بیست‌ ودومین جشنواره ملی و دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران(جشنواره سینمای جوان)

زمان : 24 –29 آبان 1384

مکان : تهران - سینما فلسطین

دبیر جشنواره : مجتبی اقدامی (مدیرعامل انجمن سینمای جوانان)

شورای جشنواره: ناصر باکیده (مدیر تولید)، سهیل جهان‌بیگلری، حسن دزواره (امور بین‌الملل)، مژگان زرگر (مدیر اجرایی)، شهنام صفاجو (روابط عمومی)، غلام‌محسن ضیایی، فرید فرخنده‌کیش (امور شهرستان‌ها)، علیرضا یوشی (طراح سایت) و شیرین نادری

برگزاری همزمان: قم، زاهدان، ساری و شاهرود

 هیات انتخاب : محمود اربابی، کاوه بهرامی مقدم ، عزیز‌اله حمیدنژاد، نادره ترکمانی و مرتضی رزاق کریمی

 هیات داوری : حمید خضوعی‌ابیانه، کیانوش عیاری ، حبیب‌اله کاسه‌ساز،‌بیژن میرباقری و سیدرضا میرکریمی، حسن بلخاری، کارل یاکوبی و فیلیچتا فرارو، محمدمهدی عسگر‌پور، مونتسرات گیویو والز، مایک هانیگان، یوکا پکالاکسو و مهین ضیاء


فهرست برگزیدگان و لیست جوایز :

مسابقه ایران (مسابقه ملی و نگاه نو)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال به خاطر نگاه شاعرانه فیلمساز در ورود به دنیای لطیف یک هنرمند به (محمود یارمحمدلو) برای فیلم مستند/ شکسته، پیوسته

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ هفت میلیون ریال به بهترین تحقیق/ همایون امامی/ پژوهشگر و کارگردان فیلم مستند/ چشم هزار چشمه

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ هفده میلیون ریال به بهترین فیلم پویانمایی/ اتاق جیغ/ شیدا زرین‌فام

نامزدها: ماهی (میرمحمود فخری‌نژاد)، چت ایرونی (امیر سحرخیز) و بیشه (اصغر صفارخوزانی)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ سیزده میلیون ریال به بهترین فیلم تجربی/ ضد خاطرات/ کوروش فرزانه‌گان

نامزدها: ایکاروس (ملک‌منصور اقصی) و ایمان (بابک انوری)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ هفده میلیون ریال به بهترین فیلم داستانی/ قایق‌های من/ صفی یزدانیان

نامزدها: کمی بالاتر (مهدی جعفری)، یک شب میهمانی (شهرام میراب‌اقدم)، با او (نقی نعمتی) و تیرک چوبی (اشکان احمدی)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ هفده میلیون ریال به بهترین فیلم مستند/ منم داریوش/ وحید باقرزاده

نامزدها: پرونده هیلیاس (محمدعلی فارسی)، داریوش و بانو (فرشاد فدائیان)، غرقاب (پیروز کلانتری) و فردای دیروز (امین قدمی، علی رزاقی)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ بیست و دو میلیون ریال به عنوان بهترین فیلم بخش مسابقه ملی/ پرونده هلیاس/ محمدعلی فارسی

دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال و یک سکه بهار آزادی به فیلم/ کمی بالاتر/ مهدی جعفری

دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال و یک سکه بهار آزادی به فیلم/ یک شب میهمانی/ شهرام میراب‌قدم

برگزیدگان مسابقه ایران نگاه نو

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ نه میلیون ریال به بهترین فیلم پویانمایی/ موج‌های شکسته/ امیر مهران

نامزدها: پرواز (الهام دوست‌حقیقی) و www.c(امیر دولت‌خواه)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ نه میلیون ریال به بهترین فیلم تجربی/ نگاتیف/ بهزاد رسول‌زاده

نامزدها: رویای ... (سارا ساغری)، درباره ما (اعظم موسوی) و ناگهان تلویزیون (سعید نوری)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال به بهترین فیلم داستانی/ تلالؤ/ امیر توده‌روستا

