بیست‌و‌یکمین جشنواره ملی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران (سینمای جوان)

زمان27 آبان تا 2 آذر 1383

مکان : تهران - مجموعه فرهنگی هنری تهران و سینما ایران

دبیر جشنوارهمحمد آفریده

هیات انتخاب : حمید جمدر، روبرت صافاریان، فرشاد فرشته‌ حکمت، مهدی فرودگاهی و وحید موسائیان

هیات داوری : سهیلا نجم، منوچهر طیاب ، اکبر نبوی، محمدرضا سکوت و مجتبی راعی، میتزی گلدمن، آندری کالپاکچی، کریستین برادتامسن، مسعود جعفری‌جوزانی، مسعود امراله‌آل‌علی، محمد آفریده، علی بیطرفان و پژمان لشکری‌پور


لیست جوایز وفهرست برگزیدگان :

مسابقه ایران (الف)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ پانزده میلیون ریال بهترین فیلم پویانمایی / کنتراست / وحید نصیریان / تهران

نامزدها: رقص شیطان (کیانوش عابدی)، جنگ و زندگی (جمال رحمتی)، فال قهوه (سارا سعیدان) و مسافر (سیدمحمود فخری‌نژاد)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ دوازده میلیون ریال بهترین فیلم تجربی / (برکه کهن) (رویای سنجاقک) / نصیب حیاتی و مهدی اسدی / تهران

نامزدها: پنجره‌ای رو به آفتاب (بیژن زمان‌پیرا)، من جایزه می‌خواهم (احمد نیک‌کار)، آدم‌ها و بشقاب‌ها (جواد یاری) و مسجد جامع فریومد (حمید اسماعیلی)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ پانزده میلیون ریال بهترین فیلم داستانی / آن / پوپک مظفری / تهران

نامزدها: خط آزاد (نقی نعمتی)، در زندگی سری من (آرمین قبادی)، منطق مطلق اتفاق (بهرام توکلی) و گرن‌بند (سوسن شمس)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ دوازده میلیون ریال بهترین فیلم مستند / دیوار / عارش کوردسالی / اهواز

نامزدها: زارچ (مسعود امینی)، مریم جزیره هنگام (مهرداد اسکویی)، تخته سفید (فردین باتمانی) و ترانه گمشده (مهتا نیلفروشان) و من با خدا حرف می‌زنم (کاوه بهرامی‌مقدم)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ بیست میلیون ریال بهترین فیلم بخش الف / من با خدا حرف می‌زنم / کاوه بهرامی مقدم

دیپلم افتخار به فیلم مستند / مریم جزیره هنگام / مهرداد اسکویی

دیپلم افتخار به فیلم داستانی / منطق مطلق اتفاق / بهرام توکلی / تهران

 

مسابقه ایران (ب)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ نه میلیون ریال بهترین فیلم پویانمایی / کابر / سعید شاهوردی / خرم آباد

نامزدها: به همین سادگی (سجاد فروغی) و انسان والاتر (الهام بنایی)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ نه میلیون ریال بهترین فیلم تجربی / نفس زمان / صادق رسولی / آبادان

نامزدها: سینما، ویتنام و من (مصطفی غضنفری)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال بهترین فیلم داستانی / یک قدم تا پنج حرف / آذر خورشیدی / ارومیه

نامزدها: جاده (داود جلیلی)، رویای ناتمام (علی ژاله) و دزد شکلاتی (امیر توده‌روستا)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ نه میلیون ریال بهترین فیلم مستند / در دامان سرخ کوه / محمدرضا وطن‌دوست / ساری

نامزدها: تنبلستان (محمد مقیم‌پوربیژنی)، قاچاق (حسن پاشاقلی‌پور) و بازخوانی یک پرونده مختومه (حمید بیگلی)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ دوازده میلیون ریال بهترین فیلم بخش ب / جاده / داود جلیلی / قم

دیپلم افتخار به فیلم / تنبلستان / محمد مقیم‌پور‌بیژنی / ساری

دیپلم افتخار به فیلم / سینما، ویتنام و من / مصطفی غضنفری / بوشهر

 

مسابقه بین‌الملل

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ دو هزار پانصد دلار بهترین فیلم پویانمایی / کرجی / یان تورینگ / آلمان

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ هزارو پانصد دلار به بهترین فیلم تجربی/ جاده/ مارتین مجیا/ کلمبیا

