چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم تهران(سینمای جوان)

16 - 21 فروردین 1376

مکان: تهران - فرهنگسرای بهمن

دبیر جشنواره:  محمدحسین صوفی

مدیر اجرایی : علیرضا کریمی‌صارمی 

مدیر بین‌الملل : حسن دزواره 

هیأت داو: جهانگیر الماسی، جواد شمقدری، کمال تبریزی، محمد کاسبی و مجید مجیدی


 لیست برگزیدگان جشنواره :

بهترین انیمیشن (آفتاب/ غلامرضا نصر اصفهانی/ اصفهان)

بهترین مستند (آریشته/ احد عبادی/ ارومیه)

 

بخش غیر حرفه‌ای :

بهترین انیمیشن (صید یک مرد/ مسعود یزدان‌مهر)

بهترین مستند (مثل ماهی‌ها به ماه نزدیکتری/ سیدمجتبی حسینی)

بهترین فیلمبردار (نوای عاشقانه/ محمدابراهیم رجبیان)

بهترین تدوین (بادکنک سفید/ عبدالرضا زهره‌کرمانی)

بهترین صدابرداری (آن روز که مامان نیامد/ فرحناز اصغری)

بهترین موسیقی (سکوت شب/ زهرا خلیلی)

بهترین فیلمنامه (مرد آمد/ بهمن قبادی)

بهترین کارگردانی (مرهمی باید/ حسن ایزدی‌شهری)

بهترین فیلم داستانی (مرهمی باید/ حسن ایزدی‌شهری)

بهترین فیلم (آفتاب/ غلامرضا نصر اصفهانی/ اصفهان)

 

بخش حرفه‌ای

بهترین تدوین (عروسک‌های کمس/ عباس گنجوی)

بهترین صدابرداری (من و پرونده‌هایم/ یداله حبیبی)

بهترین موسیقی (عروسک‌های کمس/ کیوان جهان‌شاهی)

بهترین فیلمبرداری (عروسک‌های کمس/ مرتضی پورصمدی)

بهترین کارگردانی (من و پرونده‌هایم/ فرهاد مهران فر )

بهترین مستند (من و پرونده‌هایم/ فرهاد مهران‌فر)

 


 

 فهرست فیلم های منتخب چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم تهران 

 بخش : مسابقه چشم‌انداز سرزمین زیبای ما

1- اریشته (احد عبادی/ انجمن)، 2- ایساتیس وازار (محمدشاه پیری‌زیارتگاهی/ انجمن)، 3- چشمهای دیوار (سعید تارازی/ انجمن)، 4- داغ، پوست (صالح‌محمد حسین‌زاده/ انجمن)، 5- دنیای زیبای بدون خورشید (مهدی فرامرزی/ انجمن)، 6- ساوچی (رضا یزدانی و مهرداد اسکویی/ رضا یزدانی و مهرداد اسکویی)، 7- عروس عشایر (غلامحسن غفاری/ انجمن)، 8- عروس قالیکوه (غلامحسین خرسند/ انجمن)، 9- غروب رباط (عبدالرضا زهره‌کرمانی/ عبدالرضا زهره‌کرمانی و مسعود نعمتی)، 10- کسوف (بهروز صمدمطلق/ دفتر تکنولوژی آموزشی)، 11- محرم در هرمزگان (کوروش گرمساری/ انجمن)، 12- مسند (فلور هوشمندی/ انجمن)، 13- موج (حسین اکرمی/ انجمن)، 14- هدرسه(دعای باران) (یعقوب کاظمی/ انجمن)، 15- هم...سایه (علی ملک‌پور/ انجمن)

 

بخش مسابقه فیلم‌های یک دقیقه‌ای

 

1- آفتاب (غلامرضا نصراصفهانی)، 2- انعکاس (مسعود اشجعی/ انجمن)، 3- بازگشت (شهناز دالوند/ انجمن)، 4- تکرار (غلامرضا ساقری‌چیان)، 5- ثانیه 34 (حسین اکرمی/ انجمن)، 6- درخت (داریوش غریب‌زاده/ انجمن)، 7- درمان (مهدی پریزاد/ مهدی پریزاد)، 8- رادیو (حمید پورپیرعلی/ انجمن)، 9- رهایی (علی ملک‌پور/ انجمن)، 10- سرعت (جهانبخش ایمانی/ جهانبخش ایمانی)، 11- سیب (کریم عظیمی/ انجمن)، 12- طلوعی دیگر (ناهید بیگی/ انجمن)، 13- عاشورا (عنایت حاجوی/ آموزش و پرورش)، 14- فاصله (سیدغلامرضا نعمت‌پور/ انجمن)، 15- کودکانه (محمدجواد محمودی/ انجمن)، 16- مرد، جاده (حامد کلاهداری/ محمدعلی قربان‌پور)، 17- موشک کاغذی (رضا اکبری‌راد/ انجمن)، 18- هدایت (احمد تاجی/ انجمن)، 19- همزاد (بهزاد مولود/ انجمن)، 20- یاور (پیمان شاهین/ انجمن)

