بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : 1374

هیئت انتخاب : مهدی مختاری                                   اکبر فرجی، جعفر توکلی                                      علی اکبر نتاج

 دکتر غلام علی احمدی                        سهیل جهان بیگلری، دکتر علیرضا عصاره

 هیئت داوران : محمد علی باغچه سرا، کامران شیردل ، حسین پاکدل، احمد طالبی نژاد، دکتر عزیزالله تاجیک اسماعیلی، خدیجه علی آبادی، حسین دانشفر، هوشنگ مرادی کرمانی


فهرست برگزیدگان جشنواره :

گروه علمی و آموزشی

تندیس زرین به فیلم : جنین / ساخته ماریان هارتمن از آلمان 

تندیس سیمین به فیلم : ورود به دنیای عروسک ها / ساخته عبدالله علی مراد

دیپلم افتخار به فیلم : ترافیک گرافیک / ساخته ناهید صمدی امین

دیپلم افتخار به فیلم : صدف ها / از سری لانکا

دیپلم افتخار به فیلم : صید ماهی / از کویت

دیپلم افتخار به فیلم : یاد آر ز شمع مرده یاد آر / ساخته منوچهر مشیری

 

جوایز تخصصی فیلم های علمی و آموزشی

 

      جایزه بهترین فیلم برداری به مرتضی پوراظهری ، فیلم بردار فیلم : عروسک های کَمَس / از ایران.

 

      جایزه بهترین متن تحقیقی به سهراب فرسیو برای فیلم : قصه کوتاه چند هزار ساله / از ایران .

 

      جایزه ویژه موسسه علمی آینده سازان به فیلم : آموزش زبان انگلیسی / ساخته سعید ابراهیمی فر از ایران .

 

گروه تربیتی

 

دانش آموزی

 

      تندیس زرین به فیلم : کوزه گر / ساخته علی اصغرزاده از ایران .

 

      تندیس سیمین به فیلم : اجاق گاز / مهدی بوبه رژ از ایران .

 

      تندیس زرین فیلم بلند ، به فیلم : تیک تاک / ساخته محمد علی طالبی از ایران .

 

      تندیس سیمین فیلم بلند ، به فیلم : ایلیا نقاش جوان / ساخته ابوالحسن داودی و به خاطر هانیه / ساخته کیومرث پوراحمد از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : طریقه بازی / ساخته نادر طریقت از ایران .

 

      دیپلم افتخار به مجموعه : کارآگاه کوچولو / ساخته حمیدرضا حافظی از ایران .

 

اولیا و مربیان

 

      تندیس زرین به فیلم : بچه شما / از سری لانکا.

 

      تندیس سیمین به فیلم : کلینت / از هندوستان.

 

      تندیس سیمین فیلم بلند ، به فیلم : کیمیا / ساخته احمدرضا درویش از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : نگاهی دیگر / ساخته حسین مختاری از ایران .

 

      دیپلم افتخار به فیلم : فوبی / ساخته اسماعیل میهن دوست از ایران .

 

جوایز تخصصی فیلم های تربیتی

 

      جایزه بهترین کارگردانی به ابوالفضل جلیلی برای فیلم : دت یعنی دختر از ایران .

 

      جایزه بهترین فیلم برداری به محمود کلاری ، فیلم بردار فیلم : کیمیا / از ایران .

 

      دیپلم افتخار به نویسندگان فیلم نامه فیلم : بشیر / لیندا مشرفی و احمد رمضان زاده از ایران .

 

      لوح تقدیر انجمن های اسلامی دانش آموزان به فیلم : در حاشیه / ساخته محمد محمدی اصل

 

 

گزارش جشنواره :

 کشورهای شرکت کننده : آلمان ، امریکا ، اتریش ، اردن ، انگلستان ، ایتالیا ، برزیل ، بلژیک ، دانمارک ، روسیه ، ژاپن ، سری لانکا ، سوریه ، سوئیس ، سنگاپور ، عمان ، فرانسه ، فنلاند ، قرقیزستان ، قزاقستان ، کانادا ، کویت ، لیتوانی ،هلند ، هندوستان و یوگسلاوی .

برگزارکنندگان

رحمت الله محرابی : دبیر جشنواره

مهدی مختاری : مدیر اجرایی جشنواره

-سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ، بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد را با شعار « دانش در آینه تصویر » با موضوع های علوم انسانی ، علوم تجربی ، علوم اجتماعی ، فنی و حرفه ای ، کودکان استثنایی ، آموزش و پرورش و خانواده برگزار کرد .

در این دوره فیلم های جشنواره به گروه های آموزشی ، علمی و تربیتی تقسیم شدند .

 در نگاه ویژه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم رشد ، نقشی به یادگار ، اصفهان از نگاه سینماگران ایرانی به نمایش گذاشته شد.


 

منبع : http://film.roshd.ir/