سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : سال 1382

هیئت انتخاب : جعفر توکلی، مهدی مختاری

 

      رحیم ذوالمجد                                                       دکتر مهدی چوبینه

 

      عبداله علیمراد

 

هیئت داوران : اسماعیل میرفخرایی                                              سوزی ویلسون

 

      نورالدین مدیرزاده زرین کلک                                      ولادیمیر پروویچ

 

      سلاویمر گرونبرگ                                                   اوکادا کازو

 

      رسول صدر عاملی                                                  مارک برتراند

 

      هوشنگ مرادی کرمانی                                           خورخه ویراگو

 

      محمود امانی تهرانی

 

 

برگزیدگان جشنواره

 

      تندیس زرین جشنواره به فیلم : شهد و شرنگ / ساخته عباس مهاجران از ایران .

 

      تندیس سیمین به آقای میرکمال میرنصیری ، کارگردان فیلم : و اما انسان / از ایران .

 

      جایزه ویژه هیئت داوران در بخش فیلم های علمی و مستند به فیلم : کشتی نوح / ساخته سودابه باباگپ از ایران .

 

      جایزه ویژه هیئت داوران در بخش فیلم های علمی و مستند به یاسر تاراس ، نویسنده فیلم : تندی نور / از ایران .

 

      جایزه ویژه هیئت داوران در بخش فیلم های داستانی به فیلم : رقص در غبار / ساخته اصغر فرهادی از ایران .

 

      جایزه ویژه به محمد سلیمانی ، نویسنده فیلم : فرش باد / از ایران .

 

      جایزه ویژه به حمید خضوعی ابیانه ، فیلم بردار فیلم : اینجا چراغی روشن است / از ایران .

 

      جایزه ویژه به فیلم : دخیا / ساخته داریوش یاری از ایران .

 

      جایزه ویژه دبیر جشنواره به مسعود کرامتی کارگردان فیلم های : کارنامه و کودکانه / از ایران .

 

گروه انیمیشن

 

      تندیس زرین به فیلم : پیاده رو / ساخته فرشید شفیعی از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : کشاورز و گاو / ساخته فاطمه گودرزی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : مه سا / ساخته بیژن میرباقری از ایران ، فیلم : رهایی / ساخته هایدی کوزور از کرواسی و فیلم : صبح بخیر پدربزرگ / از مصر .

 

گروه تربیتی ( کوتاه ) اولیا و مربیان

 

      تندیس زرین به فیلم : نبات / ساخته مرضیه وفامهر از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : پیچ و مهره / ساخته آندریاس کرین از آلمان .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : پندار / ساخته لیلا میرهادی از ایران .

 

گروه تربیتی کودک و نوجوان

 

      تندیس زرین به فیلم کوتاه : پیچ و مهره / از آلمان .

 

      دیپلم افتخار به فیلم کوتاه : مرد و قولش / ساخته وجیه اله فرد مقدم از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم بلند : من و نگین دات کام / ساخته حسین قناعت از ایران .

 

برگزیدگان اولین جشنواره دانش آموزان فیلم ساز

 

      تندیس زرین به صادق هاشمی ، فیلم نامه نویس فیلم : آرزوی پنهان / از ایران .

 

      تندیس زرین به امیر محجوب ، کارگردان فیلم : روزی همچون روزهای دیگر / از ایران ( استان مرکزی ) .

 

      تندیس زرین به وحیده عرب سالاری ، کارگردان فیلم : سرزمین من / از ایران ( تهران ) .

 

      تندیس زرین به ایمان طاهریان ، تصویربردار فیلم : مهرپدری / از ایران ( چهارمحال و بختیاری ) .

 

      تندیس زرین به مهدی خورشید ، تدوینگر فیلم : روزی همچون روزهای دیگر / از ایران ( استان مرکزی ) .

