10 تا 16 مهر 1391

مکان: پردیس سینما ملت و خانه هنرمندان ( برگزاری هم زمان سراسر کشور ) 

دبیر جشنواره : هاشم میرزاخانی 

شورای سیاست‌گذاری : جواد شمقدری، هاشم میرزاخانی، محمد درمنش، حمید بهمنی، هوشنگ توکلی و روح‌اله شمقدری

شورای برگزاری: مژگان زرگر (معاون جشنواره‌ها، امور بین‌الملل، بازرگانی و سرپرست روابط عمومی)، سعید ربیعی (معاونت آموزشی و فرهنگی)، مجید اکبرشاهی (مدیر تولید و پشتیبانی فنی)، امیرحسین بیدمشکی‌پور (معاون مالی اداری و امور شهرستان‌ها) و محمد روح‌الامین (مدیر هنری)

هیات انتخاب : کاوه بهرامی‌مقدم، بهمن حبشی، عباس رافعی، انسیه شاه‌حسینی، مهدی فیوضی و سعید مترصد، سیاوش سرمدی، سلیم غفوری و محمد علی فارسی ، بهرام جوانرودی، عبداله علیمراد و سیدعلیرضا گلپایگانی، پوران درخشنده، امیرمحمد دهستانی و احمد کاوری، شهاب‌الدین عادل، مینو فرشچی و مجید شیخ‌انصاری

هیات داوری: رضا پورحسین، رامبد جوان، بهرام جوانرودی، مرتضی شعبانی، اسفندیار شهیدی، یداله صمدی و محمدرضا گوهری, فرانسیسکو مانوئل‌مگاهس‌آویلا، امیلیو دلاچیسا، امیر اماری، محمدرضا اسلام‌لو، احمد نجفی، ژولیان پلیسه و سوراو سرنگی,امیر اماری، محمدرضا اسلام لو و سوتلانا یونوسوا‌مارسیلونا


 فهرست برگزیدگان و لیست جوایز :

بخش فیلم با موضوع چشم‌انداز سرزمین زیبای ما

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می‌شود به بهزاد مولود برای فیلم مستند شیروان دره 

نامزدها: زادگاه خورشید (محسن عباسی‌سرچشمه)، بوی بنفشه (امید عبدالهی)، جرعه‌های تاریخ (سیدمیکاییل موسوی) و اینجا ایران است (وحید نویدیان)

 

بخش فیلم با موضوع پرتو ایمان

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می‌شود به داوود محمدی برای فیلم مستند توکل

نامزدها: نفت آتش خاک (آرش کوردسالی)، و دیگر هیچ نبود (محمدباقر مفیدی‌کیا) و ساعت 6 (رقیه توکلی)

 

بخش فیلم با موضوع چراغ راه

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعدی، به سلمان خورشیدی و امیر محمدزاده برای فیلم پویانمایی سکو 

نامزدها: خواب ابریشم (جواد تقوی)؛ نفت آتش خاک (آرش کوردسالی) و بازگشت یک ناوشکن (نصیر درویشوند)

 

بخش فیلم استعداد جوان با موضوع داستانی

دیپلم افتخار به بهنام عابدی برای فیلم پرتره

تندیس جشنواره و مبلغ 2 میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعدی به حسین کشاورزی برای فیلم قرمز از بوشهر

نامزدها: روز داخلی خانه (حمید شاهمرادی) و ادریس (بهزاد آزادی)

 

در بخش تصویربرداری

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان به محمد فکوری برای فیلم داستانی باد چیزی خواهد گفت از ارومیه

نامزدها: احسان کفاش (جعبه‌ها)، تورج اصلانی (قی‌قو)، علی‌محمد قاسمی (صبح زود فردا) و وحید بیوته (ستاره‌ها خورشید شبند)

 

در بخش تدوین

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان به امید توتونچی برای فیلم داستانی باران 

نامزدها: بهروز باقری (سیفور)، ابوذر حیدری (و دیگر هیچ نبود)، وحید زارع‌زاده (شاهرخ) و فواد جاودان (شنبه)

 

در بخش صدا

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان به وحید مقدسی برای صدابرداری فیلم داستانی کمی آنسوتر

نامزدها: پیمان واحدی (سیفور)، محمدحسین خوشبیان و علیرضا منصوری (باران)، آرش قاسمی (روزنه)، سعید نیکوکار و سیدمهدی ثباتیان (زادگاه خورشید) و وحید مقدسی و سیدعلیرضا علویان (کمی آن سوتر)

 

در بخش فیلمنامه

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان به سعید روستایی برای فیلم داستانی شنبه

نامزدها: اعظم نجفیان‌نجف‌آبادی (صبح زود فردا)، امیر داساگر (باران)، مونا عبداله‌شاهی (خط قرمز) و علی کلانتری (روزنه)

 

بخش تحقیق و پژوهش فیلم مستند

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان به محمدعلی یزدان‌ پرست برای فیلم گوچو 

نامزدها: جرعه‌های تاریخ (سیدمیکاییل موسوی) و بازگشت یک ناوشکن (نصیر درویشوند)

 

بخش مجری طرح یا تهیه‌کننده

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان به فیلم 11=1+1 برای بهترین اجرای طرح از اصفهان