نامزدها: یادگاری (محسن رمضان‌زاده)، می‌تواند بدون نام باشد (کاوه قهرمان)، آن دست‌ها (آیدا پناهنده) و او می‌ایستد در گندمزار (بهنام صفری)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ نه میلیون ریال به بهترین فیلم مستند/ واکسن زلزله/ علی زمانی‌عصمتی

نامزدها: پیوند (جمشید مجددی)، من و زندگی (پناه‌برخدا رضایی)، لنز مات (بهرنگ دزفولی‌زاده) و دارالمغفره (محمدتقی درنشان)

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ دوازده میلیون ریال به بهترین فیلم بخش مسابقه نگاه نو/ آن دست‌ها/ آیدا پناهنده

دیپلم افتخار و یک سکه بهار آزادی به فیلم/ لنز مات/ بهرنگ دزفولی‌زاده

دیپلم افتخار و یک سکه بهار آزادی به فیلم/ پرواز/ الهام دوست‌حقیقی

برگزیدگان مسابقه بین‌الملل

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ سه هزار دلار به بهترین فیلم پویانمایی/ اتاق/ یوسئوک هیون/ کره جنوبی

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ دو هزار دلار به بهترین فیلم تجربی/ مرد، جاده، رودخانه/ مارسلوس آل/ برزیل

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ سه هزار دلار به بهترین فیلم داستانی/ نقش/ فرشید آذری/ ایران

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ دو هزار و پانصد دلار به بهترین فیلم مستند/ فرانسوا، اجازه اقامت/ تاتیانا سوبولوا/ روسیه

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ پنچ هزار دلار به بهترین فیلم بخش بین‌الملل/ هنر نزولی/ تومک بالیگنسکی/ لهستان

جایره ویژه هیات داوران و دیپلم افتخار به فیلم/ تبانی/ دانی جامین/ اندونزی

جایزه ویژه هیات داوران و دیپلم افتخار به فیلم/ اتاق جیغ/ شیدا زرین‌فام/ ایران

برگزیدگان مسابقه معناگرا

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ پنج هزار دلار به بهترین فیلمنامه/ مهبد بذرافشان/ گریز/ ایران

تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ده هزار دلار به عنوان بهترین فیلم مشترکا/ آخرین مزرعه/ رونار رونارسون/ ایسلند و/ روشنگری/ تانون ساتاروجاوونگ/ تایلند


 فهرست آثارراه یافته :

مسابقه ملی

داستانی

1- آب و آینه (بیژن زمان‌پیرا/ بیژن زمان‌پیرا)، 2- آدم‌ها تمام نمی‌شوند (طوفان نهان‌قدرتی/ طوفان نهان‌قدرتی)، 3- اسماء (مجید انتظام‌زاده/ مجید انتظام‌زاده)، 4- اگر هوا آفتابی بود (مهرشاد کارخانی/ حمید اسدیآفتاب نقره‌ای)، 5- با او (نقی نعمتی/ انجمن)، 6- باز خواهد آمد (مهین دائم‌کار/ محمد فخری)، 7- بیگ گلین (رضا جمالی/ وزارت ارشاد)، 8- پوتین‌ها می‌میرند (شاهد سلطانی‌آزاد/ سیداحمد میرعلایی)، 9- ترانه‌ای برای بیستون (ایرج محمدی/ انجمن)، 10- تمام زندگی من (سالم صلواتی/ سالم صلواتی)، 11- تنهام نگذار (علیرضا توانا/ علیرضا توانا)، 12- تولدت مبارک (معصومه محمدپور/ فرهود بحری‌کرمی)، 13- تیرک چوبی (اشکان احمدی/ موسسه سناء‌دل و انجمن)، 14- خاکستری معصوم (محمدمعین کریم الدینی/ محمدمعین کریم‌الدینی)، 15- دری به خیابان (ایرج کریمی/ ایرج کریمی)، 16- زنی از تبار مه (اشکان احمدی/ انجمن)، 17- شب (رحیم توفان/ سروش)، 18- صلح (حبیب باوی‌ساجد و ماجد نیسی/ گروه فیلمسازان آزاد اهواز)، 19- عروس قشلاق (حمید هاشم‌زاده/ سیروس حمیدی)، 20- قایق‌های من (صفی یزدانیان/ مهران حقیقی)، 21- کمی بالاتر (مهدی جعفری/ مهدی جعفری و مهین عباس‌زاده)، 22- گریه بی‌صدا (صابر فرزانه‌وش/ صابر فرزانه‌وش و صداوسیما)، 3- مادر در باران آمد (علی سخدری/ علی سخدری و صداوسیما)، 24- ماه جبین (سیدروح‌اله حجازی/ موسسه شهید آوینی)، 25- یک آرزوی کوچک (بابک بدبین/ بابک بدبین و صداوسیما)، 26- یک شب مهمانی (شهرام میراب‌اقدم/ انجمن)

