دهمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی

زمان : سال 1367

دبیر جشنواره : احمد وحدت تربتی

هیئت انتخاب :

محمد علی پورصالح : نماینده معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سیدجواد سلیمی : ‌کارشناس دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

یعقوب موسوی  : کارشناس دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

احمد وحد تربتی : مدرس مرکز تربیت معلم

هیئت داوران : دکتر غلامعلی افروز، دکتر هاشم فردانش، دکتر بهرام محسن پور، حسین دانش فر، محسن چینی فروشان، یعقوب موسوی 

 


 

فهرست اسامی برندگان و لیست جوایز:

 

اسامی فیلم ها

 

گروه علمی

 

        مبارزه بیولوژیکی مورچه ها :‌ محصول چین / 16 م م

 

        ارتباطات بین سلولی : ‌محصول آلمان غربی / ‌16 م م .

 

        مرجان :‌ محصول چین/ 16 م م

 

        تاکسیدرمی : محصول  ایران/ 16م م

 

        چرخه زندگی مخمر‌: محصول آلمان غربی / 16 م م

 

 

 

گروه آموزشی - تربیتی

 

        مسابقه : محصول ایران / ‌16 م م

 

        آیا باید داشته باشیم ؟ : محصول ایران / 35 م م

 

        یک خطا : ‌محصول ایران/ 16 م م

 

        دیر باور :‌ محصول ایران/ 16 م م

 

        قدربشناس آنچه داری :‌ محصول ایران / 16 م م

 

 

 

گروه جهان شناسی

 

        سه برادر ( داستان ملل ) : محصول فرانسه / 16 م م

 

        کوه های تاترا‌ : ‌محصول لهستان / 16 م م

 

        باغی پر از شادی :‌ محصول چین / 16 م م

 

        دریا ، رگ حیاتی امروز و فردای ژاپن :‌ محصول ژاپن / 16 م م

 

        آهنگ دهکده کاتاراچ‌ : محصول شوروری / 35 م م

 

      هندوانه ( داستان ملل ) :‌ محصول فرانسه / 16 م م

 

 

 

گروه تکنولوژی آموزشی

 

        از نخستین گام تا پیروزی : محصول چکسلواکی / 16 م م

 

        لامسه خوانی : ‌محصول مجارستان / 16 م م

 

        چهره شهر در سال دو هزار :‌ محصول چکسلواکی / 16 م م

 

        مغزهای مبتکر و جوان : ‌محصول ژاپن / نوار ویدئویی

 

      باغبان فضای سبز :‌ محصول ژاپن / نوار ویدئویی

 

 

 

نظری به جشنواره های پیشین

 

      کشت گل خانه ای :‌ محصول بلغارستان / 16 م م

 

      اسب بخار : محصول کانادا/ 16 م م

 

      رشد جمعیت حیوانات :‌ محصول دانمارک / 16 م م

 

      غول خودخواه : ‌محصول اتریش / 35 م م

 

      دیداری از کوه های پر برف شمال :‌ محصول سوئد / 16 م م

 

      نایکا و ماهی :‌محصول رومانی / 35 م م

 

      چوب تر را چنانکه خواهی پیچ : ‌محصول نیوزلند/ 16 م م

 

گزارش جشنواره :

کشورهای شرکت کننده: آلمان غربی ، استرالیا ، اتریش ، بلغارستان ، پاکستان ،‌چکسلواکی ، چین ، رومانی ، ژاپن ، سوئد ، شوروی ،‌کانادا ، کوبا ، دانمارک ،لهستان‌، مجارستان ،نیوزیلند، هندوستان ، قبرس ،فرانسه .

برگزارکنندگان

احمد وحدت تربتی :‌ دبیر جشنواره

حسین صولتیان : مدیر اجرائی

60 فیلم شرکت کننده در این دوره از جشنواره بین المللی- تربیتیبه پنچ  گروه  علمی ، تربیتی و اخلاقی ، جهان شناسی ، تکنولوژی آموزشی و سواد آموزی و یادگیری زبان ها تقسیم شدند که در بخش های مسابقه و جنبی نمایش داده شدند .بخش ویژه این دوره از جشنواره به مرور جشنواره های پیشین اختصاص داشت.