شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی

زمان : 1365

هیئت انتخاب : حسن صولتیان، ابوالحسن علوی طباطبایی، محمد علی دوست، حمید دهقانپور، جوادسلیمی 

هیئت داوران :

عبدالرضا فرجی : مسئول و کارشناس گروه درسی جغرافیا

 

     محمود گلزاری :‌سردبیر مجله رشد معلم و کارشناس روانشناسی

 

     حسین دانشفر:‌کارشناس علوم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

 

     یحیی اشجع زاده :‌تهیه کننده برنامه های علمی شبکه اول صدا و سیما

 

     ابوالحسن علوی طباطبایی :‌نماینده معاونت سینمایی وزارت ارشاد اسلامی ( کارشناس سینما )

 

     عصمت شاکری :‌تکنولوژیست آموزشی گروه دانش شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی

 

     محمود سعیدی تهرانی :‌سرپرست دفتر پژوهش امور هنری و نمونه سازی

 

گزارش کوتاه جشنواره

 

134 فیلم دریافت شده در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم رشد به گروه های علمی ، تربیتی و جهان شناسی تقسیم شدند.

 

دوره شانزدهم جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی با مساعدت وزارت ارشاد اسلامی ، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ، دفتر امور کمک آموزشی و کتابخانه ها ی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

 

پس از برگزاری جشنواره در تهران‌ این جشنواره در شهرهای یزد ، مشهد ، ساری  ،قزوین ،‌زاهدان ، کرمان ،‌اصفهان ، همدان و شیراز نیز برگزار شد.

 

برگزیدگان جشنواره

 

گروه علمی

 

      تندیس زرین به فیلم  :‌هالوژن ها / از شوروی

 

      تندیس سیمین به فیلم :‌پروانه های روز / از چین

 

      تندیس برنز به فیلم :‌آونگ های دوخانه هم زمان/ از آلمان غربی

 

      دیپلم افتخار به فیلم :‌فیزاروم پولی سفالوم/ از آلمان غربی

 

      دیپلم افتخار به فیلم :‌چرا و چطور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران

 

      دیپلم افتخار به فیلم :‌جراحی قلب رماتیسمی شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

گروه تربیتی ( کوتاه )

 

      تندیس زرین به فیلم  :شنوایی و تنفس / از شوروی

 

      تندیس سیمین به فیلم : ما پلاستیک سازیم/ از آلمان شرقی

 

 

 

گروه داستانی با هدف های تربیتی

 

      تندیس سیمین به فیلم :‌خودم من خودم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران

 

      دیپلم افتخار به فیلم : چهار یار کوچولو/ از چین

 دیپلم افتخار :‌اولی ها کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران

 

 گروه جهان شناسی

 تندیس برنز به فیلم : اطراف دریاچه های پلاوا/ از چکسلواکی

 

      دیپلم افتخار به فیلم :‌ارمغان شوره زار شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

گروه مستند علمی وجغرافیایی

دیپلم افتخار به فیلم :‌از عروسک سازی تا تکنولوژی جدید / از ژاپن


 

 

کشورهای شرکت کننده : آلمان شرقی ، آلمان غربی ، استرالیا ، انگلستان ،ایتالیا، پاکستان ، ترکیه ، چکسلواکی ، چین ، دانمارک ، رومانی ، ژاپن ، سریلانکا، سوریه ، سوئد ، شوروی ، فرانسه ، کانادا ، کویت ، لهستان ، مجارستان ، نروژ، نیوزیلند ، هند ، یوگسلاوی ، یونان.

برگزارکنندگان

احمد وحدت تربتی :‌دبیر جشنواره

حسین صولتیان : مدیر اجرائی