تندیس زرین ،دیپلم افتخار و مبلغ دوهزارو پانصد دلار مشترکاُ به  بهترین فیلم‌های داستانی/آن /پوپک مظفری/ ایران و / انقباض، انبساط/ استفان آرسینه ویچ‌/ اسلوونی

تندیس زرین،دیپلم افتخار ومبلغ دوهزار دلار به بهترین فیلم مستند/ سرزمین مه‌آلود/ سووی آبدر اهلمینن/ دانمارک

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ چهار هزار دلار به بهترین فیلم بخش بین‌الملل/ تروریست کوچک/ آشوین کومار/ هندوستان

جایزه ویژه هیات داوران و دیپلم افتخار به فیلم / چه کسی را دوست داری/ جیم‌مک روبرت/ انگلستان

جایزه ویژه هیات داوران و دیپلم افتخاربه فیلم/ من با خدا حرف می‌زنم/ کاوه بهرامی‌مقدم/ ایران

 

مسابقه معناگرا

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ پنج هزار دلار به بهترین فیلمنامه/ آخرین مشتری/ نایل مونا کام/ انگلستان

تندیس زرین،دیپلم افتخار و مبلغ ده هزار دلار  مشترکاُ به بهترین فیلم‌های معناگرا/ بچه‌ها در باغ/ مانوئل مارتینز و لاسکو/ اسپانیا و /خفتگان بیدار/ جواد مزدآبادی/ تهران

دیپلم افتخار و پنج سکه بهار آزادی به فیلمنامه/ زیارت/ مهدی جعفری و مهین عباس‌ زاده/ تهران


 

آثار:

مسابقه ملی بخش الف

1- آتش این کبریت (هیوا امین‌نژاد/ هیوا امین‌نژاد)، 2- آتش زیر خاکستر (ابراهیم سعیدی‌/ ابراهیم سعیدی‌)، 3- آدمها و بشقابها (جواد یاری/ انجمن)، 4- آقایان پرنده (رضا بهرامی‌نژاد/ شبکه آرتیکل2 و آرت فرانسه)، 5- آکواریوم (علی خیرخواه/ علی خیرخواه)، 6- آن (پوپک مظفری/ پوپک مظفری)، 7- آنجا که هیچکس نیست (مهدی قربان‌پور/ مهدی قربان‌پور)، 8- آن روی سکه (نادر شیخ‌الاسلامی/ انجمن)، 9- آوای درون (حسن دهقان/ صداوسیما)، 10- آه جان مراد (عزت الله پروازه/ موسسه سینمای برگ سبز)، 11- آی روبات (رضا قبادی/ شرکت تی‌کار)، 12- آیینه‌های روبرو (مهرنوش هاشمی‌صدیق/ شرکت تهران فراژه)، 13- از صعود تا صعود (مهرداد گودرزپور/ صداوسیما)، 14- اسماعیل مردی میانسال است (حمید شاطری/ حمید شاطری)، 15- افسون (هیوا امین‌نژاد/ سوره)، 16- امروز و فردا (حسن ساروقی/ انجمن)، 17- اوج موج (ناصر صفاریان/ ناصر صفاریان)، 18- اولین عکس آفتاب (/ جعفر نورمحمدی و صداوسیما)، 19- اهورائی ماندگار (آیدا فیض‌جعفری/ آیدا فیض‌جعفری)، 20- برای صفر (محمد عبدی و فرهاد عبدی/ شرکت تصویر رویا)، 21- برکه کهن، رویای سنجاقک (مهدی اسدی و نصیب‌الله حیاتی/ مهدی اسدی)، 22- به یاد آنها که رفتند (مریم کشکولی‌نیا/ مریم کشکولی‌نیا)، 23- بیست و یکم (محمد نوباغی/ محمد نوباغی)، 24- بیگانه‌ای در خانه ماست... (فریبا خانزاده/ فریبا خانزاده)، 25- پاسور (زهره زمانی‌خلفلو و علی حاجی‌پور/ انجمن)، 26- پرنده‌های کاغذی (بابک ناهیدی/ انجمن)، 27- پشت دانایی (پدرام خوشبخت/ پدرام خوشبخت)، 28- پناهنده به قبر (داریوش غذبانی/ انجمن)، 29- پنجره‌ای رو به آفتاب (بیژن زمان‌پیرا/ بیژن زمان‌پیرا)، 30- پیچاق (بابک کلانتری‌خرمی/ بابک کلانتری‌خرمی)، 31- تا صبح فقط یک کوچه باقیست (سینا صعیدی/ سینا صعیدی)، 32- تاکونومی (آیدا پناهنده/ آیدا پناهنده و عطااله پناهنده)، 33- تخته سفید (فردین باتمانی/ فردین باتمانی)، 34- ترانه سکوت (محمدجواد کاسه‌ساز/ حبیب‌اله کاسه‌ساز)، 35- ترانه گم شده (مهتا نیلفروشان/ نقی نعمتی‌)، 36- تضاد شدید (کیوان نظام‌آبادی/ کیوان نظام‌آبادی)، 37- تولد (هدا مکرمی/ هدا مکرمی)، 38- تولد  (انسان در بدو وجود لوح سفیدی است) (سیمین طهماسبی/ سیمین طهماسبی)، 39- تولد یک شکارچی (حمید قوامی/ حمید قوامی)، 40- جامبه (محسن وکیلی‌صادقی/ انجمن)، 41- جایی همین نزدیکیها (سام کلانتری/ محمد آفریده)، 42- جعبه سیاه سی وی آر (زهرا امیری/ علی افصحی‌نیا)، 43- جنس دوم (لاله مستوفی/ کانون طه و بخش فیلمسازی فرهان تصویر)، 44- جنگ و زندگی (جمال رحمتی/ انجمن)، 45- جواب زمین (پناه‌برخدا رضایی/ حوزه)، 46- چای قند پهلو (آرش رصافی/ آرش رصافی)، 47- چرخ گردون (رضا مجلسی/ صداوسیما)، 48- حجم فلزی (رایا نصیری/ ناصر رفائی)، 49- حرکت سریع چشم (کیارش انوری/ کیارش انوری)، 50- خانه‌ام روی تپه‌هاست (شهرام درخشان/ صداوسیما)، 51- خرک (علی‌اصغر آتشین‌بار و سید محمد حسینی/ صداوسیما)، 52- خط آزاد (نقی نعمتی/ نقی نعمتی)، 53- در حاشیه جنگل (سیدحسین صافی/ صداوسیما)، 54- در زندگی سری من (آرمین قبادی‌پاشا/ آرمین قبادی‌پاشا)، 55- درست سر وقت (شیوا وزیری/ شیوا وزیری)، 56- در سه ثانیه اتفاق افتاد (حسین ضیایی/ حسین ضیایی و دبیرخانه شورای آموزش و فرهنگ پیشگیری از اعتیاد و مرکز گسترش)، 57- دنیا... یه بادکنک قرمز (امیراحمد انصاری/ امیراحمد انصاری)، 58- دوازده و نیم (پدرام صوفی/ پدرام صوفی)، 59- دو نفر روی خط (حسین مشک‌آبادیان/ انجمن)، 60- دویدن در باد (مجید معین/ طاهر احمدی)، 61- دیوار (عارش کوردسالی/ انجمن)، 62- راننده (هلیا رفایی/ ناصر رفایی)، 63- رقص شیطان (کیانوش عابدی/ صبا)، 64- رویا (هدا مسعودی/ هدا مسعودی)، 65- زارچ (مسعود امینی‌تیرانی/ مسعود امینی‌تیرانی و شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد)، 66- زاووش (حسن نقاشی/ انجمن)، 67- زبر و زرنگ (سیاوش زرین‌آبادی/ صبا)، 68- زنان دیگران (فریده امیرآبادی/ فریده امیرآبادی)، 69- زیر خط مورس (عاطفه خادم‌الرضا/ زهره یعقوبی‌نیا)، 70- سایه غبار (سیدمحمدصادق جعفری/ سیدمحمدصادق جعفری)، 71- سایه‌های بازمانده (سیدرضا صافی/ صداوسیما)، 72- سپید و سیاه (عبدالرضا سعیدنیا/ صداوسیما)، 73- سربازی که شکست (بتین قبادی/ مژ فیلم)، 74- سکوت (سیدجلال کرامتی/ صداوسیما)، 75- سنت خورشید (حسن اسدی/ فرهان تصویر)، 76- سیاه، سبز، سفید (مهرداد شیخان/ مهرداد شیخان)، 77- سیاه مشق (علیرضا باقری/ علیرضا باقری)، 78- شهر خیالی (عباس احمدی/ صداوسیما)، 79- شیدایی (علی حمزه‌خانپور/ علی حمزه‌خانپور و تاراز علی‌بازی)، 80- صدای باد لای نیزار (اکبر محمودی‌شریعت/ انجمن)، 81- فال قهوه (سارا سعیدان/ سارا سعیدان)، 82- فصل دیگر (غلامحسین لطفی/ صداوسیما)، 83- فصل هفتم (مرجان اشرفی‌زاده/ مرجان اشرفی‌زاده)، 84- قاتل یا مقتول (مهوش شیخ‌الاسلامی/ مرکز گسترش)، 85- قطار ساعت صفر (بابک شیرین‌صفت/ ناصر شفق و بابک شیرین‌صفت)، 86- قهوه‌ات را بخور (پویان کاظمی/ پویان کاظمی)، 87- کات (پریسا امین‌اللهی/ علی امین‌اللهی)، 88- کادر (سوسن خطایی/ سوسن خطایی)، 89- کله کدو (سعید پنجی/ شرکت رهاسازان رویا)، 90- کنتراست (وحید نصیریان/ وحید نصیریان)، 91- که پلیس‌ها دنبالت بودند (بهمن شهروان/ بهمن شهروان)، 92- که در کابوسی زرد خمیازه می‌کشد ( سوسن بیانی/ سوسن بیانی)، 93- کهن روز (پناه‌برخدا رضایی/ صداوسیما)، 94- گردن بند (سوسن شمس/ سوسن شمس)، 95- گریز (رحیم ذبیحی/ اتحادیه زنان کردستان)، 96- گل مرداب (سارا بخش‌شهرستانی/ انجمن)، 97- گورکن‌ها (سیدعلی موسوی‌نژاد/ سیدعلی موسوی‌نژاد و کانون فیلم و عکس ماهشهر)، 98- گوشه خیس خیابان‌ها (پیام عزیزی/ انجمن)، 99- لنگه کفش ایمان (میرعباس خسروی/ میرعباس خسروی)، 100- م-جامع از فریومد (حمید اسماعیلی/ امیرحسین ماکویی ، مهدی عرب‌یار و حمید اسماعیلی)، 101- مردن به جای دیگری (ابوالفضل طالونی/ یعقوب برزگری)، 102- مرد هزار ساله (آزاده شکوری‌راد و کاوه کنعانی/ آزاده شکوری‌راد و کاوه کنعانی)، 103- مرزها (فرشاد فدائیان/ فرشاد فدائیان)، 104- مرزه‌وان (کیوان مجیدی/ کیوان مجیدی)، 105- مرسی آقا پیاده میشم (شهرام میراب‌اقدم/ انجمن)، 106- مریم جزیره هنگام (مهرداد اسکویی/ مهرداد اسکویی)، 107- مسافر (میرمحمود فخری‌نژاد/ صداوسیما)، 108- مشق‌های عشق (پگاه جهاندار/ مهدی مجتهدی)، 109- مشی و مشیانه (حسن نقاشی/ انجمن)، 110- من از کوه دلگیرم (محمد نجارصراف‌وندایی/ روایت فتح)، 111- من با خدا حرف می‌زنم (کاوه بهرامی‌مقدم/ مرکز گسترش)، 112- من جایزه می‌خواهم (احمد نیک‌کار/ صداوسیما)، 113- منطق مطلق اتفاق (بهرام توکلی/ انجمن و موسسه فرهنگی هنری سناءدل)، 114- مهر آسمان (حسن دهقان/ صداوسیما)، 115- مهربانی (فهیمه نیکومنظری/ صداوسیما)، 116- میان ماندن و رفتن (رضا آزادی/ رضا آزادی)، 117- نارنجی (هادی آفریده/ انجمن)، 118- نامه رسان (جواد علیزاده/ انجمن)، 119- نشسته‌ام تا ... (روشنک صدر/ روشنک صدر و شادمهر راستین)، 120- نفس‌های سایه (محمد مقدم/ محمد مقدم)، 121- نقشی بر زمان (جمال اسکویی/ صداوسیما)، 122- نگه دار پیاده می‌شم! (معین صمدی/ گروه رویاگران)، 123- همه چیز یک خیال بود (اکرم خوشوقت‌پیرسلطان/ انجمن)، 124- هه نا سه‌ی سه رد  (آه سرد) (اکبر شهبازی/ اکبر شهبازی و آناهیتا کبیرکوه)، 125- یک تأثیر (صدف فروغی/ صدف فروغی)، 126- یونس (مسعود امینی‌تیرانی/ مسعود امینی‌تیرانی)