 

مسابقه آزاد (غیر حرفه‌ای)

1- آرزوی من (امیرحسین خاکی/ امیرحسین خاکی و سعید خدادادی)، 2- آقای(س) چگونه قاتل شد؟ (علیرضا محمودی/ انجمن)، 3- آن روز که مامان نیامد (مونا زاهد/ مونا زاهد)، 4- آن مرد آمد (بهمن قبادی/ انجمن)، 5- از یاد رفته (شهزاد اردشیری‌لردجانی/ انجمن)، 6- اون بالا، این پایین (صغرا عبدالله‌زاده/ انجمن)، 7- او نیز با ما بود (منیژه محمدنژاد/ انجمن)، 8- این همه ماه (بهرام هاشمین/ انجمن)، 9- بادکنک سفید (مهدی سعید/ انجمن)، 10- بلوف (شاپور مختاری/ انجمن)، 11- بیاد علمدار (بهزاد پورابراهیم و اجمد کاوند/ انجمن)، 12- پدر همگان (رضا هژیرکلالی/ انجمن)، 13- پلاک 79 (داور نجفی/ انجمن)، 14- جیران (نادر فرجی/ انجمن)، 15- خط پایان (مهین سالاروند/ انجمن)، 16- خیال (بیتا کاروان‌ثانی/ انجمن)، 17- در سکوت شب (زهرا جلیلی/ انجمن)، 18- راشها (علی مقدسی/ انجمن)، 19- راه سوم (کمال گلمرادی‌فرد/ انجمن)، 20- رستم خان (حسن ساروقی/ شرکت ترنج کرج)، 21- رویای آن شب (ابوالقاسم چراغی/ انجمن)، 22- زمان میخکوب شده (محسن آقالر/ انجمن)، 23- ستاره قشنگ من (غلامرضا حیدری/ انجمن)، 24- سرگذشت یک معلم (زهرا جعفری و ژاله کاظمی/ انجمن)، 25- سکوت سرد (فاطمه قاسمی/ انجمن)، 26- سیب، رویا (هوشنگ میرضایی/ انجمن)، 27- شاباجی (ذبیح‌الله بختیاری/ انجمن)، 28- شوق (نوشین سرودی/ نوشین سرودی)، 29- صدای صبح (علیرضا حسن‌زاده/ انجمن)، 30- صید یک مرد (مسعود یزدان‌مهر/ انجمن)، 31- قصه کودکی‌هایم (پروانه بابایی/ انجمن)، 32- گلیم (صفی‌الله محمدقلی‌ها/ انجمن)، 33- لانه تنهایی (محسن نیک‌نژاد/ انجمن)، 34- مثل ماهی‌ها به ماه نزدیک‌تریم (سیدمجتبی حسینی/ انجمن)، 35- مرحمی باید (حسن ایزدی‌شهری/ انجمن)، 36- میقات (ناهید پورباقر/ انجمن)، 37- نوای عاشقانه (اشکان ضیایی/ انجمن)، 38- نهایت (حمیدرضا زیارتی و حمیدرضا شافعی/ انجمن)، 39- هدیه‌ای برای خواهر (پرویز رجبلو/ انجمن)، 40- یادگار (بهروز قلی‌زاده/ انجمن)، 41- یک نقطه (داور نجفی/ انجمن)

 

مسابقه آزاد (حرفه‌ای)

1- آفتاب می‌شود (بیژن میرباقری، شهرزاد پویا و محمود محقق)، 2- آنجا که حیات ... (عذری اینچه‌درگاهی/ حوزه)، 3- آوای دل (عبدالحمید بقائیان/ وزارت ارشاد)، 4- آه کشتزارم (مجید قربانی/ انجمن)، 5- امید (لادن جعفری‌جوزانی/ جوزان فیلم)، 6- پل (کاوه بهرامی‌مقدم/ انجمن)، 7- حکایت همچونان باقیست ( همایون امامی/ همایون امامی و دانشکده سینما تئاتر)، 8- در قفس (محمود یارمحمدلو/ مرکز گسترش)، 9- راهنمای کوچک (صمد غلام‌زاده/ صداوسیما)، 10- عروسک‌های کمس (بهرام عظیم‌پور/ محمدرضا سرهنگی و صداوسیما)، 11- قصه عینکم (افسون مبینی/ دانشکده سینما تئاتر)، 12- گته مردی (خسرو معصومی/ محمدرضا سرهنگی و صداوسیما)، 13- گلدان (مهناز مازندرانی/ جوزان فیلم)، 14- مرز (مهرداد اسکویی/ انجمن)، 15- من و پرنده‌هایم (فرهاد مهران‌فر/ محمدرضا سرهنگی و صداوسیما)، 16- نگار ( میر دولت موسوی/ انجمن)، 17- یک عروسی در قزلی (عبدالحسین حسینی/ محمود حاجی آبادی)