نامزدها: محمدرضا جامعی (نفت، آتش، خاک)،گروه بدلکاران رها (سی فور)، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (بازگشت یک ناوشکن)، معصومه قاسمی (توکل)، محمدجواد امانی، خانه فیلم داستانی انقلاب اسلامی و سازمان سینمای اوج (باران) و خانه فیلم داستانی (و دیگر هیچ نبود)

 

بخش فیلم تجربی

دیپلم افتخار اهدا می‌شود به بهروز باقری برای فیلم سی‌فور

نامزدها: خانواده چند صد نفری(فرشید اخلاقی‌پور)، مونولوگ (کاوه قهرمان)، قرمز مارمولک خانم و آقای اسمیت (حسن خمسه) و پیاده رو (عباس عمرانی‌بیدی)

 

بخش فیلم پویانمایی

تندیس جشنواره و مبلغ 5 میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعدی به امیر مهران برای فیلم روزنه 

نامزدها: خط قرمز(مونا عبداله‌شاهی)، ترازو (رامین رهبر)، کرماندو (حامد اکرمی)، سکو (امیر محمدزاده و سلمان خورشیدی)

 

بخش فیلم مستند

تندیس جشنواره و مبلغ 5 میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می‌شود به وحید زارع‌ زاده برای فیلم شاهرخ

نامزدها: گوچو (محمدعلی یزدان‌پرست)، پژواک سرزمین من (امیرمحمد خوارزمی)، نفت آتش خاک (آرش کوردسالی)، جرعه‌های تاریخ (سیدمیکاییل موسوی) و بازگشت یک ناوشکن (نصیر درویشوند)

 

بخش فیلم داستانی

تندیس جشنواره و مبلغ 5 میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعدی به علی مردمی برای فیلم باد چیزی خواهد گفت از ارومیه

نامزدها: انتظار (گل‌نوش انتظامی)، باران (امید توتونچی)، صبح زود فردا (اعظم نجفیان) و شنبه (سعید روستایی)

 

بخش جانبخشی در آثار پویانمایی

تندیس جشنواره و مبلغ 3 میلیون تومان به حسین ملایمی انیماتور فیلم خط قرمز

نامزدها: ترازو (رامین رهبر)، روزنه (امیر مهران)، کرماندو (حامد اکرمی) و نبرد خلیج فارس (فرهاد عظیما)


 

لیست آثار منتخب :

مسابقه سینمای ملی - فیلم‌های داستانی

1- ... و دیگر هیچ نبود (محمدباقر مفیدی‌کیا/ خانه فیلم داستانی)، 2- ۱۱=۱+۱ (محمدمهدی طباطبایی نژاد/ انجمن)، 3- آمین (ناصر ناصرپور/ حوزه)، 4- آن سوی بن‌بست (پوریا حیدری‌اوره/ شیرین فشندی)، 5- آوای دلتنگی (منیژه سراج/ منیژه سراج)، 6- ادریس (بهزاد آزادی/ بهزاد آزادی)، 7- انتظار (گل‌نوش انتظامی/ امید کشتی‌آرای)، 8- باد چیزی خواهد گفت (علی مردمی/ علیرضا نوروزی)، 9- باران (امید توتونچی/ محمدجواد امانی، خانه فیلم داستانی انقلاب اسلامی و سازمان سینمای اوج)، 10- بارانی که از آسمان می‌آید (سعید شاه‌حسینی/ سعید شاه‌حسینی و انجمن)، 11- باشه برای بعد (امیرحسین عسگری/ مهدی مختاری)، 12- بدو تا به اول خط برسی (سیدفرهاد نجفی‌فرد و حمید لاچینی/ انجمن)، 13- برای او (سیدمرتضی سبزقبا/ حوزه)، 14- بند ناف (مجید غلامرضایی و محمدرضا صادقی/ مرکز گسترش)، 15- بوی بودنت نباشد... (سیف‌الله یزدانی/ حوزه)، 16- به رنگ چادر مادرم (زهرا کاظمی‌طامه/ زهرا کاظمی‌طامه)، 17- به کجا چنین شتابان (امین کریمی/ حوزه)، 18- بهانه (میثم صدقی/ میثم صدقی)، 19- پ‍ایان دایره (احمدرضا کرمی/ احمدرضا کرمی)، 20- پرتره (بهنام عابدی/ بهنام عابدی)، 21- پرواز قاصدک (ایرج محمدی‌رزینی/ موسسه تصویر شهر)، 22- پژواک زندگی (هوشنگ صالحی‌پور/ هوشنگ صالحی‌پور)، 23- پنتی منتو (فرخ حنیفه‌نژاد‌زیبایی و مریم فتحی‌فر/ مرکز گسترش)، 24- تاکسی سفید (حسین درازی و سیدامین موسوی/ حوزه)، 25- ترب‌ها در زمستان می‌رویند .. (سعید ریاحی‌فر/ سعید ریاحی‌فر)، 26- تقاطع (سیدمهدی حسینی/ انجمن)، 27- تکانه (امین کریمی/ انجمن)، 28- تولد (جواد مولانیا/ جواد مولانیا)، 29- جای خالی سکوت (فرشید قلی‌پور/ انجمن)، 30- جعبه‌ها (احسان جعفری/ احسان جعفری)، 31- جنون شیطان (فاطمه عصار/ فاطمه عصار)، 32- جوخه (آزاد محمدی/ مسعود عظیمی)، 33- چراغ خورشیدی (آیدا پناهنده/ آیدا پناهنده)، 34- چسب زخم (مهدی حیدری/ مهدی حیدری)، 35- چهار سفر  (رسول سهرابی/ صدا‌و‌سیما)، 36- حس پاک کودکی (جعفر وفادار/ یحیی وفادار)، 37- حیران (مجید استکی/ مجید استکی)، 38- خروج اضطراری (مهدی جعفری/ مهدی جعفری)، 39- خواب زده (فرشید اخلاقی‌پور/ انجمن)، 40- خوابم می‌آد ... (مهران قربانی/ مهران قربانی)، 41- دالان (فرخ حنیفه‌نژاد‌زیبایی و مریم فتحی‌فر/ فرخ حنیفه‌نژاد‌زیبایی و تقی برهانی‌بلسبنه)، 42- دخیل (محمدعلی هاشم‌پور/ حوزه)، 43- دلایل کافی (بهار للهی/ انجمن)، 44- روز، داخلی، خانه (حمید شاهمرادی/ حمید شاهمرادی، حسین اسدی‌زاده و صدا‌و‌سیما)، 45- روزی روزگاری در رفح (محسن اردستانی‌رستمی/ محسن اردستانی‌رستمی)، 46- روزی که مدرسه می‌رفتیم (اسماعیل میرزایی / حوزه)، 47- زمزمه آب (علی امیدوار/ مرکز گسترش)، 48- زندگی فی البداهه (عاطفه خادم‌الرضا/ انجمن)، 49- ژیوار (میلاد اسکندری/ میلاد اسکندری)، 50- ساعت شش (رقیه توکلی/ روح‌اله سهرابی، انجمن سینمای تنقلاب و دفاع مقدس)، 51- سایه‌ای از هیچ (شهرام بزرگی/ سازمان زندان‌ها)، 52- ستاره‌ها خورشید شبند (یاسمن نصرتی/ یاسمن نصرتی)، 53- سنگواره (پیمان نهان‌قدرتی/ انجمن)، 54- شرق بهشت (مهدی جوزایی و الهام آقالری/ انجمن)، 55- شنبه (سعید روستایی/ سعید روستایی)، 56- شوق اروند (رسول سهرابی/ صدا‌و‌سیما)، 57- صبا (رقیه توکلی/ رقیه توکلی و حوزه)، 58- صبح زود فردا (اعظم نجفیان‌نجف‌آبادی/حوزه)، 59- صحرا (مصطفی کوشکی/ مصطفی کوشکی)، 60- صدای مرد (هیوا صوفیه/ هیوا صوفیه و حوزه)، 61- عبور (سیدمرتضی احمدی/ انجمن)، 62- عده‌ای کنار هم (احسان شادمانی/ احسان شادمانی)، 63- عروس جمعه (محمد سلیمی‌راد/ انجمن)، 64- عروسک (مهدی قربانی/ انجمن)، 65- عطار عشق (اسرافیل شیرازی/ اسرافیل شیرازی)، 66- عطش (مرتضی عدلی/ انجمن)، 67- عفت (عبداله حاجی‌محمدی/ عبداله حاجی‌محمدی)، 68- فرار (مهدی باقری‌آزاد/ مهدی باقری‌آزاد)، 69- فیلتر (فریبرز آهنین/ فریبرز آهنین)، 70- قرمز (حسین کشاورزی/ حسین کشاورزی)، 71- قی قو (ایرج محمدی‌رزینی/ ایرج محمدی‌رزینی)، 72- کارواش (افشین عامریان/ انجمن)، 73- کافه لاته (آزاده رستادمهر/ آزاده رستادمهر)، 74- کروکی یک اتفاق (الهام آقالری/ مهدی جوزایی)، 75- کلاس پنجم ب ( میرعباس خسروی نژاد/ میرعباس خسروی‌نژاد و انجمن)، 76- کلاس نقاشی (مهشید حسینیان/ محمدعلی حسینیان)، 77- کمی آنسوتر (نیکان نظامی/ نیکان نظامی)، 78- کمی با من حرف بزن (امین محمدی‌ده‌چشمه/ حوزه)، 79- کنترل (محمدهادی امینی/ حوزه)، 80- کودکی (امین لطفی‌شهپر/ انجمن و جشنواره فیلم کودک و نوجوان)، 81- کورسو (امید عبدالهی/ مرکز گسترش)، 82- گاهی سکوت کنیم (هانیه خاکپور/ هانیه خاکپور)، 83- گدا (علی مترصد/ علی مترصد و سعید مترصد)، 84- گره (اعظم نجفیان‌نجف‌آبادی/ محمد آفریده)، 85- گلدان (وحید بمانی/ بنیاد شهید)، 86- مثل هر روز (عماد خدابخش/ محمد آفریده)، 87- من (رضا دانش‌پژوه/ حوزه)، 88- من و یک بسته خرما (علی غیاثی/ حوزه)، 89- می‌خورد بر بام خانه (تیمور قادری/ تیمور قادری)، 90- میگرن (احمد نیکفرجام/ انجمن)، 91- نا تمام (علیرضا میرخانی‌ورنوسفادرانی/ علیرضا میرخانی‌ورنوسفادرانی و سهراب حاج‌هاشم)، 92- ناگهان زینت... (نوید نیکخواه‌آزاد/ نوید نیکخواه‌آزاد)، 93- نامه‌ای برای او (سلمان عباسی/ انجمن)، 94- نزدیکتر (مجتبی اسپنانی/ مجتبی اسپنانی)، 95- نغمه لاله‌های دشت (مصطفی فرهنگیان/ انجمن)، 96- نیمدری (حسین عباس‌زاده/ انجمن)، 97- نیمکت (محبوبه نظری/ حوزه)، 98- و دوباره رویش (ابوالفضل گلفام/ حوزه)، 99- هدیه آسمانی (صادق شکیبایی‌نسب/ حوزه)، 100- همگام (ندا وطنخواه/ انجمن)، 101- یک تا نود و نه (امید مقصودی‌خوزانی/ امید مقصودی‌خوزانی)

 

فیلم‌های مستند

1- آخر شاهنامه (محمد شریف‌اسلامی/ صدا‌و‌سیما)، 2- امیلیا (روح‌اله اکبری/ فاطمه محسنی)، 3- اینجا ایران است (وحید نویدیان/ مسعود خجسته‌نژاد)، 4- با (روح‌اله اکبری/ فاطمه محسنی)، 5- بازگشت یک ناوشکن (نصیر درویشوند/ مرکز گسترش)، 6- بوی بنفشه (امید عبدالهی/ علی شهاب‌الدین)، 7- بیداری یک رویا (حسین همایونفر/ حسین همایونفر)، 8- پرنده فقط یک پرنده بود (حمیدرضا زینالی/ حمیدرضا عطارزاده)، 9- پژواک سرزمین من (امیرمحمد خوارزمی/ امیرمحمد خوارزمی)، 10- توکل (داود محمدی/ معصومه قاسمی)، 11- جرعه‌های تاریخ (سیدمیکاییل موسوی/ سید میکاییل موسوی)، 12- حقیقت این است، نیست (عاطفه محرابی/ عاطفه محرابی)، 13- حنایی (مریم پیربند/ مریم پیربند)، 14- خشت‌های آسمانی (محمدحسین زینلی‌تربتی/ محمدحسین زینلی‌تربتی)، 15- خواب ابریشم (جواد تقوی/ علی شاهینی)، 16- دایره شاد رنج‌ها (هیوا امین‌نژاد/ حوزه)، 17- رشید (حسام اسلامی و حسین افشار/ حسین افشار)، 18- رنگ و نارنگ (داریوش نیکبخت/ علی شفیعی)، 19- زادگاه خورشید (محسن عباسی‌سرچشمه/ محمدرضا طایفی)، 20- سایه های خاکستری (محمدرضا مهرآفرین/ محمدرضا مهرآفرین)، 21- سرزمین من کجاست (مجید عیدان/ مجید عیدان)، 22- سه پسر‌، دو دختر (مسعود آستانداری/ حوزه)، 23- شاه‌رخ (وحید زارع‌زاده/ حسین همایونفر)، 24- شیخ علی (سید‌مهدی موسوی‌برزکی/ سیدمهدی موسوی‌برزکی و انجمن)، 25- شیروان دره ( بهزاد مولود/ بهزاد مولود)، 26- ظغال! (نوا رضوانی/ نوا رضوانی)، 27- عقد آسمونی (محمد سلیمی‌راد/ محمد سلیمی‌راد)، 28- کامیابی مسک (محمدصادق دهقانی/ محمدصادق دهقانی)، 29- کسی به فکر جنگل‌ها نیست (یاسر طالبی/ میترا روحی‌منش)، 30- کوچه مقدس (سیدجمال عود‌سیمین/ حسین افشار)، 31- گوچو (محمدعلی یزدان‌پرست / رضا صالحی و صدا‌و‌سیما)، 32- مردمک (محبوبه معافی/ انجمن)، 33- نفت آتش خاک (آرش کوردسالی/ محمدرضا جامعی)

 