 

فیلمهای مستند

1- آسیاب‌های بادی (مهرداد اسکویی/ مهرداد اسکویی و مرکز گسترش)

2- آوای خاک (پناه‌ برخدا رضایی/ موسسه شقایق روستا و انجمن)

3- اُرسی (صمد وطن‌خواه/ صمد وطن‌خواه)

4- امامزاده اینترنت (رضا حائری/ مرکز گسترش و آرتیکل زد)

5- اینانا (سودابه مجاوری/ مرکز گسترش)

6- بم، دروازه شرقی ایران (هرمز امامی‌خلخالی/ هرمز امامی‌خلخالی)، 7- بنویس، آب، باران، دریا (نیلوفر سعیدی/ نیلوفر سعیدی)، 8- بی‌سرزمین‌تر از باد (جواد توانا و سیف‌اله یزدانی/ جواد توانا)، 9- پراو، پلکانی به تاریکی (رضا نظام‌دوست/ رضا نظام‌دوست)

10- پرونده هیلیاس (محمد علی فارسی/ محمدرضا معصوم‌ زادگان و صداوسیما)

11- تناولی به روایت تناولی (لیلا نقدی‌ پری/ مجید برزگر)

12- جستجو (محمد صوفی/ محمد صوفی)، 13- چادرهای سفید «محمدبهمن بیگی» (کامران حیدری/ علیرضا منیری)

14- چشم، هزار چشمه  (از مجموعه فرزانگان ایران) ( همایون امامی/ عصمت شاکری و صداوسیما)

15- حباب (مجتبی قاسمی/ مجتبی قاسمی)

16- حلقه‌های گمشده (مهرداد زاهدیان/ ارد عطارپور و صداوسیما)

17- حنابندان دیکتاتور (هیوا امین‌نژاد/ هیوا امین‌نژاد)

18- حوض ایرانی (پریسا عشقی/ رضا بهشتی و صداوسیما)

19- خاطرات ابری - جایی پشت کوتاه (وحید چاووش/ وحید چاووش و صداوسیما)

20- خطی در یک خاطره (شهران باقری/ مـرکز مستندسازی و امور سینمایی ذوب‌آهن اصفهان)

21- داریوش و بانو (فرشاد فدائیان/ فرشاد فدائیان)، 22- دایه شکر (مینو کیانی/ مینو کیانی و مرکز گسترش)، 23- دختران رزم (فاطمه شهبازطهماسبی/ فاطمه شهبازطهماسبی)، 24- دماغ ایرانی (شهرام میراب‌اقدم و فرهنگ آدمیت/ شهرام میراب‌اقدم و فرهنگ آدمیت)، 25- روایت هجر (علی اکبری/ هادی فیلم)، 26- روز شغال (محسن استادعلی‌مخملباف/ علیرضا علویان و طلوع فیلم)، 27- زنگوله مرداب (فرهاد مختاری/ حسین صابری و خانه فیلمسازان جوان)، 28- سارا خاتون (محمود کیانی‌فلاورجانی/ محمود کیانی‌فلاورجانی و انجمن)، 29- سایه‌های سکوت (شهریار پورسیدیان/ شهریار پورسیدیان)، 30- سوپرانو (علی خیرخواه/ سیدمرتضی غیبی و آرت فیلم)، 31- سربازهای قیصر (منصور غلامی/ معصومه منصوریان)، 32- شکسته/ پیوسته (محمود یارمحمدلو/ مرکز گسترش و انجمن)، 33- شیخ باد (فریبا رستمی‌جلیلیان/ مونا رستمی و محمد رشته‌گلی)

