تماس با ما                ثبت اطلاعات 

 

 

35 میلیمتری/ 48 دقیقه/ 1355


 فیلم " گردش در یک روز خوش آفتابی "


کارگردان : حسن بنی‌ هاشمی

دستیارکارگردان :  کیانوش عیاری


فیلمبردار : فیروز ملک‌ زاده

تیتراژ :  ابراهیم حقیقی


موسیقی : اسفندیار منفردزاده

تهیه کننده :  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان                                


خلاصه فیلم :

فیلم 35 میلیمتری " گردش در یک روز خوش آفتابی" روایت پسر بچه‌ای است که از غیبت و سفر پدر استفاده کرده و فارغ‌البال به گشت و گذار می‌پردازد و در عوالم پاک و شیرین خود سیر می‌کند.

مخاطب فیلم کودکان هستند و دنیای پاک و معصوم کودکانه که با تصاویر بکر و زیبای جنوب به خوبی آمیخته شده اثری ماندنی و در خور تامل را بوجود آورده‌است.این فیلم به کارهای ناصر تقوایی شباهت‌هایی دارد. در جلسه پرسش و پاسخ بعد از نمایش کارگردان چنین گفت: تقوایی استاد من است. من خیلی چیزها از او یاد گرفته‌ام و در خیلی از کارهای سینمایی با او مشورت می‌کنم ولی هرگز مقلد وی نیستم و این شباهت‌های ناگزیر به خاطر جغرافیا و همگونی فضاهای بندرعباس، بندرلنگه و بندر بوشهر می‌باشد. «گردش» چکیده نگاه و اندیشه سازنده از « موج » تا « واهمه » است که این بار به گونه‌ای حرفه‌ای و با ابزاری قوی‌تر و رساتر بیان شده‌است.

 این فیلم در میناب (آبگرم گنو) ساخته شده است و جلال منصفی، عبدالهادی معتمدی، حاجی فعالی، در آن ایفای نقش می کنند. دستیار کارگردانی این مستند را بشیر اولی‌ بندری بر عهده دارد.


این فیلم تنها فیلم بنی‌هاشمی است که در ایران موفق به دریافت جایزه نگردید. اما در فستیوال فیلم‌های کودکان فنلاند جایزه بهترین کارگردانی را به خود اختصاص داد.

فیلم «گردش...» نخستین فیلم حرفه‌ای و ۳۵ میلیمتری بنی‌هاشمی است.