فیلم‌های پویانمایی

1- آواز شب (معین صمدی/ کانون)، 2- آهوی گردن دراز (حسن سلطانی/ کانون)، 3- احترام به کودک (کیانوش عابدی/ صبا)، 4- ایستگاه (ناهید صمدی‌امین/ مرکز گسترش)، 5- این هم پول ماهی (مرتضی احمدوند و علی حسین‌خان/ کانون)، 6- باغِ هزاردخترون (لیلا خلیل‌زاده/ کانون)، 7- بانمک (آرش بهنودراد/ آرش بهنودراد)، 8- بچه همه (لیدا فضلی/ کانون)، 9- پایان یک لبخند (رضا محمدی/ رضا محمدی و حوزه)، 10- پرنیان (افروز قلی‌زاده/ افروز قلی‌زاده)، 11- پست نگهبانی (برزو فرشاد/ حوزه)، 12- پسران تشمال (ابوالفضل رازانی/ کانون)، 13- ترازو (رامین رهبر/ رامین رهبر)، 14- تصعید (شکیبا شعبانی/ مهدی خرمیان )، 15- تکامل (مهدی علی‌بیگی/ مهدی علی‌بیگی)، 16- توکا درقفس (مهرداد شیخان/ کانون)، 17- تولد آفتاب (حامد کاتبی/ مریم چوپان‌زاده)، 18- تونل (مریم کشکولی‌نیا/ انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس)، 19- خط قرمز (مونا عبداله‌شاهی/ مونا عبداله‌شاهی)، 20- خواب زده (حسن خراسانی/ علی مفضلی)، 21- دور (بهمن طهماسبی‌پور/ انجمن)، 22- دیو دیگ به سر (اصغر صفار و بابک سبحانی / کانون)، 23- دیوار (مجید صبری و منصوره خطیون/ خانه پویانمایی انقلاب اسلامی)، 24- راز آن درخت (معین صمدی/ کانون)، 25- روباه دم بریده (سیمین تجوید/ کانون)، 26- روباهی که به دنبال صدا رفت (فاطمه گودرزی/ کانون)، 27- روزنه (امیر مهران/ حوزه)، 28- ریسمان (توحید توانای‌رشید/ توحید توانای‌رشید)، 29- زیر سایبان خورشید (سیده‌نسرین شاه‌محمدی/ انجمن)، 30- سقوط (احمد تیموری/ نسیم اخوان‌ملایری)، 31- سکو (امیر محمدزاده و سلمان خورشیدی/ سیدمسعود صفوی)، 32- سلطان موش و پنیر (علی احمدی/ کانون)، 33- سیاره غمگین (هاله چهله‌زاده/ هاله چهله‌زاده)، 34- شب گوسفند (امیر مهران/ مرکز گسترش)، 35- عبدو و دریای سبز (مهدی خرمیان/ کانون)، 36- عروسی عروسی (مهین جواهریان/ کانون)، 37- کبوتر سفید کنار آینه (مریم خلیل‌زاده/ کانون)، 38- کچل کفترباز (صادق جوادی/ کانون)، 39- کرماندو (حامد اکرمی/ حامد اکرمی و علیرضا گلپایگانی)، 40- کشاورز و خروس (پروین ‌تجویدی/ کانون)، 41- کودکان دشت (سعادت رحیم‌زاده/ صبا)، 42- گاز (عابدین محمدی/ عابدین محمدی)، 43- لالایها (سارا نامجو/ صبا)، 44- ماه مهربان (نازنین سبحان‌سربندی/ کانون)، 45- ماهیگیر (نیما غضنفری/ صبا)، 46- مترسک (محمدرضا عابدی/ صبا)، 47- من همین جا راحتم  (مقداد اخوان / مقداد اخوان)، 48- من، همسرم و گاومون (آزاده معزی/ آزاده معزی و جشنواره مقاومت)، 49- نبرد خلیج فارس (فرهاد عظیما/ موسسه فرهنگی اوج)، 50- ننه کلاغه و روباهه (محمدعلی سلیمان‌زاده/ کانون)، 51- وال استریت (فرنوش عابدی/ صبا)، 52- وقتی درخت... (سارا خلیلی/ جشنواره جهانی هنر مقاومت)

 

فیلم‌های تجربی

1- ۱۳۷ (جمشید قدرتی‌کشه/ علیرضا قدرتی‌کشه)، 2- این بار از پا به خواب می‌روم (بابک حاجی‌آقابیگی/ بابک حاجی‌آقابیگی)، 3- بالا (محمدرضا حق‌نگهدار / علیرضا یوسفی)، 4- پارادیزوی من (مهدی تنگستانی / انجمن)، 5- پیاده‌رو (عباس عمرانی‌بیدی/ انجمن)، 6- خانواده چندصدنفری (فرشید اخلاقی‌پور/ مرکز گسترش)، 7- دوئتی برای دموکراسی (صالح پورکشکولی/ انجمن)، 8- ردپای زندگی (فاطمه دست‌مرد/ منصور چمنی)، 9- سرنگ (تی‌یام یابنده/ تی‌یام یابنده)، 10- سی فور (بهروز باقری/ گروه بدلکاران رها)، 11- شریان (مرتضی حسینی‌گلکار/ حامیم)، 12- فراتر از هرمنوتیک (مسعود برخورداری/ مسعود برخورداری)، 13- قرمز، مارمولک و آقا و خانم اسمیت (حسن خمسه/ انجمن و حوزه)، 14- کوکی. پنجه. شیار (کورش شیرالی‌عبدی‌زاده و حسین حجتی‌نژاد و احسان زیورعالم/ حسین حجتی‌نژاد)، 15- مدار بسته (کیومرث صمدی‌طاری/ محمد آفریده)، 16- مونولوگ (کاوه قهرمان/ انجمن)، 17- میز شام (امید صفایی‌زیبا/ امید صفایی‌زیبا)، 18- نگاه (حنانه غضنفری/ حوزه)، 19- نوار ویدئو (حسین شاعری/ حسین شاعری)، 20- هشت ضلعی (عباس داودی/ انجمن)، 21- یکی باید اونو ساکت می‏کرد (محمد‌ابراهیم شهبازی/ محمد‌ابراهیم شهبازی)

 