34- غرقاب (پیروز کلانتری / تهیه کننده ارد عطارپور و صداوسیما)

35- فردای دیروز (امین قدمی و علی رزاقی/ وحید چاووش)، 36- قدرت ایمان (فرهاد نوری‌مقدم/ فرهاد نوری‌مقدم و صداوسیما)، 37- قصاص سنگ (محمود رحمانی/ سلطانمراد رحمانی)، 38- کاشفان نفت (هرمز امامی/ اکبر نعمت‌الهی و وزارت نفت)، 39- گردونه‌های خاموش (مجیدرضا مصطفوی/ شرکت سینمایی آبان)، 40- مراسم ویژه (بهفر کریمی/ کارگاه فیلم واحد)، 41- مردم زنگزده (ماجد نیسی/ مهدب  همایونفر و شبکه العالم)، 42- من لیدر هستم (محسن خانجهانی/ انجمن)، 43- منم داریوش (وحید باقرزاده/ ارد عطارپور و صداوسیما)، 44- نخل روز دهم (بابک بهداد/ بابک بهداد)، 45- وصال (سعید خدایی/ شرکت تصویربرداری کیش تصویر سبزوار)، 46- ویرانه‌ای آشنا (مهدی بشیری/ انجمن)، 47- نهم و دهم محرم (بهزاد دورانی/ بهزاد دورانی)

 

تجربی

1- آینه (محمد مقدم/ محمد مقدم)، 2- ایکاروس (ملک‌منصور اقصی/ ملک‌منصور اقصی)، 3- ایمان (بابک انوری/ بابک انوری)، 4- پروانه‌ها در برف می‌میرند (کریم عظیمی/ محمد خوش‌لحن)، 5- تلفن بی موقع (سیدمحمدسجاد آوینی/ سیدمحمدسجاد آوینی)، 6- رستاخیز (فرشاد فرشته‌حکمت/ فرشاد فرشته‌حکمت و صداوسیما)، 7- ضد خاطرات (کوروش فرزانگان/ شهین باور و انجمن)، 8- نقش (فرشید آذری/ مرکز گسترش و انجمن)

 

پویانمایی

1- اتاق جیغ (شیدا زرین‌فام/ انجمن)، 2- انیمیشن‌های کاریکاتوری (بزرگمهر حسین‌پور/ صبا)، 3- برگ سقید (جمال اسکویی/ صداوسیما)، 4- بیشه (اصغر صفارخوزانی/ انجمن)، 5- تناسخ (فرهاد علیزاده/ انجمن)، 6- جغله (سعید پنجی/ صبا)، 7- جهانی شدن (محمدمهدی خداکرمی/ صداوسیما)، 8- چت ایرونی (امیر سحرخیز/ امیر سحرخیز)، 9- خزش (حسین ضیایی/ حسین ضیایی)، 10- رستوران متروک (مریم عباسپور و رامک امین‌کاظمی/ مریم عباسپور و رامک امین‌کاظمی)، 11- زمزمه هستی (حسن زریابی/ مرکز گسترش و انجمن)، 12- زمینی (کیانوش عابدی و حسام دانشور/ صبا)، 13- ققنوس مهتاب (میرمحمود فخری‌نژاد/ میرمحمود فخری‌نژاد و صداوسیما)، 14- گریز (مهبد بذرافشان/ سروش خادمی و صداوسیما)، 15- ماهی (میرمحمود فخری‌نژاد/ صبا)، 16- مترسک (عبدالرضا سعیدنیا/ جواد رمضانی و صداوسیما)، 17- هنگام (سارا خلیلی/ سارا خلیلی)

 

بخش نماهنگ

1- آبی باران (امراله محمودی/ امراله محمودی و صداوسیما)، 2- ایدز (قدیر باقری/ قدیر باقری و صداوسیما)، 3- در این نزدیکی (لیلی خاتمی/ انجمن)، 4- دیگر خوابم نمی‌ربود (سیدمحمد حسینی/ سیدداود تقوی‌نژاد و صداوسیما)، 5- روزهای افتخار (محمد افسری/ اکبر نعمت‌الهی و وزارت نفت)، 6- سخن عشق (احمد شهباز/ احمد شهباز)، 7- سراب (عبداله حاجی‌محمدی/ عبداله حاجی‌محمدی)، 8- سمفونی آب (داود ابراهیمی/ داود ابراهیمی)، 9- شیر خفته (جمال اسکویی/ جمال اسکویی)، 10- نبرد 2 (آریا آروندی/ حسین مهاجرانی)

 

نگاه نو

 

داستانی

1- آن دست‌ها (آیدا پناهنده/ نزهت ریاضی)، 2- او می‌ایستد در گندمزار، جایی که ... (بهنام صفری/ بهنام صفری)، 3- بمباران (حبیب باوی‌ساجد/ حوزه)، 4- پیچ (علیرضا سمیعی/ علیرضا سمیعی و گروه فیلمسازی نگاه هفتم)، 5- پیدایم کن (علی‌محمد قاسمی/ مرکز گسترش)، 6- تلألو (امیر توده‌روستا/ حسین صابری و حوزه)، 7- چشم‌های من (ایوب مروانی‌پور/ عادل مروانی‌پور و انجمن)، 8- چه کسی از آدم‌ها می‌ترسد؟ (جمال شیرازیان/ انجمن)، 9- درس امروز (حسین سپهوند/ حسین سپهوند)، 10- دعای باران (مرجان ریاحی/ انجمن)، 11- دنگ (حمید نجفی‌راد/ مرضیه پورجوادخواه)، 12- دوئل (رحیم توفان/ سروش)، 13- ژاکاو (منیره کریمی‌اقدم/ انجمن)، 14- سیزده (یونس طراحی/ حوزه)، 15- شما بگید چکار کنیم؟ (کمال جهانبخش/ کانون فیلم و عکس پیرانشهر)، 16- قرمز جیگری (سمیرا برادری/ انجمن)، 17- کسی که روی این تخت می‌خوابیده (هاجر سعیدی‌نژاد/ محمدرضا سعیدی‌نژاد)، 18- کلمه (طاهره حسن‌زاده/ یوناتان بت‌کلیا)، 19- لالایی برای گهواره خالی (محمدرضا رحمانی/ بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و انجمن)، 20- بودن در سکوت (مژگان رودبارانی/ مژگان رودبارانی)، 21- لحظه بی‌زمان (فرشاد فرشته‌حکمت/ مهدی رضاخانی و صداوسیما)، 22- مافات (سیدوحید طباطبائیان/ انجمن)، 23- مونولوگ (بهنام صفری/ بهنام صفری)، 24- می‌تواند بدون نام باشد (کاوه قهرمان/ کاوه قهرمان)، 25- نویز (بابک مینقی/ آرت فیلم)، 26- یادگاری (محسن رمضانزاده/ انجمن)

 

مستند

1- آهنگ کوچه‌های خشتی (ابوذر حیدری و مجید هاشمی/ مجید هاشمی)، 2- اسکیزو (سعیده سپهی/ انجمن)، 3- به بلندای کریت (شهریار صیامی‌شال/ مهندسین مشاور کریت‌کارا)، 4- پیله (حجت هاشمی/ حجت هاشمی)، 5- پیوند (جمشید مجددی/ صداوسیما)، 6- توازن (محمدعلی صفورا/ ایما فیلم)، 7- دارالمغفره (محمدتقی درنشان/ محمدتقی درنشان)، 8- رنگ، رنج، زندگی (زهرا عبداللهی‌خراطی/ صداوسیما)، 9- ریشه (سیدغلامرضا رضوی/ مرکز گسترش و شورای آموزشی و فرهنگ پیشگیریی از اعتیاد)، 10- زندگی ادامه دارد (روح‌اله جعفری/ محمد جعفری‌سیاوشانی)، 11- سرسره زیر پای مادربزرگ‌هاست (کاوه کیانی/ کاوه کیانی)، 12- سفر به اعماق تمدن (اصغر یوسفی‌نژاد/ اصغر یوسفی‌نژاد و سیدمصطفی طالبی)، 13- شصت و سه (شهناز سلیمانی/ انجمن)، 14- شمارش معکوس (علی ملکی/ انجمن)، 15- عرض داد (غلام حافظی/ غلام حافظی)، 16- فرزندان آدم (محمدرضا فتحی‌نجفی/ محمدرضا فتحی‌نجفی)، 17- فیشینیسم (محمد پورلطفی و مهدی طرفی/ محمد پورلطفی)، 18- قله‌های شکسته (بهزاد خداویسی/ بهزاد خداویسی و مرکز گسترش)، 19- کلوک (بهزاد رسول‌زاده/ تالش فیلم)، 20- کاه در پوست مردگان (سجاد احمدبیگی/ انجمن)، 21- لنز مات (بهرنگ دزفولی‌زاده/ بهرنگ دزفولی‌زاده)، 22- من و زندگی (پناه‌برخدا رضایی/ محمد زنده‏نان)، 23- نامه‌ای برای آندره (زهره زمانی و علی حاجی‌پور/ انجمن)، 24- واکسن زلزه (علی زمانی‌عصمتی/ علی زمانی‌عصمتی)، 25- ونگوگ اصفهان (محمدمهدی محمدی/ بهزاد خداویسی)، 26- هزار و یک روز، هزار و یک راه (مسعود امینی‌تیرانی/ شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد)