 

مسابقه ملی بخش ب

1- آلوچه ترش (رحیم بایزیدی/ انجمن)، 2- امید کجاست؟ (سمیه سوری/ انجمن)، 3- انسان والاتر (الهام بنائی/ الهام بنائی و ژان یعقوب)، 4- اوهام (امین لطفی‌شهپر/ انجمن)، 5- باز باران (ذبیح‌الله بختیاری/ انجمن)، 6- بازخوانی یک پرونده مختومه (حمید بیگلی/ انجمن)، 7- بازگشت (احسان ایزدی‌دهکردی/ انجمن)، 8- بدون عنوان شماره 36 (فریور حمزه‌ای و سعید صفری/ انجمن)، 9- برای کمک ... (سعید زارعیان/ سعید زارعیان)، 10- به سفارش شبکه (مجتبی کوهی/ انجمن)، 11- به همین سادگی (سجاد فروغی/ انجمن)، 12- پرواز سی‌مرغ (غلامرضا قاسمی‌زاده/ انجمن)، 13- تنبلستان (محمدمقیم پوربیژنی/ انجمن)، 14- توپ (عرفان دستورنژادحقیقی/ انجمن)، 15- تولد (نگار جاویدتاش/ انجمن)، 16- جاده (داود جلیلی/ انجمن)، 17- جن (راضیه کیانادارابی/ راضیه کیانادارابی)، 18- چولی قزک (جواد تقی‌ئی/ انجمن)، 19- حکایت آن رود که کنارش جسدی بود در کیسه زباله (حامد کلجه‌ئی/ انجمن)، 20- در دامان سرخ کوه (محمدرضا وطن‌دوست/ محمدرضا وطن‌دوست)، 21- دزد شکلاتی (امیر توده‌روستا/ امیر توده‌روستا)، 22- دلم میل سفر دارد (مجید قربانی‌آهودشتی/ مجید قربانی‌آهودشتی)، 23- رحمتلیک (کریم عظیمی/ انجمن)، 24- رویای ناتمام (علی ژاله/ انجمن)، 25- زمزمه با خاک (امید عبداللهی/ انجمن)، 26- زندگی خالی نیست (عرفان دستورنژادحقیقی/ انجمن)، 27- ساری بلبل (علی نوری‌اسکوئی/ حوزه)، 28- سرخ بزرگ (کامران حیدری/ انجمن)، 29- سینما، ویتنام و من (مصطفی غضنفری/ حسینعلی غضنفری)، 30- طبیعت مشروط (غلامرضا حیدری و امیرشکرگزار/ غلامرضا حیدری و امیرشکرگزار)، 31- عروس در گهواره (بتول بیرانوند/ انجمن)، 32- عکس (شهرزاد شیخ‌صراف/ شهرزاد شیخ‌صراف)، 33- فرزندان باغچه‌بان (هادی آفریده/ انجمن)، 34- فریاد (سیدحسین طبسی و علی‌اکبر امیری/ خانه سینماگران جوان)، 35- قاچاق (حسن پاشاقلی‌پور/ حسن پاشاقلی‌پور و شهناز احمدپور)، 36- قدغن (جواد بهجت‌نژادی/ انجمن)، 37- کابر (سعید شاهوردی/ حوزه)، 38- کالی یوگا (بابک صف‌شکن و بهروز بصیری‌فرد و کامران حیدری/ انجمن)، 39- مرگ شاعرانه (مسعود گوراوانی/ انجمن)، 40- مرور یک واقعه (مهدی توحیدی/ انجمن)، 41- مشق (لیلا قمری/ انجمن)، 42- من هنوز خواب می‌بینم (حسین حقانی و سیف‌اله یزدانی)، 43- میترا (شهریار پورسیدیان/ شهریار پورسیدیان)، 44- نفس زمان (صادق رسولی/ انجمن)، 45- ویلنیست (امید عامری/ امید عامری)، 46- هستی (آرش ابوالمعالی/ انجمن)، 47- یک فیلم ساده (رسول کیاپاشا و دامون قنبرزاده/ رسول کیاپاشا)، 48- یک قدم تا پنج حرف (آذر خورشیدی/ انجمن)

 

