بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : 1372

هیئت انتخاب : غلام علی احمدی، قدرت الله صلح میرزایی، قاسم کریمی، هوشنگ خواجه نوری، حمید جمدار، رضا ضیایی دوستان

هیئت داوران بخش مسابقه : عادل یغما، محمدرضا شریفی، دکتر بهرام محسن پور، سید احمد حسینی، سید مجید امامی، حسین دانشفر

هیئت داوران بخش خانواده : احمد طالبی نژاد، دکتر علی اصغر احمدی، دکتر عزیزاله تاجیک اسماعیلی، رخشان بنی اعتماد

 

فهرست برگزیدگان بیست و سومین جشنواره فیلم رشد


 

گروه پیش از دبستان

تندیس زرین به فیلم : دو ماهی / از استرالیا .

تندیس زرین به فیلم : رویای یک کودک / از امریکا .

 

گروه دبستان

تندیس زرین به فیلم : انرژی و ماه / از کانادا .

تندیس زرین به فیلم : نقلی و گل های آفتابگردان / از ایران .

 

گروه راهنمایی و دبیرستان

تندیس زرین به فیلم : هر چه می دانیم ، اشتباه است / از فرانسه 

دیپلم افتخار به فیلم : زنبور تریکوگراما 

دیپلم افتخار به فیلم : طبقه بندی مندل / از آلمان 

 

گروه فیلم های کودکان استثنایی

دیپلم افتخار به فیلم : توانبخشی در روستا

 

گروه معلم

دیپلم افتخار به فیلم : بازی و اسباب بازی ها / از چین .

 

گروه عمومی

دیپلم افتخار به فیلم : لابیرنت / از استونی .

دیپلم افتخار به فیلم : شانتی / از هندوستان .

 

جوایز تخصصی

جایزه بهترین فیلم : آینه زمان / از کانادا .

جایزه بهترین کارگردانی به : آلن روباک ، برای فیلم : هر چه می دانیم ، اشتباه است / از فرانسه.

جایزه بهترین فیلم برداری به علی اکبر ولدبیگی ، برای فیلم : سخن سنگ

جایزه بهترین فیلم نامه به لیلا میرهادی ،برای فیلم : آینه خیال

تقدیر از موسسه ملی فیلم کانادا و صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به خاطر ارائه کارهای قابل توجه در جشنواره .

 

جوایز فیلم های خانواده

 فیلم های کوتاه

 

      تندیس زرین به فیلم : باغ بهشت / ساخته عبدالله صادقی از ایران .

 

      تقدیر نامه به فیلم : بر باد رفته / ساخته م . ک . نصیری از ایران .

 

فیلم های بلند

 

      تندیس زرین به فیلم : نیاز / ساخته علیرضا داودنژاد از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : صبح روز بعد / ساخته کیومرث پوراحمد از ایران .

 

      تندیس برنز به فیلم : سمفونی تهران / ساخته رسول صدر عاملی از ایران .

 

      تقدیر نامه به فیلم : بازی و اسباب بازی ها / از چین .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : سیمون کوچک وارد می شود / از سوئد

 

 

گزارش جشنواره :

کشورهای شرکت کننده : آرژانتین ، آلمان ، اتریش ، استرالیا ، تایوان ، چکسلواکی ، چین ، روسیه ، ژاپن ، سری لانکا ، سنگاپور ، فرانسه ، قزاقستان ، قطر ، کانادا ، مالزی ، مصر ، نروژ ، هندوستان و یونیسف .

برگزارکنندگان : رحمت الله محرابی : دبیر جشنواره، مهدی مختاری : مدیر اجرایی جشنواره

در این دوره جشنواره ،190 فیلم شرکت کننده به گروه های پیش دبستان ، دبستان ، راهنمایی تحصیلی و دبیرستان ، کودکان استثنایی و معلولین ، معلم و فیلم های خانواده ( بلند و کوتاه ) تقسیم شدند .

هم چنین در این دوره ، نخستین جشنواره فیلم خانواده ، با همکاری مستقیم انجمن اولیا و مربیان ، هم زمان با بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد در دو بخش مسابقه و خارج از مسابقه برگزار شد .

در این دوره جشنواره ، برای آشنایی با جایگاه فیلم علمی و آموزشی در جهان معاصر ، گزیده ای از آثار آرشیو دفتر تکنولوژی آموزشی در بخش گنجینه به نمایش در آمد.


 

منبع : http://film.roshd.ir/