 

تجربی

1- بارکد (ابراهیم شاکری/ انجمن)، 2- بدل (ابراهیم نعمتیان/ ابراهیم نعمتیان)، 3- بی سر و صدا (سهیل بازرگانی/ شرکت سینمایی کارآمد)، 4- بی‌قراری ماهان (حمید شاطری/ حمید شاطری)، 5- درباره ما (اعظم موسوی/ اعظم موسوی)، 6- در کوچه باد می‌آید (مسعود معرفی/ انجمن)، 7- راه شیری (احمد کاوری/ زهرا اسفندیارفرد)، 8- روبه‌رو (سیاوش نقشبندی/ سیاوش نقشبندی)، 9- روز قبل و بعد از پیدا شدن آنچه گم شده بود (حسام دادخواه/ حسام دادخواه)، 10- رویاهای کودکی (کامران ابوذری/ کامران ابوذری) خارج از مسابقه، 11- رویای ... (سارا ساغری/ سارا ساغری)، 12- رها (شهنام سجودی‏زاده/ صداوسیما)، 13- رهزن (سیدمرتضی احمدی/ سیدمرتضی احمدی)، 14- شهر آرام (محمد شیروانی/ محمد شیروانی)، 15- صداکن مرا (ابوالفضل شکیبا/ انجمن)، 16- عبور آزاد (جواد بهجت‌نژادی/ انجمن)، 17- عشق (کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار/ انجمن)، 18- مداد فلزی (سجاد احمدبیگی/ انجمن)، 19- ناگهان تلویزیون (سعید نوری/ سعید نوری)، 20- نشانه‌ها (علی ملک‌پور/ انجمن)، 21- نگاتیف (بهزاد رسول‌زاده/ تالش فیلم)، 22- و اینک انسان (امیرعلی ویسی/ امیرعلی ویسی)، 23- و اینک پایان ... (محمد قربانی/ انجمن)، 24- وحشی مهربان (مجید پیل‌افکن/ انجمن)، 25- یکی بود یکی نبود (بهنوش زرندی/ بهنوش زرندی)، 26- ؟... (امید غریبی/ امید غریبی)

 

