هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی

زمان : 1366

کشورهای شرکت کننده: آلمان شرقی ، آلمان غربی ، استرالیا ، اتریش ، ایتالیا ، بلغارستان ، پاکستان ،‌چکسلواکی ، چین ، رومانی ، ژاپن ، سوریه ، سوئیس ، شوروی ،‌کانادا ، کوبا ، لهستان‌، مجارستان ،‌نروژ ، هندوستان ، یوگسلاوی و یونان.

 

برگزارکنندگان

 

     احمد وحدت تربتی :‌دبیر جشنواره

 

     حسین صولتیان : مدیر اجرائی

 

هیئت انتخاب

 

     ابوالحسن علوی طباطبایی :‌نماینده معاونت تحقیقات و روابط سینمایی وزارت ارشاد اسلامی

 

     محمد علی دوست :‌نماینده امور پرورشی وزارت آموزش و پرورش

 

     جواد سلیمی :‌کارشناس دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

 

     مهدی نیشکری : کارشناس امور فیلم سازی در دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

 

     احمد وحد تربتی : مدرس مرکز تربیت معلم

 

 

 

هیئت داوران

 

     دکتر غلامعلی افروز :‌استاد دانشگاه

 

     دکتر محمد جواد اژه ای :‌استاد دانشگاه

 

     دکتر هاشم فردانش : استاد دانشگاه

 

     دکتر بهرام محسن پور:‌استاد دانشگاه

 

     دکتر محمد حسین حلیمی :‌استاد دانشگاه

 

     ولی الله صفایی :‌کارشناس امور تربیتی و ارزشیابی

 

     محسن چینی فروشان :‌مدیر کل دفتر امور کمک آموزشی و کتابخانه ها

 

     حسین دانشفر:‌کارشناس علوم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

 

     سید احمد حسینی : سرپرست دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

 

 

 

گزارش کوتاه جشنواره

 

86 فیلم دریافت شده در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم رشد به گروه های علمی ، تربیتی و جهان شناسی تقسیم شدند که به بهترین آثار گروه های چهارگانه جشنواره جوایزی اهدا شد.جشنواره علاوه بر تهران ،‌در شهرهای یزد ، مشهد ، ساری ، قزوین ، زاهدان ، کرمان ، اصفهان و همدان نیز برگزار شد.

 

 

 

برگزیدگان جشنواره

 

گروه علمی

 

      تندیس زرین به فیلم  :تکنولوژی ، اصطکاک ، استهلاک و روغن کاری/ از آْلمان غربی

 

      تندیس سیمین به فیلم :‌آّب مایع ارزشمند/ از هندوستان

 

      تندیس برنز به فیلم :‌سی برنتیک/ از ارمنستان

 

      دیپلم افتخار به فیلم :‌مطالعات بیولوژی سلولی / از آلمان غربی

 

 

 

گروه آموزشی

 

      تندیس سیمین به فیلم :‌کلاغ زاغی خاکستری/ از چین

 

      تندیس برنز به فیلم :‌زندگی حیوانات/ از ایتالیا

 

      دیپلم افتخار به فیلم : طبیعت مقاومت الکتریکی/ از لهستان

 

گروه تربیتی

تندیس زرین به فیلم  :پنج مبارز کوچولو / ازچین

تندیس سیمین به فیلم : در راه نابودی/ از چکسلواکی

تندیس برنز به فیلم :‌آشنایی کودکان با هنرهای زیبا/ از شوروی

تندیس برنز به فیلم :‌خانه هنرمند / از ژاپن

 

 گروه جهان شناسی

داوران جشنواره تصمیم گرفتند در بخش جهان شناسی به خاطر توجه به مسئله اصلی کشور ، یعنی جنگ ، یک برگ گواهینامه امتیاز به فیلم :‌درس امروز ما ، شهادت / تولید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اهدا کنند.