مسابقه سینمای بین‌الملل - فیلم‌های داستانی

1- 0/90 (مانوئل الکید)، 2- زندگی بداهه (عاطفه خادم‌الرضا)، 3- ۱۱=۱+۱ (سیدمحمد طباطبایی)، 4- یک دقیقه پیش (آلفونزو نوگورولز)، 5- یک پیاده روی طولانی (جان وارزگی)، 6- یک فیل روسی در اتاق (تانیا اندروز)، 7- ابراهیم (جیمز روبرتسون)، 8- عفو عمومی (رائول لوپزاکیوریا)، 9- عطار عشق (اسرافیل شیرازی)، 10- آنین (بوریس بلومنتال)، 11- قرار ملاقات (کیز ال‌اترکچی)، 12- شوق اروند (رسول سهرابی)، 13- خاکستر‌ها (جیون جویاکس)، 14- کمک برای خودکشی (آگوستین کزاه)، 15- چمدان (دنیس تانوویچ)، 16- بهاری (احمد قونیمی)، 17- بین ادیسون و تسلا (میرسیا بابین)، 18- آن سوی زمین بایر (دنیل ویرتبرگ)، 19- پسربچه های بزرگ (پاسکال گراوانت)، 20- بونا ناکس (جین فردریک‌ایردیکنز)، 21- جعبه‌ها (احسان جعفری)، 22- عروس جمعه (محمد سلیمی‌راد)، 23- کارواش (افشین عامریان)، 24- شاخص: 60 درجه شمالی، 21 درجه شرقی (ورا لهتولا)، 25- عفت (عبداله حاجی‌محمدی)، 26- نزدیکتر (مجتبی اسپنانی)، 27- کنترل (محمدهادی امینی)، 28- قی قو (ایرج محمدی‌رزینی)، 29- دالان (فرخ حنیفه‌نژادزیبایی و مریم فتحی‌فر)، 30- دخیل (محمدعلی هاشم‌پور)، 31- دالیا (شاکساوان عبدالله‌قاضی)، 32- رقاص (لیز لوباتو)، 33- پرواز قاصدک (ایرج محمدی‌رزینی)، 34- روز ناشنوا (آناس خلف)، 35- جنون شیطان (فاطمه عصار)، 36- شرق بهشت (مهدی جوزائی و الهام آقالری)، 37- انگاوا –بالکن آفتابی (شان کانی)، 38- دلایل کافی (بهاره للهی)، 39- اعدام (سیریل دلتر)، 40- حرف آخر (اندرو مارش)، 41- سنگواره (پیمان نهان‌قدرتی)، 42- چهارفصل (الکس مومچو)، 43- چهار سفر  (رسول سهرابی)، 44- چهار دیواری سارایوو (ندیم گوچ)، 45- شبح در ماشین (الیور کریمپس)، 46- کورسو (امید عبدالهی)، 47- گوآنگ (شیو چوان‌کوئک)، 48- نگهبان بهشت (دیپتی خورانا)، 49- حنین (عصامه باواردی)، 50- تولد مبارک (کاترین فری)، 51- قایم باشک (چوئی سی‌یانگ)، 52- هسو جی پشت پرده (توماس ریو)، 53- درد گرسنگی (ریچارد لگاسپی)، 54- ازت متنفرم (رافا روجاس‌دیز)، 55- آی نان (ماسیج بوسجانسکی)، 56- یاسیس (استاوورولا گرمانکوکویسینی)، 57- فلسفه یخ (الیویر هیگینز)، 58- ماهی وار (لویس بلدا)، 59- در شکاف زمان (دیوید لورنز)، 60- لبافی هندی (انسگار اهلرز)، 61- بیکران (مارکو لیائو)، 62- پاکی روح (ولید سلحاب)، 63- خواب زده (فرشید اخلاقی‌پور)، 64- نهم ژانویه (ماکز چیکو)، 65- جوآن (داتیا ریموند)، 66- فقط یک کلمه (راچگو جازیک)، 67- ضربه ی مرموز (یه سئوهانگ)، 68- دختر مارمولکی (چویی سی‌یانگ)، 69- عشق در اولین نگاه (مارک پلین)، 70- صدای مرد (هیوا صوفیه)، 71- روئیت نیمه ماه (هو این)، 72- خاطرات ویوه (فابریک متیئو)، 73- اظهار عشق صبحگاهی (لوئیس سرز)، 74- درجه حرارت آب (داون چانگ)، 75- موسی (اکاوز تونیچ)، 76- سکوت (رزان یاسیلباس)، 77- همسایه، همسایه (جیافرای دیگوی)، 78- اولاپارو (سونیا میریم)، 79- روزی روزگاری در رفح (محسن اردستانی‌رستمی)، 80- اپرای بامزه (هالینا دایرشکا)، 81- فرصت در میزند؟ (وینسنت سنگ)، 82- شهر مسخره (کاریج گودویل)، 83- تصویری از هایتی (جیووانی فانتونی‌مودنا)، 84- سوراخ شده (میشل ریتسمنزبرگر)، 85- بازسازی (کریس تامکینز)، 86- کوتاه (آنجلو کرتلا)، 87- طرف جاده (محمد معاتی)، 88- خواهر (کلارا کرت)، 89- درب کشویی (دیوید کلسو)، 90- چراغ خورشیدی (آیدا پناهنده)، 91- زندگی بداهه (عاطفه خادم‌الرضا)، 92- جوخه (آزاد محمدی)، 93- استروسکوپی (زاسیو بانو)، 94- هنوز منتظرت هستم (کلمنت ریر)، 95- نکته فنی (اون توماس)، 96- پاکسازی عظیم (سباستین دفرانس)، 97- نیشکر (راسلان باتیسکی)، 98- باربر صندلی (طارق خلیل)، 99- سالن رقص شیطان (هنریک مارتین)، 100- درب (الساندرو کوبیوچیوتی)، 101- مرد فرانسوی (ژان دکخه)، 102- مسئول تشییع جنازه (اد کارتر)، 103- مونتلئون کبیر (جوائو لیتائو)، 104- وقت نهایی (روا نظر)، 105- فندک (حیثم حاجی)، 106-  مامان  (فرید اسماعیل)، 107- ارکیده (سیروس نشواد)، 108- اصول طرد (لوئیجی اسکاگلیونه)، 109- سر و صدای بنغازی (باکو تورز)، 110- استراحت یعنی سکوت (پاول هجبوتسکی)، 111- ربات ستاره (جرومی دیبوسچو)، 112- تجسس (ستین باسک)، 113- وزش دوم (سرگی سیس)، 114- آوای باران (آیگول باکانووا)، 115- کارگاه (چین تانگساکولساتاپورن)، 116- دزدان (هیلیون لالی)، 117- با هم (باریس کوراک)، 118- رفت و آمد (لئوناردو کاریگلینو)، 119- پرو کن (الکساندر روسویچ)، 120- ناپدید (بارتوز روهلیک)، 121- جهش ایده‌ها (کاترینا کونستانتوپولو)، 122- انتظار زیر باران (برنی یائو)، 123- قبل از مبارزه چه آرزویی برایت کنم؟ (سوفیا بابلوئانی)