پویانمایی

1- پِلِی آل (سجاد آوینی و ابوالفضل طالونی/ سجاد آوینی)، 2- پرنده (مهرداد سلیمانی/ مهرداد سلیمانی و گروه طراحان پاییز)، 3- پرواز (الهام دوست‌حقیقی/ الهام دوست‌حقیقی)، 4- خزان (امین فرامرزیان/ امین فرامرزیان)، 5- خط‌چین (نیاز ساغری/ نیاز ساغری)، 6- دابلیو دابلیو دابلیو دات سی (امیر دولت‌خواه/ امیر دولت‌خواه)، 7- داستانی کوتاه برای عشق (لاله بندانی/ لاله بندانی)، 8- رِد دور (حامد صحیحی/ حامد صحیحی)، 9- روز داوری2 (سعید شاهوردی و پگاه خرم‌آبادی/ سعید شاهوردی)، 10- سبزه‌ها دوباره می‌رویند (آرش پورنامداریان/ آرش پورنامداریان)، 11- سماع (ساره شفیعی‌پور/ ساره شفیعی‌پور)، 12- سیاره هفتم (آرش پورنامداریان/ آرش پورنامداریان)، 13- عشق (محمود قاسمی/ ا‌نیمیشن کاشمر)، 14- موج‌های گمشده (امیر مهران/ امیر مهران)، 15- میدان 101- مهمان (غلامرضا عظیمی/ صبا)، 16- میهمانی‌های شبانه (ابراهیم ساکتی/ موسسه حور و مرکز توسعه فرهنگ اجتماعی نیروی انتظامی)، 17- و چنین آغاز شد... (شهرام کاظمی‌زهابی/ انجمن)، 18- وی لاو اِسکول (نیما نادری/ نیما نادری)، 19- یکی مثل من (احمد تقوایی/ انجمن)

 

مسابقه سینمای بین‌الملل

1- اعتماد زانی (اوسی سیپریانی)، 2- چرخش (سوفیا کاریلو)، 3- چاه کن (برانکو ایستوانچیچ)، 4- آغوش باد (کائلوس پارداس)، 5- زنی از تبار مه (اشکان احمدی)، 6- زمان (آسا هوفلین)، 7- کاترینای خردسال (ایوان گلوونف)، 8- تونل (کریستوفر استیل)، 9- هواکش (اریک وان‌شایک)، 10- تادئو جونز (انریکو گاتو)، 11- اشک‌های رنگین (میلوش هولمن)، 12- سه راه به سوی پدرم (علی زجاجی)، 13- پیوند دوستی (مریم قربان‌کریمی)، 14- جایی (امانوئل مورات)، 15- تبانی (وانی جامین)، 16- میهمانی سنگ (ایوونا بیوچیچ‌ماندیچ)، 17- سرگذشت مادرم (هیو-یو چوی)، 18- نقش (فرشید آذری)، 19- رفتار مضحک سالی (ایزاک کوسیر)، 20- ساعت شنی (لورا آلوه‌آ و خوزه افکو)، 21- مترسک (عبدالرضا سعیدنیا)، 22- برای اگنس (ماسیمو کاپلی)، 23- سکوی راه‌آهن (یان آئوکی)، 24- شاهزاده لوسنو (ج.م کیبوشی)، 25- آخر هفته احیا شده (گرو گوکل و کریستین وینتر)، 26- عکاس دوره‌گرد (شهیدالزمان بادال)، 27- مونالیزا (سوتیریس دونوکوس)، 28- نویز (بابک مینقی)، 29- اسکار (گورو اکورنهولمن)، 30- آخرین گودال (هوگ فیرلی)، 31- سرزمین ماشینی (تین زانیک)، 32- مرد، جاده، رودخانه (مارسلوس ال)، 33- پیامی از ماورای زمین (روئل موندلائرس)، 34- تمرین کاتا (سیو تا)، 35- چراغبان (شان کلارک و همت شاردا)، 36- روشنایی (یو سودو)، 37- جیب‌بر کوچک (آسمارا یراکی)، 38- ایکاروس (ملک‏منصور اقصی)، 39- تناسخ (تونی چون و هویی وو)، 40- درونی (پاتریک پوبل)، 41- ایاگی (دونگ هیون‌می)، 42- توهم (ریتا فیگیریدو)، 43- بازی خانگی (مارتین لاند)، 44- آسمان چگونه بود وقتی تو جوان بودی؟ (جیسکا ریکلز و سانه کورتز)، 45- اینانا (سودابه مجاوری)، 46- هنر نزولی (تومک باگینسکی)، 47- فرانسوا: اجازه اقامت (تاتیانا سوبولوا)، 48- دروازه‌های بهشت (لوسی لی)، 49- بمب هیدروژنی (نیکولاس فوره‌رومارتینز)، 50- روز ی که خود را شناختم (ایوان بولوتنیکوف)، 51- واگن خواب (اینس کاردوسو)، 52- تخم مرغ (گورکی گلاسرمولر)، 53- برابر، نابرابر (باربارا دوزر)، 54- پیش‌بینی پیچیده (دوشکو گاسیچ)، 55- یادداشت‌های تمساح (یئولی ناح)، 56- اتاق جیغ (شیدا زرین‌فام)، 57- بادبادک‌های رقصان (احمد اظهرالدین)، 58- دم‌دمی مزاج (مانوک دپویان)، 59- اتاق (یوسئوک‌ هیون)، 60- چینی (الکساندر می‌یر)، 61- تغییر نگرش (امره کوکا)، 62- پیش از طلوع (بالینت کنیرس)، 63- آنسوی آینه (رولاند لانگ)، 64- تولد (کاری یوسینن)، 65- قوطی و دمپایی (خاون دلاکروز)، 66- پس از (ت.کیم نوس)، 67- تیله (گریگوری ساوتل)، 68- بم، دروازه شرقی ایران (هرمز امامی‌خلخالی)، 69- طاسی مک‌بین (کولم مک‌کارتی)