مسابقه بین‌الملل

1- آب در کره مریخ (هورست دالوتس)، 2- آقایان پرنده (رضا بهرامی‌نژاد)، 3- آگاه باش (تیه‌یری سبان)، 4- آن (پوپک مظفری)، 5- آینه (صالح کرامه)، 6- انقباض/انبساط (استفان آرسنیه‌ویچ)، 7- ایفی (پال کونز)، 8- بازگشت پرندگان ماهیخوار (جیانگ یو)، 9- باغ فلزی (میشل ون‌باکل)، 10- بدن انسان (توبیاس فرومورگن)، 11- برای تانگو (گابریله زوچلی)، 12- برزخ ابدی گریگور بلک (میگل اتکینسون و هو دیویس)، 13- بودا (عبدالرحمان عالمی)، 14- پراکنده در باد (رایمو اونیمی)، 15- پنجره (ماتیو ماردوج)، 16- پیدایش (ریاض دیس)، 17- پیرمردی با کوله‌پشتی (هیون کیونگ‌پارک و وونکی کیم)، 18- تروریست کوچک (آشوین کومار)، 19- تضاد شدید (کیوان نظام‌آبادی)، 20- تلویزیون (لوچیانو اولیورا و نایانا گووه‌آ و تیاگو دی‌بریتو)، 21- تمامیت (توربیورن اسکارلید)، 22- جاده (مارتین مجیا)، 23- جوانی منزه (اکتوراس لیگیزوس)، 24- چرخ (ویکتور آسیلیوک)، 25- چه کسی را دوست داری؟ (جیم‌مک روبرت)، 26- چهارشنبه شب در توکیو (یان وربک)، 27- خانه‌ها (خوان رامون‌کیز)، 28- خداحافظ فرزند (برنارد مک‌لاورتی)، 29- خط آزاد (نقی نعمتی)، 30- دریای کوچولو (سیمونه ماسی)، 31- رب‌النوع (کدانستانتین برونزتی)، 32- روح و کریستال (استوارت پاند)، 33- روزمرگی (سدریک بابوچه)، 34- روسری (سافی مبو)، 35- ساعت 9/24 به وقت محلی (دانانجای کاپور)، 36- سرزمین مه‌آلود (سووی آبدرا‌هلمینن)، 37- شعر کوکتو (دان‌ بورد و لوئیس والدوینو)، 38- غیبت آدریان (رضا سرکانیان)، 39- فال قهوه (سارا سعیدان)، 40- فراتر رفتن (جین‌سو کیونگ)، 41- فراسوی سرما (نیک شیرر)، 42- فرود (فرانک برانداشتتر و نیکیاس کریسوس)، 43- قزاق‌های چوکاتکا (الکسی واکروشف)، 44- کارخانه (سرگی لوزنیتسا)، 45- کتیبه (علی صمیمی)، 46- کرجی (یان تورینگ)، 47- کریسمس دروغین (ژان فرانسوا‌ریوارد)، 48- کمبود جا (گایرهنیه هوپلاند)، 49- ماتیلدا (الیویر استفان)، 50- مدرسه زندگی (جیک پولونسکی)، 51- مردی بدون سر (جوآن سولاناس)، 52- مرز (یان نیازاکی)، 53- مضر (آنتوننین مورا)، 54- من با خدا حرف می‌زنم (کاوه بهرامی‌مقدم)، 55- من با زنده‌ها زندگی می‌کنم (ورژ پتروسیان)، 56- منطق مطلق اتفاق (بهرام توکلی)، 57- موسیقی تامسون (یاکوب زیمنسکی)، 58- نظافتچی خط آهن (اسلوبودان زویه‌ویچ)، 59- نقاشی گل رز (میگل ریبیرو)، 60- نوح (ژانا رومانوا)، 61- یک نفر یا رقص دایره‌وار (آلاده جیمیهو)

 

