بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : 1371

هیئت انتخاب : مسعود آب پرور، یدالله شهبازی، مسعود اجدادیان                                 رضا ضیائی دوستان

 

هیئت داوران : دکتر غلام علی افروز، حسین دانشفر، سید مجید امامی ، خسرو سینایی ، مسعود اوحدی، حمید محبی، محسن چینی فروشان، سید احمد حسینی

 

 

برگزیدگان جشنواره

 

گروه پیش از دبستان 

 

      تندیس سیمین به طور مشترک به فیلم : عاطفه ،چراغ راهنما / ساخته بهروز یغمائیان و فیلم : لی لی حوضک / ساخته وجیه الله فرد مقدم از ایران .

 

گروه دبستان

 

      تندیس زرین به فیلم : مجموعه بازیافت / به کارگردانی ایرج طهماسب از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : ماشین ها در زندگی روزمره / از مالزی.

 

گروه راهنمایی و دبیرستان

 

      تندیس زرین به فیلم : تولد یک مغز / از فرانسه.

 

      تندیس سیمین به طور مشترک به فیلم : موش اتمی / از آلمان و فیلم : چرتکه چینی / از چین.

 

گروه کودکان استثنایی و معلولین

 

      دیپلم افتخار اول به فیلم : نسیم مهر / ساخته بهروز صمد مطلق از ایران .

 

      دیپلم افتخار دوم به فیلم : زندگی / ساخته علی بهادر از ایران .

 

گروه معلم

 

      تندیس زرین به فیلم : خمره / ساخته ابراهیم فروزش از ایران .

 

گروه عمومی

 

      تندیس زرین به فیلم : آخرین حلقه از زنجیر / ساخته خسرو سینایی از ایران .

 

      لوح تقدیر : به کیومرث پوراحمد ( مرور آثار یک فیلم ساز ) / از ایران .

 

جوایز دانشکده صدا و سیما

 

      لوح تقدیر به فیلم : چکمه / ساخته علی طالبی از ایران .

 

      لوح تقدیر به فیلم : موش اتمی / از آلمان

 

 

گزارش جشنواره :

 -235 فیلم رسیده به بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم رشد ،توسط کمیته انتخاب ،متناسب با گروه های هفت گانه پیش دبستان ، دبستان ، راهنمایی تحصیلی ، دبیرستان ، معلم ، کودکان استثنایی ، آموزش بزرگسالان و عمومی تقسیم بندی شدند .

 

برای دومین بار ، بخش مرور بر آثار در این جشنواره برگزار شد که برای این دوره مجموعه ای از آثار کیومرث پوراحمد به نمایش گذاشته شد .

 

نوجوانان از نگاه سینما ، در برگیرنده فیلم هایی است که موضوع آن ها درباره نوجوانان و موقعیت روحی، فرهنگی و اقتصادی آن ها است .فیلم های تدارک دیده شده و حضور فیلم قدیمی« واکسی»از هندوستان در این بخش ،تنها به دلیل موضوع انسانی آن است .

کشورهای شرکت کننده : آرژانتین ، آلمان ، اتریش ، استرالیا ، ایتالیا ، برزیل ، تایوان ، چکسلواکی ، چین ، روسیه ، ژاپن ، سری لانکا ، سنگاپور ، فرانسه ، قزاقستان ، قطر ، مالزی ، مصر ، نروژ ، هندوستان و یونیسف.

برگزارکنندگان :

سید احمد حسینی : سرپرست دفتر تکنولوژی آموزشی

بهروز صمد مطلق : دبیر جشنواره

احمد طالبی نژاد

 

      یدالله شهبازی

 

      فرید فرخنده کیش

 

      سهراب طیبی

 

      هنگامه حسینعلی

 

      هادی افتخارزاده

 

      میترا نوروزلو

میریونس نوروزیان : سرپرست امور فنی جشنواره


 

منبع : http://film.roshd.ir/