 

سینمای معناگرا

1- بازیگر بدلی (میرکو کوبین)، 2- نور سفید (تاناسیس سارانتوس)، 3- با او (نقی نعمتی)، 4- واژه (جان مک‌مولین)، 5- بذرهای خاطره (رناتو رولدان)، 6- روحیه ورزشی (خاویر بورگس)، 7- زمینی (کیانوش عابدی و حسام دانشور)، 8- زمان واپسین (جی هوی‌لی)، 9- الهام یک راهب (لو ماهو)، 10- ابر موسمی (م.اس.پراکاش بابو)، 11- وعده (الکساندر کاکاواس)، 12- جاودانگی (کارلوس کاره‌را)، 13- گستاخی (چارلی سانسونتی)، 14- آخرین مزرعه (رونار رونارسون)، 15- آخرین جملات هرگویدرو (گریمور هاکونارسون)، 16- عشق (ولادیمیر بوریساویه‌ویچ)، 17- به خاطر من پرواز کن! (کارلوس ناوارو)، 18- و من اینجا آرمیده‌ام (نیل بل و مارک بایلی)، 19- او می‌ایستد در گندمزار، جایی که ... (بهنام صفری)، 20- رویاهای کودکی (سدریک بابوش)، 21- رویاپرداز (اسکار سانتوس)، 22- دوناس (رافائل روبیز)، 23- روشنگری (تانون ساتاروجاوونگ)، 24- گریز (مهبد بذرافشان)، 25- باورها (فایریس کوشارد)، 26- شب کریسمس (هاکون لیو)، 27- پیوستگی (تام هاپکینز)، 28- دایه شکر (مینو کیانی)

 

بخش‏های جنبی:

مرور سینمای آسیا

 

بزرگداشت:

مرور آثار یک فیلمساز: بیژن میرباقری

مرور آثار یک فیلمبردار: مرتضی پورصمدی

کارگاه آموزشی: پویانمایی (عبداله علیمراد)

 

توضیحات:

-         سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از حامیان این دوره بود.

-         نشریه روزانه باعنوان نگاه و همچنین کاتالوگ این دوره با اجرای منیژه بهارلو و حسین سلطان‏محمدی منتشر شد.

-         محمدحسین صفارهرندی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدرضا جعفری‏جلوه به عنوان معاون سینمایی مسئولیت داشتند.

-         نظرسنجی بهترین فیلم از نگاه تماشگران توسط روابط عمومی انجام شد.

-         کتاب سینمای مستند سینمای دیگر همزمان با جشنواره عرضه شد.

-         نمایش مستند من لیدر هستم با استقبال زیادی همراه شد و حضور علاقمندان فوتبال فضای سالن سینما فلسطین را به استادیوم تبدیل کرد.

-         نشست بازاریابی باحضور علیرضا شجاع‌نوری، وحید اسفندیاری، کتایون شهابی و شیرین نادری برگزار شد.

-         تیزر جشنواره توسط محمد شیروانی و گزارش تصویری توسط امیرهوشنگ دارایی ساخته شد.

-         این دوره از سینمای ایران به سینما فلسطین منتقل شد.

 

 

 


 

منبع: http://tisff.ir