مسابقه معناگرا

1- آب و گل (محمدعلی صفورا)، 2- آخرین مشتری (دینه پترله)، 3- آقای بورل (پاسکال لاهمانی)، 4- آوا (مصطفی جلالی‌فخر)، 5- اسمش را رویا بگذار (ماریوژ زیوبرینیه‌ویچ)، 6- الاکلنگ (فابریس لاونگ‌ویژا)، 7- الهام (آندره لوچنا و لوکاس اوگاساوارا و دانی‌یلا ترالدی)، 8- امید (کریم عظیمی)، 9- اوفر (محمد ابراهیم‌رجبیان)، 10- بازار زار (محمد احسانی)، 11- بچه‌ها در باغ (مانوئل مارتینزولاسکو)، 12- بیستم نوامبر (مت دری)، 13- پرنیان (ارد عطاپور)، 14- پرهوده (روزت قادری)، 15- پول خرد (مارک آندریاس‌بوشرت)، 16- تانگو در هوا (کریس روت)، 17- تکیه بر جام (میر دولت موسوی)، 18- تلگرام (کرالی فارگیت)، 19- جاده خلوت (فرزاد اژدری)، 20- خانه به دوشی دانته (محسن آقالر)، 21- خدا نزدیک است (بیژن شیرموز)، 22- خفتگان بیدار (جواد مزدآبادی)، 23- درباره زندگی (ایگناسیو ثروتی)، 24- دستهای سنگی (محسن امیریوسفی)، 25- دو زن (امیر رضازاده)، 26- رقص شیطان (کیانوش عابدی)، 27- رودخانه (جیت رکس)، 28- روژگیران (مهرداد اسکویی و ابراهیم سعیدی)، 29- زیارت (مهدی جعفری)، 30- سردخانه (اولیویه ماسه‌دپاس)، 31- سفر به دیگر سو (مازیار رضاخانی)، 32- سیب آدم (منصور بهنام و ایرج اسماعیل‌پورقوچانی)، 33- شرق وحشی (یولیانا کنستانتینسکو)، 34- طبقه سومی (حمید زرگرنژاد)، 35- عشق، وفای به عهد (ولادیمیر پروویچ)، 36- غفلت (سعید مترصد)، 37- فلسطین تحت کنترل (ایلیا سلیمان)، 38- قربانی (پناه‌برخدا رضایی)، 39- قطره (فرهاد فرهادی)، 40- کودکان را نجات دهید (ترژه رانگ‌نز)، 41- گرسزوم (یاسک پودگورسکی)، 42- مسافر (آرش رصافی)، 43- مهتاب روی بوم (امیرحسین ترابی)، 44- مهر آسمان (حسن دهقان)، 45- نفس‌های سایه (محمد مقدم)، 46- هیرومبا (محمدجعفر باقری‌نیا)، 47- یک مراسم کوچک (بندیکت پانیو)

 

بخش‏های جنبی:

فیلم کوتاه آذربایجان غربی/ 21فیلم از 21 دفتر انجمن سینمای جوانان ایران 1383-1382/ برگزیدگان 20سال جشنواره سینمای جوان (جشنواره فیلم کوتاه تهران)/ نگاهی به جشنواره فیلم ابوظبی/ مرور فیلم‌های کوتاه دانمارک

 

بزرگداشت:

مرور آثار یک فیلمساز:

محسن امیریوسفی

 

مرور آثار یک فیلمبردار:

بایرام فضلی

 

توضیحات :

برگزاری همزمان: اهواز، زنجان، سمنانو زاهدان

- شورای برگزاری: مژگان زرگر (مدیر اجرایی)، حسن دزواره (مدیر بین‌الملل)، شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی)، سهیل جهان بیگلری، فرید فرخنده کیش، مسعود بخشی، شیرین نادری

-         کارگاه آموزشی فیلمنامه توسط ناتالی آلوتر وکازال فیلمساز هلندی و کارگاه تولید مشترک توسط کاترین لوکوک متخصص پروژه‌های همکاری‌های فرهنگی و تولیدات مشترک از فرانسه در مرکز فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

-         پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی فیلم کوتاه به سردبیر مرجان ریاحی آغاز به‌کار کرد.

-         نشست تخصصی باحضور الکساندرا می‌فین‌لی معاون خرید فیلم کوتاه و بلند شبکه 4 تلویزیون دولتی انگلیس برگزار شد.

-         از یونس فرزانه به‌عنوان کهنسال‌ترین بازیگر فیلم کوتاه در اختتامیه تقدیر شد.

-         تیزر جشنواره توسط محمد شیروانی ساخته شد.

-         به‌منظور بزرگداشت ابراهیم اصغرزاده، فیلم‌های کوتاه و مستند این فیلمساز فقید بر روی نوار VHSعرضه شد.

-         امور اجرایی جشنواره، بازدیدکنندگان روزانه را حدود 3000 نفر اعلام کرد.

-         نشریه روزانه باعنوان نگاه به‌سردبیری حسن معظمی‌گودرزی منتشر شد.

 


 

منبع: http://tisff.ir