نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی

زمان : 1368

هیئت انتخاب :

علی رضا صرافان چهارسوقی : ‌نماینده معاونت امور سینمائی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

محمد علیدوست :‌ نماینده معاون امور پرورشی وزارت آموزش و پرورش

هوشنگ خواجه نوری : دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

سید یعقوب موسوی :‌ کارشناس دفتر پژوهش و امور هنری و نمونه سازی

حسین دانشفر : کارشناس علوم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

 

هیئت داوران :

دکتر محمود مهرمحمدی‌ : استاد دانشگاه

سید مجید امامی : مدرس مجتمع دانشگاهی هنر

احمد ضابطی جهرمی : فیلم ساز و استاد دانشکده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

محسن چینی فروشان : مدیر کل دفتر امور کمک آموزشی و کتابخانه ها

عبدالله فیض آبادی :‌ مدیر کل دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

 احمد وحدت تربتی : مدرس مرکز تربیت معلم

 دکتر بهرام محسن پور : ‌استاد دانشگاه

 حسین دانشفر :‌ کارشناس علوم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

 

 

فهرست برگزیدگان جشنواره :

گروه تربیتی و اخلاقی

تندیس زرین به فیلم : ‌روز امتحان /ساخته مجید مجیدی

تندیس برنز به فیلم : گام به سوی اجتماع / از اتریش

دیپلم افتخار به فیلم : سه چهره از یک مبصر / ساخته حسن آقا کریمی ، تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران.

 

گروه تکنولوژی آموزشی

تندیس زرین به فیلم : شگفتی های سبلان / ساخته جواد طاهری از گروه ورزش شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران

تندیس سیمین به فیلم : بچه ها در موزه ایران / ساخته عبدالله علیمراد ، تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران

تندیس سیمین به فیلم : ‌بازی نهایی / از ایران

تندیس برنز به فیلم : ‌تاریخچه مجسمه سازی / از جمهوری کره

دیپلم افتخار به فیلم : صنعت لاک کاری / از چین ، به خاطر توجه و ارائه یکی از هنرهای کشور مذکور.

دیپلم افتخار به فیلم : ‌زیکزاک / از ایتالیا ، به خاطر تهیه فیلم آموزشی جالب و مفید و با استفاده از زبان ساده و در خور توجه کودکان .

 

گروه یادگیری زبان

تندیس زرین به فیلم : الفبا و دیدن / از هندوستان

برگزیده تندیس جشنواره به فیلم : باد دست هنر آینه ای ساخته ام / ساخته بهروز صمد مطلق از ایران تولید سیمای تجربی و نیمه حرفه ای وزارت ارشاد اسلامی

 

گزارش چشنواره :

کشورهای شرکت کننده : آْلمان غربی ، آلمان شرقی ، استرالیا ،‌ اتریش ، ‌امارت متحده عربی ، ایتالیا ، چکسلواکی ، چین ، رومانی ، ژاپن ، شوروی ، جمهوری کره ،‌لهستان ، فرانسه ، هندوستان ، یوگسلاوی و یونسکو ( سازمان تربیتی ، علمی و فرهنگی ملل متحد).

 

برگزارکنندگان:

احمد وحدت تربتی :‌ دبیر جشنواره

حسین صولتیان : مدیر اجرائی

فرید فرخنده کیش : امور هنری و چاپ

لاله سلطان محمدی :‌ طراح پوستر جشنواره

 

- 74 فیلم شرکت کننده در این دوره جشنواره بین اللملی فیلم های آموزشی – تربیتی به گروه های علمی ، تربیتی و اخلاقی ، جهان شناسی ، تکنولوژی آموزشی و زبان آموزی تقسیم شدند که در بخش های مسابقه و جنبی نمایش داده شدند.