ابراهیم معیری از ایران .

 

      لوح سپاس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ به فیلم : اشکی در صفر / ساخته روح اله اکبری و فیلم : معلم فداکار / ساخته هوشنگ ارشادی از ایران .

 

لوح سپاس دفتر منطقه ای آیسسکو در تهران

 

      به فیلم بلند داستانی : ژوژو / ساخته زوسونگ زی از چین .

 

      به فیلم کوتاه داستانی : رنگ ها / ساخته دریک لوپی ، لی چی تیان از سنگاپور .

 

      در گروه انیمیشن به فیلم : ماجراهای زی / ساخته امیر سحرخیز از ایران .

 

      در گروه مستند به فیلم : مهتاب / ساخته محمد علی هاشم زهی از ایران .

 

                    در گروه دانش آموزان فیلم ساز به فیلم : من ، نه ما / ساخته مهدی تنگستانی از ایران 

 

گزارش جشنواره :

سوّمین جشنواره بین المللی فرهنگیان فیلم ساز

مستند علمی ، آموزشی – انیمیشن – داستانی – دانش آموزی و فرهنگیان – کودکان استثنایی

کشورهای شرکت کننده : ایتالیا ، امریکا ، اسپانیا ، انگلیس ، فرانسه ، سری لانکا ، صربستان ، مجارستان ، یونان ، برزیل ، چین ، نروژ ، اتریش ، سنگاپور ، ژاپن ، پرتغال ، هلند ، مکزیک ، ایرلند ، استرالیا ، نیوزیلند ، استونی ، هند ، سومالی ، دانمارک ، پاکستان ، آلمان ، لیبریا ، مصر ، روسیه ، بولیوی ، آفریقای جنوبی ، جامائیکا ، آرژانتین ، فلسطین ، مراکش ، سوئیس ، لبنان ، کنیا ، کنگو ، کوبا ، کرواسی ، کانادا ، لهستان ، بلژیک ، کلمبیا ، پادشاهی هاوایان ، چک ، اسکاتلند ، ترکیه و سوئد .

 

برگزارکنندگان :

 بهرام  محمدیان : رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره

 

      حمیدرضا کفاش : دبیر جشنواره و دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره

 

      سید امیر هاشمی : مدیر اجرایی جشنواره

 

      مهدی آقابیگی : قائم مقام مدیر اجرایی

 

      دکتر اکبر عالمی : رئیس هیئت داوران و مسئول کمیته علمی

 

      رمضانعلی دشتکی : کمیته روابط عمومی ، تبلیغات و انتشارات

جعفر توکلی : کمیته انتخاب

 

      مهرداد طالش رمضانی : کمیته پشتیبانی

 

      یداله کریمی : کمیته فنی ، افتتاحیه و اختتامیه

 

      محمد جعفر کرمانشاهی : کمیته حفاظت و حراست

 

      هنگامه حسینعلی : کمیته برنامه ریزی و هماهنگی

 

      نفیسه فرشته حکمت : کمیته جذب مخاطب تهران

 

      مهشید کریمی : کمیته امور بین الملل و تشریفات

گلاره کاشانیان : کمیته دبیرخانه و جذب آثار

 

      محبوبه نوروزی : کمیته استان ها

 

      معصومه نادری : کمیته معلمان و دانش آموزان

 

      محمدتقی زائری : کمیته ارزشیابی

 

      سهیل رجبی : کمیته جوانان و جلب مشارکت ها

 

      شهریار ابراهیمی : مشاور اجرایی دبیر جشنواره و دبیر جلسات هماهنگی

 جواد نصرتیان : هماهنگی و ارتباطات

 

گزارش کوتاه جشنواره :

 در سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد ، فیلم های رسیده به دبیرخانه جشنواره به گروه های آموزشی ، انیمیشن ، داستانی بلند و کوتاه ، معلمان و دانش آموزان فیلم ساز ، اولیا و مربیان و کودکان استثنایی تقسیم و داوری شدند .

 هم چنین به طور هم زمان پنجمین جشنواره بین المللی دانش آموزان فیلم ساز و دوّمین جشنواره بین المللی فرهنگیان فیلم ساز نیز برگزار شد .

 در ضمن در این دوره نیز استان های برگزیده برگزارکننده جشنواره های استانی لوح سپاس دریافت کردند.

منبع :

http://film.roshd.ir/