 

فیلم‌های مستند

1- 101 (لوئیس مینارو)، 2- 38,5 (گریگروز دبوسکی)، 3- آسینوس (مارچلو‌دیدیمو سوزو‌ویرا)، 4- بیداری یک رویا (حسین همایونفر)، 5- موسیقی چرخشی برای دوازده ویلنسل (اگنس پادرول‌سوردا)، 6- امیلیا (روح‌اله اکبری)، 7- امروز و فردا (فابریک ماین)، 8- ماشین قلعی فرانک (سلیمان نانایاف‌یبواه)، 9- نگهبان ارواح (ریچارد امنگی)، 10- هزینا (اکسل سالواتوری‌سینز)، 11- خانه ای مرتب (هدویکا لاواکووا)، 12- فقدان شاهد (هیون وو)، 13- کوه پدرال (مارسلی دی‌آکوینا)، 14-  نام من شهروند مصری است (آیدا اسکلاپفر)، 15- چادر نشین (مولدویست آرتیکپای)، 16- یادداشت هایی از زیر زمین (لوکاس دمگنسکی)، 17- بذله اودیسه (الکس اورا)، 18- صد سال خاموشی (روبرتو لوزانو)، 19- یک طرفه- سفر توارگ  (فبیو کاراماسچی)، 20- فرصت شعر (دنیل لنگ)، 21- رشید (حسام اسلامی و حسین افشار)، 22- بازگشت (کریستف کدلوبوسکی)، 23- راجر زندگی واقعی ابر قهرمان (کتی مکدونالد)، 24- خواب ابریشم (جواد تقوی)، 25- جرعه‌های تاریخ (سیدمیکاییل موسوی)، 26- شب برفی (پیارات پیاپونگ‌ویوات)، 27- ذهنت رو به زبان بیار (عماد علی‌عباس)، 28- مارپیچ (کریس تیرینک)، 29- به من بگو کجا ایستاده ای (آنجا ریس)، 30- پرنده فقط یک پرنده بود (حمیدرضا زینالی)، 31- هویت آبی (مامین باریس)، 32- رقص زمان (کریستین اسپنسر)، 33- بهشت بانوان (مایا لارگوت)، 34- زندگی و روح مس (چنگ یانگ‌ونگ)، 35- بی نام (لیسا کوردونتس)، 36- بوی بنفشه (امید عبدالهی)، 37- بلیطی ازطرف عزرائیل (عبدالله القول)، 38- میلیون ها تن اشتیاق (کورینا شوینگربرایلی)، 39- ویکتور (جارل سرنسیو)، 40- نور زمستان (اسکول اریکسن)

 

