سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : سال 1383

هیئت انتخاب : جعفر توکلی، دکتر مهدی چوبینه، رحیم ذوالمجد، مهدی مختاری

هیئت داوران : پوران درخشنده، اسماعیل میرفخرایی، وحیده نیکخواه آزادی، اوزه بیو لازازو، محمود امانی تهرانی                                         خورخه ویروگا

 

      ورا ولاجیتس یادفیگا گلوفا                                   خورخه لوپز

 

      لاری زتلین                                                      سوتو مایور مارک برتوان

 

      وحید واحد                                                      امیرحسین دهستانی

 

 

فهرست برگزیدگان و لیست جوایز جشنواره :

گروه دانش آموزان فیلم ساز

تندیس زرین به فیلم : حیات / ساخته غلامرضا رمضانی از ایران .

تندیس سیمین به فیلم : چند لحظه قبل / ساخته سعید نوری از ایران .

دیپلم افتخار به فیلم : آلبوم / ساخته رضا حیدرنژاد از ایران .

 

گروه مستند

تندیس زرین به فیلم : دوازده و نیم / از آلمان

تندیس سیمین به فیلم : رنگینه / ساخته حسن دهقان

دیپلم افتخار به فیلم : طرحی نو دراندازیم / ساخته محمد مقدم

 

گروه تربیتی

 تندیس زرین به فیلم : اولین عکس آفتاب / ساخته جعفر نورمحمدی از ایران .

 تندیس سیمین به فیلم : مشترک مورد نظر در دسترس می باشد / ساخته نیما تارخ از ایران .

 دیپلم افتخار به فیلم : گلی برای مریم / ساخته حسن آقا کریمی از ایران .

 

گروه علمی – آموزشی

 

      تندیس زرین به فیلم : دنیای گسترده جوش / ساخته نیما امامی و رضا دریانوش از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : ریواس / ساخته عباس مهاجر از ایران .

 

        دیپلم افتخار به فیلم : پزشکی آینده / از کانادا 

 

گزارش جشنواره :

جشنواره در این دوره با برنامه ریزی ستاد اجرایی در شهر یزد برگزار شد . فیلم های پذیرفته شده در سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد به گروه های داستانی ( مسابقه و خارج از مسابقه ) ، مستند ، انیمیشن و دانش آموزان فیلم ساز تقسیم و داوری شدند .

معرفی و نمایش برخی تولیدات دفتر تکنولوژی آموزشی در بخش ویژه جشنواره قرار گرفت .

کشورهای شرکت کننده: آرژانتین ، آلمان ، اتریش ، اسپانیا ، استرالیا ، امریکا ، انگلستان ، ایتالیا ، برزیل ، چین ، سوئد ، فرانسه ، کانادا ، کرواسی ، هلند ، هند ، یوگسلاوی ، فنلاند ، پرتغال ، مصر ، فرانسه ، ایرلند ، سوئیس ، صربستان ، مونته نگرو ، نپال ، دانمارک ، مقدونیه ، لهستان و مکزیک .

 

برگزارکنندگان

 

      رحمت اله محرابی : دبیر جشنواره

 

      مهدی مختاری : مدیر اجرایی جشنواره

 

      جعفر توکلی : کمیته انتخاب

 

      آنیتا تقی زاده : کمیته اجرایی

 

      حسین مهرالحسنی : کمیته پشتیبانی و برنامه ریزی امور مالی

 

      شهریار ابراهیمی : کمیته روابط عمومی و انتشارات

 

      مهشید کریمی : کمیته امور بین الملل

 

      گلاره کاشانیان : کمیته جذب آثار

 

      هنگامه حسینعلی و معصومه نادری : کمیته تشریفات و مهمانان داخلی

 

      محبوبه نوروزی : کمیته امور استان ها

 

      مهرداد طالش رمضانی : کمیته هماهنگی امور دانش آموزان فیلم ساز

 

      محمود رضایی نژاد : مسئول کمیته فنی و پخش

 

      حشمت سلیمی : ناظر کمیته ارزشیابی

 

      محمد رفیع صادقی : ناظر کمیته علمی

 

مسئولین برنامه ریزی و ستاد اجرایی استان یزد

 

      احمد شهسواری : رئیس ستاد ( رئیس سازمان آموزش و پرورش استان یزد )

 

      رمضان نیری : نماینده رئیس سازمان و معاون آموزش و پرورش عمومی

 

      ابوالقاسم خلیلی : مسئول کمیته مالی و پشتیبانی و اداره تدارکات سازمان

 

      مهدی آراسته : عضو ستاد و مدیر کل برنامه ریزی استانداری یزد

 

      علی غیائی : عضو ستاد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد

 

      سید علی اکبر آرامون : عضو ستاد و شهردار یزد

 

      رضا علم الهدی : عضو ستاد و مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد

 

      حمیدرضا جوهری : کمیته تشریفات

 

      علی جمالی : کمیته ارزشیابی

 

      سید محمد سجادی : کمیته فنی و پخش

 

      عطاءالله منگلی : کمیته روابط عمومی

 

      علی اصغر حسینیان : کمیته علمی

 

      محمد علی غنی : کمیته امور مخاطبان

منبع : http://film.roshd.ir/