پوستر سومین جشنواره سینمای جوان

سومین جشنواره فیلم سینمای جوان (فیلم کوتاه تهران)

16 –22 بهمن 1363

مکان: شیراز

دبیر جشنواره: سعید حاجی‌ میری

هیأت داوران: بهروز افخمی، جواد سلیمی، کمال تبریزی، محمد آفریده و محمود ارژمند


 فهرست فیلم های منتخب:

1- آخرین خط (عباس مهاجران/ کانون)، 2- آغاز فصل سرد (حمیدمحمد علیخانی/ علیخانی، خضوعی و دارائی)، 3- اتفاقی دیگر (محمدرضا عابدی/ نهضت سوادآموزی)، 4- اتوبوس (محمدرضا غفاری/ انجمن)، 5- از طناب تا تور (کمال ولکچی/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، 6- ای نام تو بهترین (امیر اسکندریکه‌تاز/ سپاه پاسداران)، 7- باغ وحش کاغذی (حسن خراسانی/ کانون)، 8- بن‌بست (قاسم نهاوندی/ گروه آزاد فیلم ملایر)، 9- بند کفش (رسول پیروی/ رسول پیروی)، 10- بیاد شهدا (شهلا فرقدانی/ انجمن)، 11- پرنده (حسین خورزوقی/ حسین خورزوقی)، 12- پیش به سوی کربلا (ناصر گلی/ جهاد سازندگی)، 13- تخصص (بهرام بهین/ سازمان تبلیغات اسلامی)، 14- تداوم (بهروز مکوند/ بهروز مکوند)، 15- تلاش (قدرت کاویار/ انجمن)، 16- جدال (محمد مشکاتی/ انجمن)، 17- جنگ جنگ تا پیروزی (محمود پهلوان/ کانون)، 18- چرخ و فلک (حمیدرضا شهباز/ انجمن)، 19- خیال شیرین آزادی (معصومه بهاردار/ معصومه بهاردار)، 20- در آستانه حضور (مجید سیف/ مجید سیف)، 21- در جنگ (علی مهردادی/ انجمن)، 22- دریا خانه من است (جلال موسوی/ کانون)، 23- دژ (محمدرضا کهپداری/ محمدرضا کهپداری)، 24- راهیان قدس (علی‌حسین فرخی/ کار گروهی)، 25- رویای صادقه (احمد بیان/ سپاه پاسداران)، 26- زالوها (خلیل شاه‌نظر/ خلیل شاه‌نظر)، 27- زیر بار بیسوادی (عظیم الهی/ عظیم الهی)، 28- ستاره‌ای در امتداد نگاه (ژیلا ولیخانی/ کانون)، 29- سرگذشت سنگ (مهدی عالی‌پور/ کانون)، 30- شکفتن (نرمین کریملو/ انجمن)، 31- شهیدان زنده‌اند (حسین شیخ‌الاسلامی/ سازمان تبلیغات اسلامی)، 32- طپش (مهدی چخماقی/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، 33- عطش (همایون علیخانی/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، 34- عید خون (عباس انوشه/ جهاد سازندگی)، 35- قاری (مسعود میرمحمد‌صادقی/ انجمن)، 36- قاصد (محمد ترکالکی/ وزارت ارشاد)، 37- قلقلی (محسن غفاری و محسن ایزدی/ کانون)

38- کاد (محسن مروج‌هرندی/ ستاد اجرائی طرح کاد تهران)

39- کفشها (بهمن وفای‌اصلاحی/ صداوسیما)

40- کودک و خزان ( امیرشهاب رضویان / انجمن)

41- گازر (قدرت‌الله صالحی/ انجمن)، 42- گردو (کار گروهی/ کانون)، 43- گرمرد رهی (غلامحسین پیرهادی/ سپاه پاسداران)، 44- گزا رسک (صراط میهن/ انجمن)، 45- گندمک (حمیدرضا رحیمی و رضا سعیدی/ کانون)، 46- لبیک (شاهپور نوری/ انجمن)، 47- لحظه (محمدرضا سرکانیان/ انجمن)، 48- لحظه‌ها و سایه‌ها (مهدی خواجه‌حسینی/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، 49- محل مناسب (نادر هشامی/ انجمن)، 50- نساجی سنتی (هلن حقانی‌راد/ سازمان صنایع دستی ایران)، 51- نگاه (مهدی ارجمند/ تهران پرتو)، 52- نوا (شهاب ملت‌خواه/ گروهی)، 53- و این حکایت همچنان باقی است (سیدنورالدین خلخالی/ سازمان تبلیغات اسلامی)، 54- هدفی تازه (محمدعلی صادقی/ مرکز آموزش فیلمسازی پرورش فکری کودکان)، 55- هفت کوه مراد (حجت‌الله عزیزی/ انجمن)، 56- همراه با راهیان (ناصر گلی/ جهاد سازندگی)

 

برگزیدگان:

دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم جنگی داستانی/ قاصد/ محمد ترکالکی

دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم داستانی/ تلاش/ قدرت‌اله کاویار

دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم مستند/ نساجی سنتی/ هلن حقانی‌راد

دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم نقاشی متحرک/ باغ وحش کاغذی/ حسن خراسانی

دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلمبرداری/ تلاش/ شاپور‌ نوری

دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلمنامه/ گازر/ قدرت‌اله صالحی

دیپلم افتخار و جایزه بهترین کارگردانی/ قاصد/ محمد ترکالکی

دیپلم افتخار و جایزه مخصوص هیات داوران/ همراه با راهیان، کار گروهی/ ناصر گلی، غلامحسین پیرهادی

 

توضیحات:

-  کاتالوگی برای معرفی آثار جشنواره زیر نظر سعید حاجی‌میری منتشر شد که در آن نام مهدی سلیمی به عنوان مسئول اجرایی و ابراهیم حاتمی‌کیا، امیر سمواتی، هوشنگ خوش‌سیما، امیرشهاب رضویان به عنوان همکاران به چشم می‌خورد.

-  این دوره جشنواره با عنوان سینمای تجربی توسط انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و اداره کل ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد.

-  فخرالدین انوار معاونت سینمایی وزارت ارشاد را عهده‌دار بود.


 

منبع: روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران