بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی – تربیتی رشد

زمان : 1378

مکان : تهران

هیئت انتخاب : جعفر توکلی ، عزیزالله تاجیک اسماعیلی، رحیم ذوالمجد، احمد طالبی نژاد، اکبر فرجی، علیرضا عصاره، جواد طوسی، ابراهیم فروزش، مهدی مختاری، هوشنگ مرادی کرمانی، داریوش نوروزی، محمود امانی تهرانی

هیئت داوران : فاطمه الله یارخان خراسانی، نوید مختاری، فواد ترشیزی، بهاره فدایی، امید مختاری، نرگس فرشته حکمت، گیتی رزاز، یاسمن قبادی، معین شافعی، مسیح مختاری، افسانه صادق زاده، میثم مولایی


 

فهرست برگزیدگان و لیست جوایز جشنواره :

جوایز تخصصی

 تندیس زرین به فیلم : نوازش / ساخته مریم کاظمی

 تندیس سیمین به فیلم : سبز / ساخته سید رامین شیدایی

 تندیس سیمین به فیلم : پیش از خاموشی / ساخته علی دنیوی

 تندیس سیمین به فیلم : مصائب شیرین / ساخته علیرضا داودنژاد

 جایزه بهترین متن به فیلم : گنجینه / ساخته ارد زند

 جایزه بهترین تصویربرداری به علی لقمانی ، تصویربردار فیلم : مستند درویش فلزات 

 جایزه ویژه به فیلم : لوح سفید لکه رنگ / ساخته غلام عباس فاضلی 

 دیپلم افتخار به فیلم : خانم بلبلی / فیلم قصه گوی زنگ ها

دیپلم افتخار به فیلم : کلاغ سیاه ، مداد قرمز / ساخته هادی یقین لو

دیپلم افتخار به فیلم : غاز مهاجر / ساخته سیروس حسن پور

دیپلم افتخار به فیلم : سکوت / ساخته احمد عربانی

دیپلم افتخار به فیلم : چه هراسی دارد ؟ / ساخته حسن بهرام زاده

دیپلم افتخار به فیلم : کریستین / ساخته محمد جعفری

 

گروه علمی ، آموزشی

تندیس زرین به فیلم : غلبه بر ویروس و عفونت / از چین

تندیس زرین به فیلم : پ / ساخته کوروش طاهری

تندیس سیمین به فیلم : هوا و خصوصیات آن / ساخته رضا ضیایی دوستان

دیپلم افتخار به فیلم : سی پی و صدای سبز / ساخته سلیمان رضایی

دیپلم افتخار به فیلم : کنه های هم نوع خوار / از فرانسه 

دیپلم افتخار به فیلم : از دانه تا دانه / از فرانسه

دیپلم افتخار به فیلم : در جستجوی رازهای درون زمین / از هند

دیپلم افتخار به فیلم : سرگذشت یک معلم / ساخته اصغر یوسفی نژاد

 

گروه تربیتی

تندیس زرین به فیلم های : چکاوک و چمنزار / ساخته علی اصغرزاده و بال های سپید ، بید و باد ، پسر مریم ، چرخ و رنگ خدا

تندیس زرین بهترین فیلم بلند تربیتی به فیلم : پسر مریم / ساخته حمید جبلی

 

گروه خانواده

تندیس زرین به فیلم : شعری که زندگیست / ساخته بابک شیرین صفت

تندیس زرین به فیلم : از دانه تا دانه / ساخته فرانسوا ویوگه از فرانسه

تندیس زرین به فیلم : بچه گربه ای به نام شیائوبی / از چین

تندیس سیمین به فیلم : چرخ / ساخته غلام رضا رمضانی

تندیس سیمین به فیلم : پسر مریم / ساخته حمید جبلی

تندیس سیمین به فیلم : شوک / ساخته محمدعلی صفورا

دیپلم افتخار به فیلم : بید و باد / ساخته محمدعلی طالبی

دیپلم افتخار به فیلم : بچه ها و کتاب نی نی کوچولوها / از بلژیک

تقدیر از فیلم : پ / ساخته کوروش طاهری و فیلم : نخ و سوزن / ساخته مانی پتگر

تقدیر از فیلم : کلاغی که می خواست قوی ترین باشد / ساخته محمدعلی سلیمان زاده و فیلم: دبستان حاجی باشی / ساخته مهرداد اسکوئی

دیپلم افتخار به فیلم : پرنده آهنگساز / ساخته ناهید صمدی امین


 

 گزارش جشنواره :

 -کشورهای شرکت کننده : آلمان ، امریکا ، استونی ، ایتالیا ، بریتانیا ، بلژیک ، ترکیه ، چین ، ژاپن ، فرانسه ، فنلاند و هند.

 برگزارکنندگان :

رحمت الله محرابی : دبیر جشنواره

مهدی مختاری : مدیر اجرایی جشنواره

آنیتا تقی زاده : مسئول کمیته اجرایی

هنگامه حسینعلی : دبیرخانه و امور فراخوان فیلم

گلاره کاشانیان : امور رایانه ای

مانیپا فتاحی : کمیته امور بین الملل

جعفر توکلی : کمیته انتشارات

محمد صادقپور : کمیته ارزشیابی اجرایی

احمد طالبی نژاد : مسئول هیئت داوران

محمود رضایی نژاد : کمیته فنی و پخش

 بهرام شامی : امور طراحی و تبلیغاتی

 شهریار ابراهیمی : کمیته روابط عمومی و تبلیغات

 مهرداد طالش رمضانی : کمیته امور شهرستان ها

 محمد توکلی : کمیته امور تهران

 غلامحسین قربانیان : کمیته علمی

علی رضایی : کمیته امور مالی و اداری

حشمت سلیمی : کمیته ارزشیابی علمی

 فهیمه مظفری : کمیته تعیین مخاطب

محمد تقی زائری : کمیته تشریفات

میریونس نوروزیان : کنترل کیفیت فنی سالن ها

مرضیه برنگی : کمیته مراسلات


 گزارش جشنواره :

 - آثار رسیده به جشنواره بین المللی فیلم رشد در گروه های علمی ، آموزشی ، تربیتی و خانواده تقسیم شدند .

 - فیلم های کوتاه و بلند تربیتی در بخش نمایش های ویژه پذیرفته شد و نگاه ویژه این دوره به مروری بر آثار فرهاد مهرانفر اختصاص داشت .