فیلم‌های پویانمایی

1- تاریخچه مختصری از جشنواره بین المللی انیمیشن انسی (جوریس کلرته)، 2- دیدگاه مختلف (کریس اوهارا)، 3- یه کم خودکشی (آنا‌‌لیلی امیرپور)، 4- آکربلتز، جادوگر و مفتش عقاید (سیزار اربینا‌ویتوریا)، 5- آلین دانکن (لام هو)، 6- شلیک بزرگ (موریس هیوولین)، 7- زاد روز (جاری وارا )، 8- دیگ بخار (ایوان ویرا)، 9- بانمک (آرش بهنودراد)، 10- آخرین مهلت (پائول دی‌هربمنت)، 11- شغل رویایی (گیل پیانان‌سانتسیری)، 12- آواز مرغ، سس شکارچی (پاسکیل هکیوت)، 13- والس آتش (مارک منیجر)، 14- گلوکز (میهای گرک)، 15- دست ها (پایوتر فرمن‌کویچ)، 16- داستان بندر (یوایچی ایتو)، 17- طوطی قهرمان همراه با یک سگ (مارسین سلاوک)، 18- خانه قایق بادبانی بود (سینا کوزار)، 19- خانه (احمد صالح)، 20- کرماندو (حامد اکرمی)، 21- کین (آتلیر کالکتیف)، 22- قوم و خویش (آتلیر کالکتیف)، 23- اجازه بده کلکته شکفت زده ات کند (پریانکا رانگتا)، 24- آتش را روشن کن (میشل بلامی)، 25- برادر کوچک زمستان (چارلوت والترت)، 26- پیکر کوچک پلاستیکی (سامو ساما)، 27- سنگ قبر کوچک (بنژامین لیمونریه)، 28- نگاه کن (جاستین کلیبر)، 29- لالایی (پایوتر دامالا)، 30- چوب بر (پاول دبسکی)، 31- من، همسرم و گاومون (آزاده معزی)، 32- ننه کلاغه و روباهه (محمدعلی سلیمان‌زاده)، 33- در راه (لوسیا ارنکوا)، 34- یأس پرتقالی (جان بانانا)، 35- تکامل (مهدی علی‌بیگی)، 36- واقعیت (اوروزکو ویکتور)، 37- خط قرمز (مونا عبداله‌شاهی)، 38- رودخانه سرخ (استفانی لانساک)، 39- انعکاس (جوسلین بایلی)، 40- حق فروش مجدد (پیر امانوئل‌لیت)، 41- روز ریو (اسویلن دیمیترو)، 42- قایق کوچک، تی شرت را پر کنید (پیر امانوئل)، 43- ضربه محکم خورشید (مارشال فونتان)، 44- غروب آفتاب گل (یوآن یوآن‌هو)، 45- انیمیشن توقیف شده (کم رزیتر)، 46- روزنه (امیر مهران)، 47- گروه (خوزه لوئیس‌گونزالس)، 48- درخت آبنبات (سامناس پال)، 49- این هم پول ماهی (مرتضی احمدوند و علی حسین‌خان)، 50- اشتباه بزرگ (اندرس برسلسن)، 51- پرنده کوچک و برگ (لنا وون‌دورن)، 52- نوازنده پیانو (ایشیا کوانوا)، 53- راز آن درخت (معین صمدی)، 54- تصعید (شکیبا شعبانی)، 55- ساحره 2 –تروریست ها (تامک باگی‌اسکی)، 56- رودخانه تندر (پیر هبرت)، 57- تونل (مریم کشکولی‌نیا)، 58- خرس  (رینیس پیترسونز)، 59- ورونیکا (مارک میشل)، 60- ما هیچ بلیطی نداریم (جی‌آن بائو)، 61- نهنگ (آنکیت لاو)، 62- چرا دایناسور ها ناپدید شدند؟ (ایسائو دارما)

 

فیلم‌های تجربی

1- هزار و یک شروع غلط (مایکل پاولو)، 2- لعنت (جاستینا پودورنی)، 3- شریان (مرتضی حسینی‌گلکار)، 4- آرتور فلشه (ساموئل هرکول)، 5- فراتر از هرمنوتیک (مسعود برخورداری)، 6- حس کنجکاوی می‌کشد (ساندر ماران)، 7- میز شام (امید صفایی‌زیبا)، 8- گلف افراطی (دیوید آگوست)، 9- فلورسنت (اتین دی‌مسی)، 10- هلیگو (اتین دی‌مسی)، 11- بیعت (نیکلاس کانتنت)، 12- افق (پول نگوسکیو)، 13- شکاف (حسین مرت‌اروردی)، 14- سفر به کوه‌های کره ماه (آویو رور)، 15- موجود دوست داشتنی (دلانی لیما)، 16- ماشین (جاستینا پودورنی)، 17- ماهیگیری لوفونتن (کارین پکانن)، 18- آینه (اما رز)، 19- مونولوگ (کاوه قهرمان)، 20- سرزمین هیچ کس (دیویسون فیوزا)، 21- عالی؟! (استفان رنگیت)، 22- پیوسته (کارولین روکز)، 23- گذشته درب و داغون (بوریس ورلوف)، 24- ایستاده و ارائه (خوان کاراسکال)، 25- مراحل (کلمنز راس)، 26- یکشنبه (دوان هاپکینز)، 27- همگام (مکس هاتلر)، 28- سازنده‌ها (مریم استین)، 29- سونیفیکیشن خلیج مورکمب (نیل بوینتون)، 30- خط زمانی (مارتین جله)، 31- مبهم (سلیمان دمیرل)، 32- آب (روزالیا دیمیتروا)، 33- ما نفت خواهیم شد (میهای گرچو )

 

بخش‏های جنبی

بهترین بهترین‌ها  (مرور آثار برتر دوره‌های گذشته) / مروری بر فیلم‌های فیلمسازان استان‌های ساحلی / آثار منتخب فیلمسازان سه دهه  (60-70-80) / مرور سینما بیداری / سینمای کودک/ گزیده بخش بین‌الملل جشنواره 28 / جشنواره جشنواره‌ها (گزیده‌ای از بین‌الملل جشنواره 25 تا 28) / مرور برترین‌های تجربی ایران و جهان 2011 / مرور برترین‌های پویانمایی ایران و جهان 2011 / مرور فیلم‌های کوتاه انگلستان / مرور فیلم‌های کوتاه برزیل / مرور فیلم‌های پویانمایی فرانسه / مرور فیلم‌های پویانمایی آلمان / مرور فیلم‌های پویانمایی جهان / مرور فیلم‌های برتر جشنواره‌های بین‌المللی کوتاه 2012 / دنیای پیرامون / مرور فیلم‌های کشورهای عضو اکو و مسلمان

 

بزرگداشت:

طهماسب صلح‌جو و سعید مترصد

 


منبع: http://www.tisff.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=334&catid=78&lang=fa