 

گروه علمی و مستند

 

      تندیس زرین جشنواره به مجموعه : علوم ابتدایی / ساخته رضا ضیایی دوستان از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : نانوتکنولوژی / ساخته مارک هنری و اینبرگ از بلژیک .

 

      تندیس سیمین به طور مشنرک به فیلم : چرخ گردون / ساخته رضا مجلسی و فیلم شهد و شرنگ / ساخته فرامرز رمضانی از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : اسب ماهی دریایی / ساخته آنته شوی ریش از آلمان .

 

      ستایش از فیلم : گناه مریم / ساخته پریسا شاهنده از ایران .

 

        دیپلم افتخار به فیلم : آنجا که هیچکس نیست / ساخته مهدی قربانپور

 

گزارش جشنواره :

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد با برنامه ریزی ستاد اجرایی و در شهر کرمان برگزار شد . آثار رسیده به جشنواره در گروه های مستند و انیمیشن ، در بخش مسابقه و خارج از مسابقه پذیرفته و داوری شدند .

هم چنین به طور هم زمان اوّلین دوره جشنواره بین المللی دانش آموزان فیلم ساز نیز از این دوره جشنواره شروع شد و به آثار برگزیده دانش آموزان نیز جوایزی اهدا شد .

کشورهای شرکت کننده

 

آرژانتین ، آلمان ، اتریش ، اسپانیا ، استرالیا ، امریکا ، انگلستان ، ایتالیا ، برزیل ، لهستان ، چین ، سوئد ، فرانسه ، کانادا ، کرواسی ، هلند ، هند ، مکزیک ، بلژیک ، اسکاتلند ،ترکیه ، میانمار ، فلسطین ، غنا و مصر .

 

برگزارکنندگان 

 

      رحمت الله محرابی : دبیر جشنواره

 

      مهدی مختاری : مدیر اجرایی جشنواره

 

      آنیتا تقی زاده : مسئول کمیته برنامه ریزی و هماهنگی

 

      حسین مهرالحسنی : ناظر امور میهمانان و مدعوین

 

      هنگامه حسینعلی : امور مخاطبین ، میهمانان و هماهنگی امور داوران

 

      گلاره کاشانیان : کمیته جذب آثار

 

      مهشید کریمی : کمیته امور بین الملل

 

      مانیپا فتاحی : کمیته تشریفات خارجی

 

      محمود حدادی : هماهنگی ستاد اجرایی

 

      محمود رضایی نژاد : کمیته فنی و پخش

 

      محبوبه نوروزی : کمیته امور استان ها

 

      شهریار ابراهیمی : کمیته مطبوعات و رسانه ها

 

      حمید حاج محمدی : ناظر کمیته پشتیبانی و مالی

 

      جعفر توکلی : کمیته انتخاب

 

      محمد تقی زائری ، محمد توکلی : ناظر کمیته ارزشیابی

 

مسئولین برنامه ریزی و ستاد برگزاری جشنواره در استان کرمان

 

      محمد تقی زاده : رئیس ستاد ( رئیس سازمان آموزش و پرورش استان کرمان )

 

      مهدی مختاری : قائم مقام ستاد برگزاری

 

      محمد حسین علی یزدی : عضو ستاد برگزاری

 

      حمید موذن زاده : عضو ستاد برگزاری

 

      محمد حسین دعاگویی : عضو ستاد برگزاری

 

      رضا طلا بیگی : عضو ستاد برگزاری

 

      علی کارگرزاده : کمیته تشریفات

 

      کاووس شهیدی : کمیته مدعوین

 

      عباس رحیمی : کمیته پشتیبانی

 

      بیژن سمیعی نژاد : کمیته روابط عمومی

 

      عیسی اسعدزاده : کمیته علمی

 

      حمید زند وکیلی : کمیته هماهنگی

 

      عباس منصف : کمیته امور مخاطبین

 

      حبیب اله مبین : کمیته ارزشیابی

 

      محمود پورشریفی : عضو کمیته هماهنگی

 

منبع : http://film.roshd.ir/